Skaczące porty apache - XAMPP


(karas_) #1

Witam serdecznie, 

 

Mam pytanie odnośnie XAMPP. Jest na nim uruchomiona gra, i zauważyłem że porty standardowe (80,443) apache potrafią się zmieniać np. jak na scrennie: 

 

 

netstat: http://prntscr.com/6em6xz

 

 

Jest to normalne ? Ponieważ wiem, że jesteśmy atakowani przez Ddos, lecz Firewall dodatkowy sobie z nimi radzi smile.gif Ale niestety, czasami w losowych momentach jak tak porty skaczą to apache potrafi się "wysypać" i co jest ciekawe, wyskakuje okno iż serwer apache przestał reagować (strona pada) i mam dwie opcje : zgłosić online, lub zamknąć program. I co jest ciekawe po kliknięciu "zamknij" apache zamiast się zamknąć, wraca do stanu poprzedniego i odzyskuje sprawność. Jest to jakiś bład samego apacha, czy jakiś atak kierowany w naszą stronę ? 

 

Pozdrawiam, karas

 


(roobal) #2

To jest gra przeglądarkowa, że wymaga Apache’a? To są porty, na których słucha Apache, czy porty na których wysyła wysyła pakiety do sieci? To jest różnica. Bo porty, na których słucha Apache (80, 443), to porty usługi, na których odbiera połączenia. Porty wychodzące, czyli Apache na nich odpowiada są zawsze losowe.

W skrócie: Apache przyjmuje połączenie zawsze na porcie 80, a odpowiada na losowym porcie, np. 62500.

Poza tym porty, na których słucha serwer www zawsze można zmienić, więc sprawdź konfigurację samego serwera.