Skaczące taktowanie oraz temperatury procesora

Z góry chcę uprzedzić, że przeczytałem wiele takich postów i nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie wątek trafi do Kosza.

Zmieniałeś wartość mnożnika w BIOS-ie czy software’owo?

w biosie

A wtedy, gdy spada mnożnik zmieniają się też ustawienia w BIOS-ie?

Nic się nie zmienia, po jakimś czasie taktowanie wraca do normy.

Jaką masz wersję BIOSA? Masz w nim możliwość kontroli napięcia?

Moja wersja biosu to 0804.

Czego wersję podałeś? Mikrokontrolera BIOSu? Chodzi o nazwę(np. Phoenix, Award).

http://scr.hu/6eu5/3ww3n

“American Megatrends” - o to mi chodziło. Spróbuj zwiększyć także napięcie w wiatraczku jeśli masz taką opcję.

Napięcie już zwiększyłem programem Speedfan. Nie pomogło.

Producent procesora dostarczył jakiekolwiek oprogramowanie umożliwiające zmianę ustawień?

Nie rozumiem co masz na myśli…

Procesora. Producent procesora dostarczył jakiekolwiek oprogramowanie?

Nie, nie znalazłem żadnego oprogramowania.

A czy nie jest tak, że w Phenomach procesor sam (analizując ilość operacji arytmetycznych, bez kontroli BIOSA) dostosowuje taktowanie do aktualnie wykonywanych operacji? Uruchom program, który wykonuje dużo operacji arytmetycznych, ale w ogóle (lub w małym stopniu) nie korzysta z OpenCL jednocześnie analizując taktowanie.

Mógłbyś podać przykład takiego programu?

Próbuj po kolei różne wymagające gry (nie chodzi o grafikę, ale o największe wykorzystanie CPU).

w GTA V taktowanie skacze od 1Ghz do 3.8Ghz, jest to zależne od temperatury. Przy około 55 stopniach taktowanie spada, aż temperatura dojdzie do 45stopni i znowu chwilę jest 3.8Ghz.