Skaczące zużycie procesora

Siema przyjechałem do brata na wakacje i zauważyłem że na jego komputerze jest bardzo ale to bardzo wysokie zużycie procesora.Sformatowałem cały komputer i przeinstalowałem Windowsa. Odrazu jak uruchomię komputer to na licznik CPU zużycie sięga 50 do 70% na spoczynku.Nic nie robię a zużycie jest tak wysokie.Wszystko mam powyłączane i nic.Poniżej podam parametry komputera

Windows 7 Ultimate 64bit

6GB ram DDr3

Procesor amd athlon II x2 250 processor 3,00HGz

W menadżerze zadań, który proces zużywa tyle zasobów?

Piszesz że powyłączałeś wszystko a masz połączenie z internetem. Ja jak kiedyś używałem W7 to jak znalazł aktualizacjie to był niespokojny i było duże zużycie procesora. Dopiero jak zrobiło się te aktualizacje i po restarcie to wtedy zużycie procka spadło do okolic zera a użycie jakiś programów nie powodowało skoku do niemal 100 procent zużycia procesora tylko spadło o ponad połowe. Możesz zobaczyć w menedżer zadań jaki(e) proces(y) zużywają dużo i jak są to svchost.exe to jest to raczej proces systemowy i jednym z nich o tej nazwie dotyczy aktualizacji i dopiero ich zrobienie powoduje spadek zużycia. Może być przypadek że jest trojan o takiej nazwie i może być winowajcą. Albo inny proces zużywa dużo zasobów procesora to przydaje się google i wpisanie nazwy i zobaczyć co piszą.

Właśnie zrobiłem jak kolega powyżej i zainstalowałem wszystkie aktualizacje Windowsa.I bardzo się ucieszyłem gdyż zużycie procesora spadło i to znacznie.Dzięki wielkie :slight_smile: