Skaczący fps w World of Tanks

(Aragorn77) #1

Cześć,
Mam nietypowy problem z WofT.

Posiadam MSI RX 480 8 GB Gaming X, sterowniki 2017.1102.1456.25052 (co w sumie nie ma znaczenia, z innymi miałem podobnie). Rzecz w tym że nie udaje mi się uzyskać więcej niż 60 fps w grze. Sam wprowadziłem kiedyś taki limit, ale od dłuższego czasu zauważalne są spadki fps z 60 do np 33(!), powrót do 60 a za chwilę np. 44. Nie da się tak grać (do tego dochodzą pingi z serwerami WG skaczące z 60ms do 160ms, a za parę sekund wracają do normy), a co dziwne gra “nie słucha” ustawień grafiki AMD (80 fps w globalnych oraz wyłączony limit fps w profilu dla WofT)

Co mam źle ustawione? Poniżej zrzut ekranu z ustawień globalnych oraz z ustawień dla WofT.

(~MacG) #2

Próbowałeś robić “czystą” instalacje sterowników? Albo użyj DDU żeby pozbyć się starych danych. Pamiętaj też że synchronizacja pionowa narzuca limit 60 fps.

(Aragorn77) #3

Dzięki za podpowiedź, mówiąc szczerze nie wiedziałem o takim ograniczeniu. Inna sprawa, że nie potrafię wytłumaczyć logicznie dlaczego są aż tak znaczące spadki. Przecież karta graficzna do najsłabszych nie należy, spokojnie powinna sobie dawać radę z WofT i to nawet z synchronizacją pionową…

Sprawdzę wieczorem w domu i dam znać!

(~MacG) #4

Już chwilę nie gram w WOT ale pamiętam że przy pewnych ustawieniach dźwięku gra czasami bardzo obciąża procesor.

Możesz też spróbować odpalić jakiś monitor wydajności i sprawdzić co się dzieje z sprzętem podczas spadków. a nóż procesor zbija zegary czy coś takiego.