Skaczący fps w World of Tanks

Cześć,
Mam nietypowy problem z WofT.

Posiadam MSI RX 480 8 GB Gaming X, sterowniki 2017.1102.1456.25052 (co w sumie nie ma znaczenia, z innymi miałem podobnie). Rzecz w tym że nie udaje mi się uzyskać więcej niż 60 fps w grze. Sam wprowadziłem kiedyś taki limit, ale od dłuższego czasu zauważalne są spadki fps z 60 do np 33(!), powrót do 60 a za chwilę np. 44. Nie da się tak grać (do tego dochodzą pingi z serwerami WG skaczące z 60ms do 160ms, a za parę sekund wracają do normy), a co dziwne gra “nie słucha” ustawień grafiki AMD (80 fps w globalnych oraz wyłączony limit fps w profilu dla WofT)

Co mam źle ustawione? Poniżej zrzut ekranu z ustawień globalnych oraz z ustawień dla WofT.

Próbowałeś robić “czystą” instalacje sterowników? Albo użyj DDU żeby pozbyć się starych danych. Pamiętaj też że synchronizacja pionowa narzuca limit 60 fps.

Dzięki za podpowiedź, mówiąc szczerze nie wiedziałem o takim ograniczeniu. Inna sprawa, że nie potrafię wytłumaczyć logicznie dlaczego są aż tak znaczące spadki. Przecież karta graficzna do najsłabszych nie należy, spokojnie powinna sobie dawać radę z WofT i to nawet z synchronizacją pionową…

Sprawdzę wieczorem w domu i dam znać!

Już chwilę nie gram w WOT ale pamiętam że przy pewnych ustawieniach dźwięku gra czasami bardzo obciąża procesor.

Możesz też spróbować odpalić jakiś monitor wydajności i sprawdzić co się dzieje z sprzętem podczas spadków. a nóż procesor zbija zegary czy coś takiego.