Skaczący obraz - GeForce G102M

Witam. Mam problem z grą. Po chwili normalnego funkcjonowania (ze dwie, trzy minuty) obraz zaczyna co chwilę skakać (wieszać się chwilowo, nie wiem jak to dokładnie określić) co uniemożliwia rozgrywkę (gra to Fallout 3).

Mój laptop to Asus K50INseries, 4GB pamięci, karta graficzna GeForce G102M 512mb Cuda.

Próbowałem zmieniać wymagania w grze na minimum. Grzebałem w ustawieniach karty przestawiając wszystko na 16 bitów, niższą rozdzielczość i nic. Zwiększałem wydajność kosztem jakości i także nic. Próbowałem różnych opcji i nic nie pomogło.

Gdzieś doczytałem, że karta ma możliwość korzystania z 512mb, ale może być w tej chwili ustawione mniej. Jednak za chorobę nie wiem, gdzie się to przestawia. Gdzieś widziałem, że takie ustawienia to w biosie, ale tam nie mogłem nic znaleźć co by było związane z grafiką.

Ktoś jest w stanie podsunąć jakieś rozwiązanie?

A czy posiadasz najnowsze forceware? I z jakiego systemu korzystasz? Zmiana rozdziałki czy kolorów nic nie da. Myślę że w tym wypadku to sterowniki czy patch do gry będzie potrzebny.

stery 257.21

32bit Vista,7 http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-257.21-whql-driver-pl.html

64bit Vista,7 http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-64bit-257.21-whql-driver-pl.html

Ale rozumiem że masz 64bitowy system skoro masz 4GB Ramu.

Mam Viste. 32 bity. Zainstalowałem ten sterownik. Jest o wiele lepiej, ale skakanie nie minęło. Po prostu później się odpala. Tak po 20 minutach. Patche do gry mam zainstalowane wszystkie.

Ten Forceware zawierał się w sterowniku? Bo jak nie to pewnie nie mam jego najnowszej wersji.

– Dodane 20.07.2010 (Wt) 10:41 –

Problem dalej nie rozwiązany. Co jakiś czas trzeba uruchamiać od nowa grę by jakoś to chodziło.

Karta graficzna ma 512mb. Nie jestem pewien, gdzie się sprawdza z jakieś ilości aktualnie korzysta (bo ponoć gdzieś to jest). Nie wiecie gdzie można to sprawdzić?

Spróbuj te sterowniki:

http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi … er-pl.html

Zainstalowane. Niestety to samo. Czasem gra zaczyna skakać po dwóch minutach, czasem po 10. Co może być winne poza sterownikiem? Czy może to po prostu wina słabego kumputera. Choć to bez sensu biorąc pod uwagę, że przez jakiś czas normalnie chodzi.

Powiem tak… mam dokładnie tego samego lapka i podobny problem z grami, jednakże mi obraz nie skacze, po prostu myszka muli w grach. Nie sądze żeby wina leżała po stronie sterownika w Twoim przypadku skoro mamy taką samą konfigurację kompa. Zaznaczę, że w moim przypadku proble też występuje przy grze F3, ale nic poza opóźnieniem myszki nie zauważyłem, radzę oddać kompa na gwarancję…

Dzień dobry,

mam tę samą kartę graficzną i laptopa i podobny problem : laptop ma 3 lata, ekran czasem lekko miga, nic nie znika, wszystko jest z obrazem ok, tylko lekko przyciemnia się i rozjaśnia, bardzo szybko, efekt podobny do tego kiedy lekko poruszamy laptopem :stuck_out_tongue: Czy to może być problem z kartą graficzną czy raczej monitorem w ogóle?

ps. tak, jestem laikiem :slight_smile:

pozdrawiam serdecznie