Skaczący obraz po instalacji sterowników Intela

Witam

 

Dzisiaj, w celu celu zagrania w pare gierek zainstalowałem sterowniki intela i teraz mam problem, dość dziwny.

Żeby dużo się nie bawić, zainstalowałem Intel Linux Graphic Installer. Instalacja przebiegła pomyślnie.

Działam na notebooku z podpiętym monitorem, wyświetlacz notebooka zawsze wyłączam. Teraz po instalacji, gdy tylko wyłącze wyświetlacz, obraz na monitorze zaczna skakać. Wszystko powraca do normy gdy włącze z powrotem wyświetlacz notebooka. Dodatkowo problem nie występuje gdy wskaźnik myszy jest przy prawej krawędzi ekranu, ale im bardziej przesuwam go w lewo tym obraz bardziej skacze.

 

Używam Linux Mint 17 x64

Restartowałeś system po instalacji sterownika? Odłączałeś kabel od netbooka i podłączałeś na nowo? Najnowsze sterowniki nie zawsze są najlepsze. Na tych dostarczonych z dystrybucją były jakieś problemy, że instalowałeś najnowsze?

Tak, restartowałem i odłączałem kabel. Wiem, że nie zawsze są najlepsze no ale już takie zainstalowałem. Problemów może i nie było, ale przy instalowaniu gry i próby jej uruchomienia wybiło powiadomienie o OpenGL 2.1, które po instalacji sterowników znikło i gra chodziła normalnie, no prawie.