Skaczacy transfer, zmulony net

Nie zauważyliście, ze ostatnio ludziom strasznie net muli? Niestety ja tez zaliczam sie do tej grupy. Jestem juz na tyle zdesperowany, ze chyba siegne po format, ale chcialbym tego uniknac. Od kilku dni (nie wiem czy nie krotko po tym ataku trojana ja_woll z GG, ktorego usunalem) net ma przedziwne skoki transerow. Strony wolna sie otwieraja, a klient BitSpirit torrenty sciaga mi od ok 2 kb/s do 10 kb/s na Neo 256 mimo mnóstwa seedów gdzie wczesniej smigało to ok 30kb/s. Umieszczam swoje logi ale podejrzewam ze beda czyste tak jak u innych ludzi. Dodam ze czyscilem system ewido, Spybotem, jv16 Power Tools no i mam Avasta, a mks on-line wykrył i usunął mi robala: worm.email.mixor.a w plikach diantz.exe i makecab.exe. Robilem tez defragmentacje. Spytam krótko: Pomożecie?

W logach czysto :slight_smile:

Nie jest to wina syfu :slight_smile:

Jeśli nie masz już aplikacji dostępowej neostrady to skasuj ten wpis:

Skoro syfu nie ma, z komepem ogólnie wszystko ok to proponuję skontaktować się z dostawcą internetu. Przedstaw mu problem i niech szuka winy u siebie.

No to niedobrze. Znajac podejscie tepsy do klienta to trochę się z nimi pomęczę. A może to kabel telefoniczny jest uszkdzony? Albo kabel USB od modemu ? Można gdzieś sprawdzić na domowy sposób czy łącze jest ok?

Raczej nawet takich szczegółów jak kabelek nie można wykluczyć. Więc możesz go sprawdzić. Na przykład pożycz kabel od kolegi lub spróbuj na innym bądź pod innym modemem i zobacz jak będzie działać internet.

Dzięki temu w dość łatwy sposób będziesz mógł sprawdzić czy rzeczywiście po Twojej stronie nie leży wina…

Ale zauwazylem cos ciekawego: sciagalem wlasnie plik ze skrzynki mailowej i tam transfer rozpoczal sie od 33kb/s i pod koniec sciagania ustabilizowal sie na poziomie 17kb/s. Czyli cos jest nie tak? Dlaczego klient BitSpirit nie ciagnie mi z taka predkoscia?

Może dlatego, że sieć P2P polega na ilości osób udostępniających dany plik. Jeżeli tych osób jest mało, to automatycznie transfer jest niższy, ponieważ rozdziela się na kilka osób :slight_smile: