Skaczący zasięg WIFI

Witam. Mam problem u kumpla w sklepie z jednym komputerem. Tzn. ze skaczącym zasięgiem WIFI na komputerze stacjonarnym. W ciągu minuty zasięg jest bardzo dobry, niski, a nawet znika całkowicie. Dzieje się tak tylko na tym jednym komputerze. Laptop, czy telefony działają dobrze bez zarzutu. Próbowałem w sumie na dwóch kartach sieciowych efekt taki sam. Zakładałem antenkę o większej skuteczności dalej to samo. Zmieniałem na ruterze kanał gdzieś wyczytałem, że to moze pomóc jednak bez rezultatu nie wiem co jeszcze można sprawdzić.

System na komputerze to WinXP Pro

Router z TP F@ST2704V2

Ustaw antenkę w innym miejscu, sprawdź czy w pobliżu nie pracuje jakieś urządzenie mogące ewentualnie zakłócać sygnał, i czy nie “skacze” ci napięcie w usb.

Co masz na myśli mówiąc ustaw antenkę w innym miejscu w sensie zmienić polaryzacje ?

Jeśli tak to próbowałem jeśli antenka skierowana jest pionowo do góry sygnał jest bardzo dobry ale skacze czasami do bardzo niskiego, czasami zanika całkowicie. Jeśli antenka jest poziomo wzdłuż karty sieciowej, sygnał jest bardzo niski cały czas a internet chodzi jak na modemie.

Jak mogę sprawdzić napięcie na USB? w biosie, miernikiem czy językiem =p ?

Do pomiaru napięcia użyj wtyczki usb zakończonej przewodem od ładowarki. Napięcie nie powinno być niższe niż 5V

Jakiej kar ty sieciowej używasz i czy zmieniałeś na taką samą?

Stawiam na że to karta krzaczy chociaż równie dobrze może być przyczyną napięcie w porcie usb. Wyłamane obluzowane gniazdo usb też może być przyczyną takich problemów.

Podłącz pod inny port i nie przez rozgałęziacz jeżeli używałeś.

Czy obslugę karty przeprowadzasz przez program do niej czy przez windows?