Skąd bierzecie kodeki do mov i rmvb?

Do odtwarzania niektórych trailerów filmowych potrzebny jest Quicktime, rozszerzenie mov. Jest to w jakimś pakiecie kodeków ? Jest Quicktime Alternative ale jest nie rozwijany od 2009. A RMVB znam tylko w formie Real Alternative też dawno nie rozwijany. W K-lite Mega Codec Pack jest tylko ten stary Real Alternative. Jak próbuję instalować zwykłego Real Playera to potem rmvb chce mi odtwarzać tylko w gównianym Real Playerze. To samo z Quicktime oryginalnym.

Real Alternative nie jest rozwijany, a po co ma być rozwijany jak rmvb także nie jest rozwijany i jest to kiepski format… Wieć po co ten kodek ma być rozwijany, jak ma już wszystko co trzeba? Instaluj to i nie będzie problemów

A Real Player sobie odpuść bo to jest wielka kobyła do niczego nie potrzebna

Ja używam QT_Lite i otwieram pliki w Windows Media Player, oraz Real Alternative i otwieram pliki w Media Player Classic.

Jak zainstalujesz RealPlayera to są problemy z odtwarzaniem rmvb w innych programach.

Z formatem .mov radzi sobie ffdshow a do . rmvb instalujesz Real Alternative 1.9 (koniecznie na początku tą wersję bo inaczej będą problemy z kodowaniem cooker, potem można zainstalować nowszą wersję).

Ffdshow nie ma chyba wtyczek do przeglądarek pod mov.

FFDShow ma na pewno odpowiednie wtyczki bo u mnie ALLPlayer odtwarza pliki mov właśnie na tym kodeku, może trzeba poszukać w konfiguracji kodeka odpowiedniej opcji.

ALLPlayer to nie przeglądarka tylko odtwarzacz.

dannnny , wyrażaj się precyzyjnie bo na samym początku nie wspomniałeś ani słowem o “przeglądarce” tylko o samych kodekach - w domyśle czytam kodeki pozwalające odtwarzaczom odtwarzać dany format.

A po drugie to nie wyraziłeś się precyzyjnie co rozumiesz pod określeniem przeglądarka, przeglądarka internetowa, przeglądarka plików czy jeszcze coś innego…

Napisz konkretnie co dokładnie chcesz osiągnąć to będziemy mogli podać ci najlepsze rozwiązanie.

Z tą przeglądarką to chodziło mi o to, że kiedyś trailery filmowe na filmweb i stopklatka były w mov ale teraz dopiero sprawdziłem, że obecnie wszystko jest we flash więc pluginy mov do przeglądarki nie są musem. Co do roszerzenia mov w ffdshow to sprawdziłem, że rzeczywiście jest mov/3gp splitter. Do RMVB też jest w ffdshow mega ale ciągle stary Real Alternative. Wychodzi na to, że wszystko jest w K-Lite MEGA Codec Pack.