Skad mam pobrac sterowniki ta swoj komputer?

Witam, posiadam laptopa HP compaq nc6000. Proszę nie brać mnie za jakiegoś idiotę bo naprawdę się nie znam. Wcześniej próbowałem robić formata po czym niewiedziałem jakie muszę sterowniki zainstalować i gdzie je znalesć, i musiałem nieść laptopa do sklepu komputerowego płacąc 30 zł za wgranie sterowników. Proszę o pomoc w jaki sposób sprawdzić jakie mam sterowniki aby po formacie ściągnąć ponownie takie same. Z góry dziękuje. Proszę o odpowiedz…

Sterowniki dla Twojego laptopa dla Windowa XP pobierzesz -> stąd.

Albo możesz wgrać je z płytki, która na 100% dostałeś w zestawie :wink: Ale lepiej wgrać ze stronki, tam są nowsze wersje :slight_smile:

Kupowałem oryginalnego laptopa w sklepie w czym dostałem tylko do niego gwarancje wychodzi z tego ze Windows tez mam nielegalny gdyż niedostałem do niego płytki.

ps. Seba dzięki za pomoc :wink:

Windowsa zapewne masz na ukrytej partycji Recovery na dysku twardym.

Sprawdź, czy na spodzie laptopa naklejony jest certyfikat z kluczem licencyjnym.

Jeżeli tak, to wszystko jest legalnie.

To jedna z zasad licencji OEM.

OK dzięki, ale mam angielski system i muszę zmienić na polski. Mam jeszcze pytanie czy na laptopie się inaczej formatuje system operacyjny czy tak samo?

Poszukaj na stronie Microsoft’u i poszukaj czegoś takiego jak MUI do twojego Windows’a, chyba że masz Windows Xp 64bit, to nawet nie szukaj. Możesz też zajrzeć do Windows Update, powinno się tam samo znaleść do zainstalowania :wink:

gdzie te windows update ?:d

kwi4tekk ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Windows Update