Skąd mogę ściągnąć odcinki serialu In The Dark?

O ile nie będzie udostępniał dalej lub robił publicznych seansów to na użytek własny może pobierać coś co zostało już udostępnione.

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już
rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten
nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i
architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz
danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku
naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych
egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobisty

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19940240083

Admin niby takie tematy usuwa z pominięciem kosza.

Na Netflix powinien być.

Sprawdziłem. Nie ma na Netfliksie.

Może niemiecki :de: ma, a polski :poland: / amerykański :us: już nie.

Widzisz, myślałem, że na niemcowym Netfliksie nie ma, bo ja używam z niemcowego IP, a na polskim jest, bo w sieci piszą, że tam powinien być :slight_smile: Nawet link w Google znalazłem do Netflixa z tym serialem. U mnie nie działa.

Można normalnie oglądać na Fili z kilku streamingów, tylko jest w wersji oryginalnej.
Chyba jeszcze nie miał premiery z polskimi napisami.
Ten sam tytuł poza tym, ma też serial z 2017 roku BBC…

Normalnie, z lektorem można oglądać na vodgo pl.

To jest ten BBC z 2017 roku a nie ten amerykański z tego.
Nazwy odcinków i plakat tylko się zgadza.

Chyba nie:

Tak sprawdzałem, to są tylko cztery odcinki tego BBC a opis, odcinki i plakat jest z tego amerykańskiego.
Sprawdź, że już dalszych nie ma.
Ktoś wstawił lipę, nie ma w sieci jeszcze chyba w ogóle z polskimi napisami a co dopiero z lektorem, (poza tym, widać przecież, że jest to z TVP2…więc, to nie ten).
Na fili są oryginalne te amerykańskie, jednak nawet napisów nie ma polskich.

1 polubienie

Rzeczywiście. 4 odcinki są z lektorem, a od 5 odcinka jest ENG.

Ale linki są nieaktywne, bo ten BBC miał tylko cztery odcinki.
Polski neflix wysyła w “kosmos”, chyba jeszcze na nim też nie było premiery po polsku, bo dają tylko Dark w wyszukiwarce, a bezpośrednie linki na polskim nie działają.

1 polubienie

@anon54006378 - kolega się z choinki urwał? Warunkiem działania dozwolonego użytku osobistego jest LEGALNE pochodzenie źródła… przynajmniej od 5 lat jest to jednoznacznie określone…
Wszystkie wymienione w tym wątku źródła są pirackie - i co za tym idzie nie powinno ich być na forum.

ps.
https://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-pobrac-torrent-z-komeryjnym-programem-legalnie/563644/35

Z googla wynika, że w niektórych rejonach świata ten serial jest już na Netflixie:
https://www.google.pl/search?client=opera&q=netflix+81078217&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

ps. https://flixable.com/title/81078217/

Zauważyłeś że moja odpowiedź pojawiła się zanim ktoś podał pirackie źródła? Niestety nie potrafię podróżować w czasie i przewidzieć co ktoś napisze po mnie.

Swoją drogą, od kiedy netflix jest pirackim źródłem? skoro:

Wiem że bardzo starasz się do czegoś przyczepić ale coś ci dzisiaj nie wychodzi.

Samo ściąganie filmów jest już piractwem. Zauważ, że netflix jest tylko źródłem, gdzie oglądasz filmy za darmo, po opłaceniu abonamentu. Czyli de facto nie za darmo. A czy netflix umożliwia ci ich ściągnięcie do tzw. użytku osobistego (co na użytek własny od przynajmniej pięciu lat nie jest już legalne), wątpię. A autor ewidentnie chce źródło, skąd sobie ściągnie ten serial. Czyli temat powinien zostać już tak na prawdę wyczerpany.

Czy znasz jakiekolwiek LEGALNE źródło, z którego można LEGALNIE ściągnąć odcinki serialu “In The Dark”? Bo jeśli takie źródła nie istnieją to ten temat OD SAMEGO POCZĄTKU dotyczy piractwa.
Jeśli w temacie, który OD SAMEGO początku dotyczy piractwa, ktoś wyskakuje z “dozwolonym użytkiem osobistym” to taki ktoś urwał się z choinki. Taka była linia logiczna mojej argumentacji.

ps.

Technicznie rzecz biorąc z Netflixa możesz ściągnąć odcinek do oglądania off-line ale na konkretne urządzenie, np tablet. W ramach dozwolonego użytku prywatnego możesz ten materiał na tym tablecie obejrzeć z kolegą, możesz nawet pożyczyć tablet koledze. Nie możesz jednak oddzielić kontentu od urządzenia.

1 polubienie

Masz wiadomość na PW :wink: