Skąd można pobierać legalną darmową muzykę? Oraz legalność

  1. Witam, skąd można pobierać darmową legalną muzykę? Proszę o podanie stron.

  2. Czy korzystanie i pobieranie muzyki z wrzuta.pl jest legalne?

  3. Czy ściąganie przez torrenty muzyki jest legalne?

  1. http://www.pcworld.pl/news/366996/Najle … darmo.html

  2. Korzystanie tak, ściąganie nie

  3. Nie

Teoretycznie możesz pobierać muzykę i filmy (nie dotyczy się to programów - są chronione licencją) skąd tylko chcesz dopóki sam tego nie udostępnisz (czyli z marszu torrent i inne p2p odpada). Podpada to wtedy pod dozwolony użytek prywatny (chociaż jest to termin bardzo nieprecyzyjny i można go na wiele sposobów interpretować).

Co z odpadami w cache? rozumiem że 99% użytkowników wrzuty można skazać za piractwo bo w cache mozilli lub w tempie internet explorera zostały empetrójki?

p19koz , dzięki za link do stronki dwie ciekawe znalazłem.

Wg mnie tak

Zależy od licencji.

Czy ktoś cię zmusza do udostępniania tego co masz w cache’u?

A czy tu jest coś wspomniane o udostępnianiu?

1.Każde radio internetowe+AIMP2 wystarczy nagrać, to jest legalne

2.Korzystanie i pobieranie jest legalne bo i słuchanie i pobieranie(jeśli nie udostępniasz) jest legalne.

3.Nie, bo udostępniasz.

Jest wspomniane, że niezgodne z prawem jest jedynie udostępnianie utworów bez zgody autora. Utwory już rozpowszechnione pobierać i posiadać można. Tak samo jak można nagrywać je z TV i radia, czy też kserować książki. Tylko na własny użytek.

Wg polskiego prawa możesz ściągać ale nie możesz udostępniać - czy to z wrzuty czy z wareza czy z radia

Ja piosenki mp3 pobieram od kiedy pamiętam i nigdy nie miałem z tym problemu. Tak jak mówi kolega wyżej można pobierać ale nie udostępniać i wszystko jest ok :slight_smile:

w/g mnie pobieranie jest legalne , problem tkwi w tym że w sieci p2p , torrent to udostępniasz a to już nie jest legalne. Pobieraj muzę w formie klipów z You Tube i konwertuj to na pliki dźwiękowe – nie udostępniasz więc ok

Ja polecam zainstalować programy typu Tidal czy Spotyfie i problem z głowy :slight_smile:

Temat usunięty ze względu na SPAM w treści posta.

https://www.youtube.com/channel/UCCkgmOSOYUnI4BIfoR0p3TQ --> tutaj pobieram swoja legalna muzyke do swoich produkcji wideo.