Skąd pobierać i jak wgrywać programy na WM?

Od pewnego czasu mam telefon z WM 6.1. Nie jest mi do końca wszystko jasne, co jest związane z tym telefonem, więc zadam kilka pytań:

  1. Z jakiej strony mogę pobierać programy na swój telefon (HTC Touch HD)?

  2. Lepiej jest pobierać programy przez komputer, czy przez telefon?

  3. Jak się wgrywa programy do urządzenia? Z komputera, czy z poziomu urządzenia? W którym folderze?

Mam nadzieję, że ktoś odpowie na moje pytania. :razz:

Stron jest mnóstwo. Od stron z darmowymi programami typu http://freewarepocketpc.net kończąc na warezach z pełnymi wersjami płatnych programów. Po prostu trzeba poszukać.

Najczęściej nie ma to znaczenia

Jeśli program ma postać pliku .cab wrzucamy ten plik na telefon (nie rozpakowujemy go żadnym archiwizatorem) i z jego poziomu odpalamy (używając choćby windowsowego Eksploratora plików). Jeśli program ma postać pliku .exe uruchamiamy go na komputerze (telefon podłączony do komputera i połączony z ActiveSync). Po chwili pojawia się okienko z AS “Trwa instalowanie…”. Wtedy na urządzenie wędruje plik .cab. Po chwili na telefonie uruchamia się instalacja i dalszą instalację przeprowadzamy już na telefonie. Proste.

Tak od siebie polecam ci poszukać ROM-u WM 6.5 na Touch HD. Ze względu na to, że to HTC na pewno znajdziesz system po polsku, a jest o wiele wygodniejszy w obsłudze palcem i dużo ładniejszy od 6.1.

Nie namawiaj na WM 6.5 bo nie ma oficjalnej wersji a wszystko to co jest to prywatne “wytwory” w dodatku nie nadające się dla poczatkujących z tym systemem , wersje zazwyczaj mało stabilne , czasem “gołe” a w przewadze zawierające indywidualne upodobania pod wzgledem wyglądu jak i zawartych w sobie programów i co ja moge stwiedzić napewno nie łatwiejszy niż 6.1 . WM 6.1 jest systemem bardzo łatwym w obsłudze w dodatku intuicyjnym , odpowiednio w prosty sposób zawarte zakładki konfiguracyjne i programy co nie można powiedzieć o chaotycznym 6.5 wytarzanym przez “kucharzy” z całego globu , wstrzymajmy sie z 6.5 do jej oficjalnego zaprezentowania do października a z zapowiedzi wynika że będzie to całkiem odmienny system niż ten który został obecnie stwożony na betach WM 6.5

http://www.pdaclub.pl/

Jeśli program ma postać pliku .cab wrzucamy ten plik na telefon

Znaczy do jakiego folderu mam wrzucić, bo jest ich całkiem sporo.

Dla mnie właśnie 6.5 jest wygodniejszy od 6.1 - nie muszę ciągle wyciągać rysika, by coś zrobić.

Co jest niby chaotycznego w 6.5?

Mam wrażenie, że build 23017 WM 6.5 na mojej Toshibie G810 działa lepiej i stabilniej niż oryginalny 6.1 19581.

Do dowolnego. Potem klikasz na plik z poziomu eksploratora telefonu i pojawia się instalator - tam wybierasz czy zainstalować program na urządzeniu, czy na karcie pamięci.