Skąd pobiorę Sterowniki do mojej zintegrowanej Karty Graficznej?


(krystianspoko) #1

Witam. Ostatnimi czasy uszkodziła się moja grafa ati radeon hd 5770 więc pozostaje mi jechać na mojej integrze. Skąd mogę wziąć sterowniki do niej? w menedżerze urządzeń Integra nazywa się:Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0) ale na przykład w cs 1.6 jak chcę ustawić grafikę na OpenGL to cs wywala mnie do pulpitu z informacją: The specifed video mode is not suppotred. 


(Veers) #2

Spróbuj sterownika od Visty, ale jak znam życie - system ci powie, że ten który masz jest nowszy lub nie ma podpisu cyfrowego dla twojego systemu.

https://downloadcenter.intel.com/product/81518/Graphics-Drivers-for-Intel-G35-Express-Chipset

Co do samego CS - to coś mi mówi że sterownik nic nie pomoże, bo obsługa OpenGL w G33 kończy się na wersji 1.4, a CS wymaga minimum 1.6 a i to czasem z problemami.


(krystianspoko) #3

pobrałem ten u samej góry i wyskakuje że mam nowszy. czyli mówisz że nie da rady pograć na opengl w cs 1.6?


(Veers) #4

Moim zdaniem - nie. Ale - ja nigdy nie grałem w CS, a już widziałem zdesperowanych ludzi którzy nie takie rzeczy robili … inna sprawa, czy skórka jest warta wyprawki.


(hevet) #5

Podaj nazwę płyty głównej.


(krystianspoko) #6

Moja płyta główna:Gigabyte Ga-g31m-s2l


(hevet) #7

http://download1.gigabyte.ru/driver/motherboard_driver_vga_intel_bearlake_w7_64.exe

Spróbuj te zainstalować.


(CrisPL) #8

Z tego co mi wiadomo sterowniki starych kart graficznych zintegrowanych były okrojone do Windows 10.

Aby zainstalować sterowniki z Windows 7 będziesz się musiał pewnie posilić tym poradnikiem: http://www.neowin.net/news/how-to-install-legacy-intel-hd-graphics-drivers-on-windows-8

Działa, bo mój laptop ma ten problem na Windows 10.


(krystianspoko) #9

Pobrałem je i nadal woła mi że mam nowsze. Stery pobrałem przez aktualizację Sterowników w menedżerze urządzeń. moja wersja sterowników to 8.15.10.2697