Skąd pobrać aktualne ceny paliw w Polsce?


(userrpl) #1

Witam.

Orientuję się może ktoś z Państwa, gdzie można takie dane pobierać na własny serwer(bez opłat). Buduję sobie aplikację obliczającą koszty podróży i są mi potrzebne aktualne ceny paliw w Polsce. Aplikacja oczywiście Non-Profit.

Pytałem u kilku źródeł, czy mógłbym wykorzystywać informacje na temat cen, ale z tego co widzę jak ktoś nie ma w tym interesu, to nie zezwala na wykorzystywanie treści strony [-X .


(xyzzyx) #2

Zajrzyj tu: http://www.paliwa.pl/wszystko-o-cenach Niestety widzę że to chyba nie jest bezpłatne. Może jeszcze tu: http://www.e-petrol.pl/index.php/notowa … acje-paliw Musisz też chyba dział zmienić, programowanie to raczej nie jest. Mod może nie być zadowolony.


(userrpl) #3

Dziękuje za odpowiedź.

Już sprawdzone niestety bez $ nie ma o czym rozmawiać.

Czekam na odpowiedź.

Zastanawiam się nad pobieraniem cen hurtowych(GPW) i przeliczaniu na detaliczne, ale to rozwiązanie jest niezbyt stabilne.


(Dimatheus) #4

Przeniesione z działu Programowanie.


(somekind) #5

userrpl , spytaj może na bardziej programistycznym forum, bo tutaj nawet programistyczne tematy są przenoszone z właściwego działu do jakiegoś śmietnika na wszystko.


(olmeca) #6

Jest strona http://www.stacjebenzynowe.pl gdzie użytkownicy sami uzupełniają ceny paliw na danej stacji. Bez zarejestrowania się na tym portalu będą widoczne jedynie średnie ceny, a po rejestracji dokładne.


(userrpl) #7

Szkoda, bo na tym forum jest sporo dobrych programistów.

Dzięki sprawdzę tą stronę.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.