Skąd pobrać Games for Windows 10

Potrzebuje aplikacje Games for Windows, ale nie wiem skąd ją wziąć? Na stronach Microsoftu nigdzie nie mogę znaleźć. Znalazłem coś takiego https://support.xbox.com/pl-PL/games/purchasing/where-to-download-windows-10-games tylko, że trzeba się logować a później kupować gry, a mi chodzi o coś takiego jak Origin. Dysponuje grą Resident Evil 5 a tam potrzebne jest GoW. Skąd mogę pobrać GoW?

Masz grę na płytce czy sam klucz ?

Od pewnego czasu GfW jest zastąpione aplikacją Windows store.

Płytka i klucz

To na płytce na pewno masz tę aplikację. A jak nie, to musisz zalogować się w sklepie Windowsa danymi z konta Microsoft i dodać do biblioteki grę. Jaki tytuł masz ?

Przejrzałem dokładnie instrukcje i wynika z tego, że klucz potrzebny jest tylko do gry w sieci, o singlu nic nie ma. Na płytce jest logo i napis Games for Windows. Gra to Resident Evil 5.

Dałem sobie spokój. Nie zamierzam nic kupować.

A ponoć masz płytkę i klucz.

https://support.xbox.com/pl-PL/games/game-setup/games-for-windows-live-info

Ja RE5 kupiłem wieki temu i teraz odkurzam stare tytuły.

//Edit
Zainstalowałem GfW Markletpace ale nie wiem jak dodawać gry do kolekcji?

W tamtych czasach nie było chyba czegoś takiego jak kolekcja gier na koncie, a przynajmniej nie przy fizycznych wydaniach.
Gra nie przypisuje się do żadnego konta.
Masz płytę i klucz seryjny. Nic więcej nie potrzebujesz. W czasie instalacji podasz tylko ten klucz i to wszystko.

Po kiego grzyba chcesz dwa razy chcesz kupować tą samą grę?

Miałem taki zamiar bo nie mam za bardzo w co grać a chciałem zobaczyć jak sie walczy z zombiakami, a poza tym lubie sobie pograć w starsze gry.

Jeśli ci nie ruszy polecam tytuł który zapewne jest mało znany : NecroVision to jest dopiero granie i zadzieranie z zombiakami…dość długa kampania na tydzień.
Nie rozpisuję się, powiem tylko

  • polskiej produkcji gra ,
  • pełne wer językowa , dubbing ,
  • dość niskie wymagania wystarczą 2rdzenie amd athlon i 1gb ram bez konta steamu.

Popatrz na gameplaye od środka (długi wstęp) i screeny na gry online.

Grałem w tą grę, ale coś mi nie podeszła, może wrócę do niej. Teraz na celownik wziąłem Hard Reset.Jednak po przejrzeniu gameplayu Hard Reset stwierdziłem, że odpuszczam tą grę

No ok.

A znasz Alone in the Dark 5 ?
Jest naszpikowana realistycznymi sposobami obrony i fizykom co odaje mnóstwo klimatu, ale z każdym etapem jest co raz trudniej i więcej zręczności potrzeba.
Survival Horror z polskimi głosami.
Patrz gameplay.

Stwierdzenie “z każdym etapem jest co raz trudniej” zniechęciło mnie. Mi podchodzą gry typu Bad Company 2, skradanki. Gram żeby pograć.Teraz pogrywam w Team Fortres 2 - niesamowity fun.

Proste i zabawne ?
Postal2
Do dzisiejszego dnia dalej to ma swoich fanów dodatki mody misje i jest rozwijane 2 oficjalne DLc kontynuacje (niestety wymaga steam ale nie starsze wersje z płyty) 4 fabularne megamody free osobne misje fabuły nawet zombie. Niepoprawność polityczna, czarny humor, bezbronni mieszkańcy z zerowym Al ,taliby, psy, koty i masa broni, ogień i uryna - zadania absurdalne na speedrunie to 50min gry, ale masz tryb multi i setki mapek na cały rok!.
Ten specyficzny styl trzeba lubić - gameplay trailer nic nie tłumaczy.
Zerowe wymagania to gra z 2003r pentium4 256mb ram i polskie głosy !

Został jeszcze Condemned: Criminal Origins

@quantumrush

nie potrafisz guglac, to skandal :;
wpisalem ‘game for windows’ pierwsze z brzegu strona Ms i opis :

‘‘Jeśli masz urządzenie z systemem
Windows 7, Windows 8 lub
Windows 8.1, kliknij tutaj, a
następnie wykonaj kroki instalacji
aplikacji Games for Windows Live.
Jeśli masz urządzenie z systemem
Windows 10, możesz łączyć się z
usługą Xbox Live, …(inaczej)’’

Bezpośredni link ale nie dla win10
www.download.gfwl.xboxlive.com/content/gfwl-public/redists/production/gfwlivesetup.exe

Wygląda na to że ta aplikacja/program jest w systemie win10 i zwyczajnie teraz nazywa się Xbox i trza odszukać kafelka w start i robić konto, instrukcja :
3. Podpunkt

https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-on-windows/getting-started/signin-xbox-app-on-windows-10

Games for Windows znalazłem i zainstalowałem. Mam zainstalowaną funkcję DVR Xbox, posiadam Windowsa 10. Ale nie będę się narazie bawił z Xboxem w niczym mi nie przeszkadza. Trochę nie na temat https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6239-DZCB-8600