Skąd pobrać instalke windows media center?

Mam problem , chciałbym zainstalować sobie windows media center na laptopie z oryginalnym stickerem naklejonym na spodzie lapka jednak nie mam płyty z tym windowsem, czy da się jakoś legalnie pobrać np. obraz iso tego systemu? — ludzie pomószta !!

windows media center to nie jest system tylko dodatek do windowsa a pobrac go zapewne mozesz ze strony microsoftu

Dodane 24.09.2010 (Pt) 21:09

albo przez windows update

I tu się zdziwiłem - z tego co mi wiadomo Windows XP Media Center Edition to była oddzielna wersja systemu Windows XP wydana kiedy to urządzenia typu Media Center weszły na rynek. Teraz każdy Windows (Vista i 7) ma to na standardzie (od Home Premium wzwyż), ale XP nie miało tego na standardzie i nie jest to do ściągnięcia przez Windows Update (ojciec na na laptopie Win XP Proffesional i nie ma takiego update’u w Windows Update). Na moje potrzebna Ci cała płytka z Windows XP Media Center Edition i inaczej się tego rozwiązać nie da. Powiedz mi tylko po co Ci to? Bo Media Center to szału nie robi szczerze mówiąc i tak jak na początku byłem tym zachwycony tak w ogóle z tego nie korzystam. A jeżeli masz laptopa i chcesz ściągnąć obraz i zainstalować z oryginalnym kluczem który masz na spodzie (a zamiast płytki dostałeś partycje odzyskiwania systemu którą na przykład skasowałeś) to ■■■■ blada - w XP i wcześniejszych wersjach trzeba było mieć płytkę zgodną z posiadanym CD-Keyem. Dopiero w Vista i 7 można instalować z dowolnej płyty nie podając klucza a klucz wpisać i aktywować po zainstalowaniu systemu.

Podsumowując i udzielając krótkiej odpowiedzi na Twoje pytanie - czystej instalki Windows Media Center Edition nie pobierzesz znikąd legalnie tak żeby była zgodna z CD-Keyem od Twojego laptopa. Skombinowanie skądś legalnej płytki tez nie pomoże bo najprawdopodobniej nie przyjmie Twojego CD-Keya.

Skombinowanie legalnej płytki to najlepsze rozwiązanie klucz jest przypisany do grupy produktów a nie do danej instalki

druga opcja

to prawda że media center to nakładka na XP profesional

więc można użyć instalki Windows XP profesional dokonać instalacji na kluczu z media center w trakcie instalacji będzie wołał o płytę z dodatkowymi plikami do media, ale to pomijamy instalacja dochodzi do końca i wtedy te pliki dociągamy przez update windowsa

wiem że pytanie był już dawno zadane ale może komuś się jeszcze przyda