Skąd pobrać oryginalną kopię systemu Windows 7

Otóż zakupiłem komputer z zainstalowanym systemem Windows 7 x86 posiadam do niego klucz, ale razem z komputerem nie otrzymałem kopii na płycie tego systemu. Wiem od konsultanta z microsoftu, że mogę zmienić wersję systemu na x64 i tu problem nie mam oryginalnej kopii, a będę pobierał nie wiadomo skąd i bedą jeszcze jakieś programy szpiegujące i takie tam.Wiecie skąd mógł bym to wziąć, bo nikt z moich znajomych takowej nie posiada. Moglibyście mnie jakoś wspomóc?

Wpisz w google:

B8888801B3EE236C1DD5D63CF71FB1E2491008E5

Jak chcesz mieć wybór wszystkich wersji, skasuj z folderu sources plik ei.cfg.

CrisPL , masz system na partycji recovery w formie obrazu. przejrzyj papiery, tam na pewno będzie opisane jak uruchomić oprogramowanie z tej partycji i utworzyć płyty do przywrócenia obrazu… Co do pytania, to tylko z MSDN, albo z MSDNAA. Można jeszcze obraz oryginalnego Windowsa pobrać z torrentów, ale to już jest nielegalne źródło i nie masz pewności, że system nie jest zmodyfikowany, albo nie ma dołączonego do systemu tzw. loadera, który ma za zadanie przy użyciu certyfikatu OEM i klucza SLP scrackować aktywację systemu…

Oczywiście, że ma pewność.

https://technet.microsoft.com/pl-pl/sub … us%29.aspx

przechwytywanieba.png

WYstarczy sha1 sprawdzić…

No w sumie racja… :stuck_out_tongue_winking_eye: Bynajmniej nie zmienia to faktu, że ściąganie czegokolwiek z torrenrów jest nielegalne…

Legalnie, to można pobrać od Microsoft, ale tylko po angielsku i wersję Enterprise (dla firm). Czy będzie działać, zależy od tego, do której wersji masz klucz. Inaczej wyjdzie błąd przy altywacji. Link:

http://technet.microsoft.com/pl-PL/evalcenter/gg285307.aspx

Oj przepraszam. Zapomniałem podać wersji tego systemu:

Windows 7 Home Premium

Zrób sobie dysk naprawy. Umożliwia odzyskanie kompa po awarii. Panel>Kopia\Przywracanie>(lewy panel) Utwórz dysk naprawy systemu.

A dowiadywałeś się czy producent sprzętu nie udostęmpnia nośników recowery do twojego sprzętu z odpowiednią wersją ?

Ludzie nauczcie się czytać ja chcę zmienić z wersji x86 na x64 system i chcę żebyście podali mi skąd mam pobrać oryginalną kopię prosto od microsoftu. Wiem jak się robi płytę recovery, bo tydzień temu z nich korzystałem.

jedynie z torrentow tyle ze nigdy nie ma pewnosci ze nie byl modyfikowany. Tyle ze to nielegalne zrodlo. Czy klucz z x86 bedzie pasowac do x64 nie wiem-nie osiadam takowej wiedzy

Klucz będzie pasował.

Sprawdzone na wersjach OEM i BOX.

Skąd pobrać? Zostają Ci strony z torrentami i tzw. warezy.

Jak już ktoś wyżej wspomniał, pobierasz obraz i sprawdzasz sumy kontrolne (również wyżej podane) czy są identyczne.

Jeśli są, instalujesz system.

Masz dwie legalne możliwości:

  1. Zadzwonić/napisać do producenta komputera - być może za drobną opłatą wyślą Ci płytkę.

  2. Pożyczyć od kolegi/koleżanki/z pracy…itp, itd.

Jak sprawdzisz SHA1 to będzie bezpiecznie, ale niezbyt legalnie. Chociaż z drugiej strony - masz system i moim zdaniem nikomu krzywda się nie dzieje (nikt nie traci) skoro MS pozwala zmienić system.

A jak pobrać ten Windows 7 Home Premium x64 ze strony technet.microsoft.com?

Jedyne co jest na technet to linki do sklepów, ew eng trial :stuck_out_tongue:

Dimm, a to iso z systemem zawiera SP1 oraz czy jest tam język PL?

CrisPL , język to nie jest problem, bo można dograć po instalacji, albo jeżeli jesteś uparty, to możesz ściagnąć rt7lite i nim dorzucić sobie doinstalki lan guage pack’a oraz sp1 i wtedy po zabootowaniu instalatora wybierzesz z rozijanego menu polski i wtedy system zainstaluje się i z językiem polskim, i z sp1.

Dodane 07.07.2011 (Cz) 16:11

Proszę: http://www.pub.rt7lite.com/7lite-rc-bet … 86_sp1.exe. Instalujesz ten program, podpinasz pobrane iso i już jesteś w stanie sprawdzić czy ma sp1 i polski język i jeżeli nie, to jak wspomniałem możesz dorzucić…