Skąd pobrać oryginalny system?

Witam! Posiadam laptopa ASUS N52D zrobiłem backup programem All Recovery Burner i nagrało na 3 płyty backup ,

pisało że operacja przebiegła pomyślnie . Sformatowałem wszystkie partycje

zainstalowałem Linux-a i stwierdziłem że nie spełnia moich oczekiwań i wiec

chciałem z powrotem wgrać Windows 7 z tych trzech nagranych płyt i pokazuje błąd

w przywracaniu. A teraz zostałem bez Windowsa co w takim razie mam zrobić ??

A kontaktowałeś się już z serwisem Asusa?

Jeśli to błąd odczytu to spróbuj wykonać kopię tej konkretnej płytki jakimś programem do kopiowania płyt ale na nośnik o przeciwnym znaku, np. jeśli zrobiłeś recovery na pytkach DVD-R to kopię zrób na DVD+R. Czasami to pomaga.

:roll:

Opowiedź od supportu asusa podczas tworzenia obrazu recovery nagrywają się cztery płyty i więcej. Obawiam się, że system i ukrytą partycję można odtworzyć odpłatnie w serwisie.

Dodane 07.12.2010 (Wt) 19:18

A skąd mogę pobrać Windows-a Home Premium 64BIT aby mógł ruszyć mój serial

Pożycz od kogoś oryginalny nośnik z systemem.

Jeśli sformatowałeś cały dysk w systemie plików linuksa (ext3, ext4) to Windows tego nie “zobaczy”. O ile się nie mylę, w laptopach przy używaniu recovery ważna jest też oryginalna wielkość partycji. Chyba najrozsądniej zwrócić się do serwisu … chyba, że sformatuj partycje linuxa np. przez live-cd na system plików Windowsa 7 i spróbuj jeszcze raz przywracania.

Witaj

Może to Cię zainteresuje…

http://www.vista.pl/artykuly/14380_windows_7_do_pobrania_z_sieci_legalnie_.html

_ Pozdrawiam _

Jaki błąd się pojawia? Czy to błąd odczytu czy też aplikacja recovery domaga się włożenia kolejnej płyty, której nie posiadasz?

Swoją drogą czy podczas tworzenia recovery aplikacja wyświetliła podsumowanie potwierdzające poprawne wypalenie i zweryfikowanie kopii bezpieczeństwa?

To, że recovery mieści się na trzech a nie jak sugeruje serwis ASUSa co najmniej czterech płytach wcale mnie nie dziwi. Bardzo często recovery mieści się właśnie na trzech płytach DVD.

:roll:

Źródłem tych plików nie jest Microsoft.

Więc nie jest to legalny sposób.

Nawet jeśli pobierzesz z sieci P2P kopie płyty z systemem to może ona nie być zgodna z twoim kluczem. Microsoft co jakiś czas wypuszcza nowe płyty, które są dostosowane do nowej puli kluczy. Jeśli masz kolegę, który w tym czasie kupił taki sam sprzęt to jest szansa, że płytka będzie działać. Natomiast jeśli nie masz nikogo znajomego zadzwoń do Asusa z prośbą o płytkę dla twojego komputera. Mogą zażądać jakiejś sumy za taki dysk, ale zazwyczaj nie są to duże kwoty

niestety od lutego bierżącego roku takie płyty nie są dostarczane. Sam Pan na własną odpowiedzialność usunął wszystkie partycje.

W celu uniknięcia kosztów może Pan zainstalować system windows z płyty, ale musi być to identyczna wersja systemu. Np. Home. A sterowniki może Pan pobrać ze strony ASUS.

Co to znaczy, że płyta musi być identyczna? Przecież do Siódemki instalka jest taka sama do wszystkich wersji. O wersji decyduje wpisany klucz bądź sam użytkownik jeśli zainstaluje bez klucza - po prostu wybiera wersję na jaką posiada licencję… Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na wersję 32-bit czy 64-bit choć i tu zdania są podzielone…

P.S.

Ja radzę poszukać kogoś, kto ma oryginalną instalkę i pożyczyć. Ewentualnie w ściągniętym ISO sprawdzić sumę kontrolną.

:roll:

możesz pobrać wersje z jakiegoś wareza (kopia 1:1) niczym nie będzie się różnić od wersji jakbyś pobierał wprost z serwera ms. ja z uczelni dostałem dostęp do ms i oryginalnego oprogramowania, obrazu płyty nie pobierałem. skopiowałem jedynie kluczyk. podczas instalacji systemu wybrałem odpowiednia kopie systemu Win 7 Professonal x86, wpisałem kluczyk i aktywowałem i mam oryginał.

Każda kopia jest legalna jeśli posiadasz do niej kluczyk (licencje)

jeśli chcesz linki do pobrania napisz do mnie na pw

Jest kilka wersji płyt instalacyjnych dla win7.

Są płyty które zawierają jeden obrazy systemu (np tylko Home Premium) te są najczęściej sprzedawane użytkownikom końcowym i takie które zawierają cały zestaw obrazów przeznaczone prawdopodobnie dla korporacji.

Wiesz co na płycie z Windows 7 jest zrobione tak że jest 1 wersja ta która kupiłeś ale wystarczy zrobić obraz płyty usunąć 1 plik i pokaże ci się okno wyboru wersji :slight_smile:

Ja sam mam oryginalną Vistę 32 bit ale eng to pobrałem sobie z sieci kopię 1:1 pl i po wpisaniu klucza działa :slight_smile:

mam też Windows 7 64 bit

a że nie dali płytki z 32 bit to sobie ją pobrałem :slight_smile:

To co że takie pobranie to nie legalne

ale nie będę przecież 2 raz kupował Visty w wersji pl

a Windowsa 7 w wersji 32 bit

chociaż używam 64 bit :slight_smile:

Gdybym miał szybszy upload to bym ci uploadował Windows 7 64 bit-obraz oryginalnej płytki :smiley:

Obrazy instalacyjne zawarte są w pliku install.wim, plik ten znajduje się na płycie windows w katalogu “sources”. Zawartość pliku install.wim można przeglądać za pomocą programu/narzędzia imageX. Jezeli w pliku install.wim jest jeden obraz to raczej innego nie da się zainstalować. To chyba dość logiczne.

w domu miałem Asusa, i problem był taki, że klucz na obudowie nie pasował, gdy instalowałem z osobnej płyty.

Spróbuj za pomocą recovery.

Wciśnij F9, albo F10 przy uruchamianiu systemu,

powinno zainstalować Ci windowsa z wbudowanym kluczem

Mam dwa nośniki Siódemki - 32-bit i 64-bit. Oba to OEMy dostępne normalnie w handlu w każdym sklepie komputerowym. Na każdym z nich procedura instalacji jest taka jaką opisałem - albo wpisujesz klucz i masz od razu właściwą wersję systemu albo robisz to później a przy instalacji musisz tylko wybrać system na jaki masz licencję. Jeśli masz na myśli obraz systemu dołączany fabrycznie do notebooków i coraz częściej do markowych komputerów stacjonarnych to się zgodzę ale takiego recovery nie polecam używać na innym sprzęcie niż dedykowanym. Ale my tu cały czas mówimy o zwykłej OEMowej instalce - takiej jaką dostajesz np. w małym sklepie komputerowym kupując tzw. składaka.

:roll:

Ma ktoś obraz oryginalnej płyty Windows 7 ??

Witam,

mam zbliżony problem. Kilka miesięcy temu moją biedną vistę spustoszył My Security Shield i od wtedy się nie pozbierała. Do tej pory blokuje się program antywirusowy, komputer się zawiesza, a Menadżer zadań w ogóle zapomniał, że istnieje. Nie mam recovery ani płyty instalacyjnej. Przywracanie systemu sugeruje najstarszy termin sprzed… tygodnia.

Czy mogę ściągnąć skądś wzorcową vistę albo recovery?