Skąd pobrać PCLinuxOS 2007?

Skąd można pobrać PCLinuxOS 2007? Jak patrzyłem w Google to wiele mirrorów wygasły lub są torrenty a nie chcę z torrentów pobierać.

Po co ściągać taki staroć?

Pobierz najnowszą wersję.

Torrenty to jedna z lepszych IMO opcji.

Dlatego że najnowsza wersja wymaga 1 GB RAMu.

tux35

Stąd możesz pobrać wszystkie archiwalne wersje PCLinuxOS:

ftp://ftp.riken.go.jp/Linux/pclinuxos/l … h/preview/ .

Wersja 2007 nie obsługuje systemu plików ext4 … taka mała uwaga ;] Zdecydowanie jednak polecam pobranie aktualnej wersji, ale lżejszego środowiska graficznego np. Xfce, LXDE:

http://www.pclinuxos.com/?page_id=10

Zwróć uwagę, że masz tam do wyboru również odchudzone wersje Mini. Ile masz pamięci RAM?

512 MB

Z czystym sumieniem polecam Ci instalację PCLinuxOS 2011 LXDE. Bierz wersję mini, niezbędne rzeczy doinstalujesz z repozytoriów. U siebie mam 768 MB RAM, wersja systemu i zużycie pamięci poniżej:

[marcin@localhost ~]$ lsb_release -a && uname -r

LSB Version:	lsb-3.1-ia32:lsb-3.1-noarch:*

Distributor ID:	PCLinuxOS

Description:	PCLinuxOS

Release:	2011

Codename:	PCLinuxOS

2.6.38.8-pclos3.bfs

[marcin@localhost ~]$ free -m

             total used free shared buffers cached

Mem: 755 422 332 0 25 161

-/+ buffers/cache: 235 519

Swap: 509 0 509

Włączone programy: firefox, sylpheed, deadbeef. Użycie swap - zero.

Za wolno się pobiera!

Jak zobaczę wersję 2007 to ściągnę 2011 :slight_smile:

Pobierz wersję aktualną. Nikt nie będzie utrzymywał wielu mirrorów dla przestarzałych wersji.

Mi zależy na 2007! Za wolno się pobiera z linku…

Hmm… Nie rozumiem jaki jest sens pobierania starego ISO (z 2007 roku) skoro PCLOS jest dystrybucją ciągłą, więc i tak zaktualizuje się Ci do obecnego stanu (2011). Pobierz najlepiej nowe ISO ze środowiskiem LXDE, które jest leciutkie i szybkie, ale niczego mu nie brakuje (ma dużo opcji konfiguracji) i będzie ok.

To znaczy że podczas instalacji 2007 będę miał 2011?

Nie - bodajże wydanie PCLinuxOS 2009 wymagało czystej instalacji. Było to konieczne ze względu na zbyt duże zmiany w systemie w stosunku do poprzedniego wydania. Takie sytuacje są bardzo rzadkie i zawsze jest stosowne ogłoszenie na forum: http://www.pclinuxos.com/forum/ . Reasumując - z wydaniem 2007 nic nie zrobisz - nie zaktualizujesz, bo nie ma już repozytoriów 2007. Jeśli będziesz próbował aktualizować z aktualnych repozytoriów - rozwalisz system.