Skąd pobrać system operacyjny Mac OS X

Skąd pobrać system operacyjny Mac OS X?

Mac App Store czy jak to się tam nazywa.

wiem ale ja mam iMac 17 i wgrany windows 7 prosiłbym dokładniej.

Plik w postaci instalatora *.app jest do pobrania tylko ze sklepu mac app store. Nie ma obrazu iso, bo można go jedynie pobrać jeżeli ma się Mac OS X 10.6.6 lub nowszy

Zawsze koledze ktoś może pobrać z Mac App Store i przygotować wersję z pendrive’a. Spod systemy windows nie ma możliwości pobrać nic z MAS. Obrazów iso też nie ma.

Podstawowe pytanie jaki to iMac…

Nie masz płyt do tego iMac’a? Jeśli masz to wrzucasz płytę CD install 1 i instalujesz OSX’a. Jeśli nie masz płyt to sprawdź jaki masz dokładnie model iMac’a. Tu znajdziesz jak to zrobić http://support.apple.com/kb/HT1750 i po numerze seryjnym szukasz w google jaka wersja OSX Ci przysługuje* i ściągasz z neta takową wersję.

* W cenie komputera Apple jest wliczona dożywotnia licencja na system, z jakim komputer był zakupiony. 

Apple już nie wysyła płyt. Odsyłają do Mac AppStore.

Dokładnie. W tej chwili jest tak, że komputery nie mają napędów. Wszystko, co robisz ma dziać się w sposób kontrolowany - tzn. z dostępem do Internetu. Stąd chmury obliczeniowe etc. 

Bodaj od Lona przy instalacji tworzy się partycja Recovery i w razie czego z owej partycji naprawia się system, bądź ciąga od nowa.Ważne też żeby ów system był w rzeczach kupionych na koncie Apple ID w MAS. Systemy 10.9 Maverick i 10.10 Yosemite są darmowe. Istnieje też metoda na instalacje z pendrive, tylko trzeba mieć dostęp do komputera z OSX.