Skąd pobrać W10 Home 64, co z kluczem?

Witam,
w najbliższej przyszłości będę wymieniał dysk w laptopie. Potrzebuję Windows 10 Home 64bit, wersja iso. Skąd mogę ją zdobyć? Jak to jest z kluczem systemu, został on przypisany do płyty głównej, nie muszę nic aktywować? Proszę o wytłumaczenie krok po kroku jak mam się za to zabrać.

Masz kilka opcji, pobrać aplikację media creation tool i wygenerować odpowiednie iso, albo wejść na stronę z innego systemu, niż Windows, np. zmieniając user agent w przeglądarce i pobrać ISO bezpośrednio.

Jeśli obecnie masz W10, to nie potrzebujesz klucza. Raz aktywowany system, aktywuje się bez podawania klucza.

Możesz też sklonować dysk na nowy.

Media creation tool to banalny i polecany przeze mnie sposób.

1. Pobierasz to narzędzie: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
2. Na pendrivie lub innym nośniku za jego pomocą tworzysz odpowiedni obraz systemu. W przypadku pendrivea minimalna jego wielkość to 8GB
3. Jeżeli kupiłeś laptopa zainstalowanym systemem W10 to nowa instalacja aktywuje się automatycznie.

Nie lepiej napisać niedługo?

Skoro będziesz zmieniał dysk to starego na pewno nie popsujesz.
Tak jak wspomnieli przedmówcy, program ze strony M$ -> pendrive/DVD -> instalacja -> gotowe

Czy muszę plik jakoś zamienić na rozszerzenie iso, czy pobrany plik jest już w tym formacie?

Jest jak trzeba! Do wyboru, czyli ISO (dla wypalania płyt DVD) lub wprost na pendrajw wetknięty do USB.

1 polubienie

Dzięki wszystkim za pomoc. Jeszcze jedno pytanie mam. Czy mogę użyć ten sam kabel z HDD do podpięcia SSD, a może one jakoś się różnią przepustowością czy czymś? Nie ma różnicy chyba?

Tak, możesz.

1 polubienie

W laptopie nie będzie typowego “kabla”, tylko zintegrowane z zasilaniem. Czasem jest dodatkowa złączka nałożona na dysk.

1 polubienie

Na dysku po otwarciu laptopa jest taka folia aluminiowa czy coś w tym stylu. Ciekawy jestem do czego to służy?

Podaj dokładny model laptopa albo pokaż zdjęcie.


No więc ciekaw jestem co to takiego i jakie jest tego zastosowanie

Ramka na dysk, “sanki”, wykonane ze złotka po czekoladzie :stuck_out_tongue_winking_eye: Wstydziliby się takie gówno pchać…

2 polubienia

Ja też mam takie “sanki” w tym samym modelu, a nic nie robiłem. I czemu to ma służyc?

No przecież widzisz na filmie, z którego zdjęcie dałeś. W teorii ma stabilizować, przytrzymywać dysk. W praktyce być może służy tylko zapobieżeniu temu, żeby dysk nie zespawał się z plastikową klapką, która przykrywa całą komorę.

1 polubienie

Dzięki bardzo

Nie to służy jako ekran!