Skąd pobrać Windows 10 sprzed Anniversary Update?

Witam wszystkich,

tak jak w temacie. Potrzebuję wrócić do poprzedniej wersji Windows 10 (z którą nigdy nie miałem problemów). System instalowałem “na czysto” po formacie, więc nie mogę wrócić “wycofując aktualizację”.

Opiszę mój problem:

  • najpierw zaktualizowałem system nadpisują poprzednią wersję, praktycznie od razu zaczęły się zwiechy trwające kilkanaście/kilkadziesiąt sekund. Pojawiały się w różnych odstępach czasowych (nawet co kilka minut),

  • sformatowałem dysk i zainstalowałem nową wersję (Anniversary Update). W dalszym ciągu pojawiają się zwiechy. Obserwując Menedżer zadań nie zauważyłem w momencie występowania zwiech, żeby jakiś zasób był bardzo wykorzystywany (max 50%).

Zwiechy objawiają się tym w zależności jaki program ma aktywne okno np. Firefox - nie mogę przełączyć kart, wpisać cokolwiek w pasek adresu - program nie odpowiada, w tym samym czasie inny program (z pozostałych uruchomionych działa). Dioda od dysku świeci się ciągłym światłem, ale w menedżerze zadań nie widać przyczyny. Po kilkudziesięciu sekundach wszystko wraca do normy. Środowisko to Lenovo T430, dysk ssd, eset smart security, odpalam visual studio 2015, netbeans, firefox, chrome, spotify. Odinstalowywałem eseta, javę, ff, wyłączałem powyższe programy, ale prędzej czy później pojawiała się zwiecha. Walczę z tym od kilku dni już nie mam pomysłów, szkoda mi nerwów i czasu.

Hej, mam ten sam problem jak 90% po update, polecam zostać na anniversary bo wprowadza ważne zmiany bez których nie będzie możliwości obsługi nowych bibliotek. Freezy są u całej masy ludzi, dziwne że na forum jeszcze nikt nie pisał o tym. Trzeba czekać na update, o całości możesz poczytać tutaj https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/4vufpo/windows_10_fully_freezes_after_anniversary_update/?st=irkon4bg&sh=d4082f9f piszą o drobnych modyfikacjach które poprawiają to.

Dzięki za linka - zobaczę, czy coś mi pomoże.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html Jeszcze starsza wersja sprzed Anniversary Update.

Dzięki za link. Ciekaw jestem, czy ten link prowadzący na serwer MS nie pobierze MCT nowszego? Microsoft mógł już podmienić te programy.

Nie podmienił i nie podmieni pod danym linkiem.
Do tej pory są dostępne pod unikalnymi linkami do serwerów MS poprzednie wersje MCT.
Inny link, inna wersja MCT.
Pobierz plik i sprawdź jego wersję, jest ona zawsze taka sama jak wersja kompilacji, która jest nim pobierana.
Aby na DP była nowsza wersja, link musi zaktualizować redakcja portalu.

 

Linków do poprzednich wersji MCT możesz poszukać w archiwum moich postów sprzed kilku miesięcy, nie chce mi się tego szukać :wink:

Super. Dzięki za wyjaśnienie.

 

Ok. Znajdę. Dam jeszcze kilka dni tej najnowszej wersji i jak nic się nie poprawi to wrócę do starszej :wink:

Z tego co wyczytałem dzieje się tak wręcz zawsze jak zmienialiśmy domyślne foldery takie jak: instalacja, dokumenty,pobieranie oraz robimy to na dysku SSD więc powinna być łatka za jakiś czas