Skąd pobrac Windows 7 pod DELL


(ByczY) #1

Witam. Otóż parę dni temu kupiłem notbooka DELL 15R. Było miło i przyjemnie, nie podobało mi się tylko to, że dysk nie był podzielony na partycje. Przy próbie podzielenia za pomocą Partition Magic posypała się tablica partycji i wszystko diabli wzięli. Czy możecie mi powiedziec skąd można pobrac Windows 7 Home Premium takiego jak miałem? Czy istnieje w ogóle taka możliwośc? Dodam oczywiście, że posiadam oryginalny klucz naklejony pod spodem mojego sprzętu :stuck_out_tongue:


(djdavemix) #2

Z legalnych źródeł się nie da. Możesz zwrócić się do producenta o płytę z Windowsem (recovery). Usługa ta jest odpłatna i zazwyczaj koszty mieszczą się do 50zł.

W innym przypadku można skorzystać z recovery innego użytkownika. Klucz z naklejki nie jest używany przez producentów do aktywacji Windows w laptopach.


(ByczY) #3

Hmmm a przed premierą była chyba możliwośc pobrania 7 z witryny ms?


(djdavemix) #4

Ale ona mogła mieć ograniczenie czasowe. Musisz poszukać czy MSDN daje taką możliwość co do pobrania wersji "sklepowej".Microsoft nie jest gwarantem i wszystkie problemy wersji OEM rozpatruje producent w tym przypadku Dell.

Sprawdzałeś dysk np. używając live CD czy masz ukrytą partycję? I czy rzeczywiście i ona uległa uszkodzeniu?


(pysiu) #5

A na stronie Della patrzyłeś co piszą jest tam i pomoc techniczna

http://support.euro.dell.com/support/to ... ~ck=anavml


(ByczY) #6

Raczej nie ma :stuck_out_tongue: dysk C miał 298GB bodajże, czyli MAX :stuck_out_tongue: a program który zrobił dzień wcześniej kopie zapasową dysku nie potrafił jej przywrócic. Nie pomyślałem bo mogłem kurcze od razu zrobic recovery disk ...


(djdavemix) #7

Recovery robione jest z plików znajdujących sie na ukrytej partycji. A najczęściej z obrazu WIN utworzonym narzędziem zwanym imagex. Partycja taka może mieć do 5GB lub mniej w zależności jak bardzo skompresowany jest obraz. Po pierwszym uruchomieniu korzystając z aplikacji producenta bezwzględnie należy wykonać owe recovery na DVD. Niezastosowanie się a tym bardziej każda zmiana partycji w sposób nieumiejętny skutkuje powyższym efektem bezradności :slight_smile:

Gdybyś zdecydował się na instalację Windowsa z innego nośnika jest bardzo prosty sposób na legalne aktywowanie systemu na laptopach. Tyle razy już na tym forum zapewne o tym pisałem - że wystarczy być może poszukać.


(ByczY) #8

Dałem dupy, przyznaje. Przeżyje. Rozumie, że ten key który jest pod moim lapkiem jak najbardziej nadaje się do aktywacji tak??


(djdavemix) #9

Nadaje. Ale szkoda go używać w tak błahej sprawie - może także ten klucz nie zadziałać przy aktywacji co się zdarza. W ostateczności go użyj jeśli chcesz. Możesz także skontaktować się ze mną i pomocy udzielę na GG lub podpowiem.

Pozdrawiam


(Gryf00n) #10

jeśli sama bootowalna recovery miałaby pomóc to

czytaj

tutaj


(djdavemix) #11

P.S. Możesz poczytać wypowiedzi choćby w tym wątku co do aktywacji oryginalnej wersji Windows:

licencja-windows-t370972.html

W pozostałych kwestiach polecam opcję 'szukaj'.


(Gryf00n) #12

a podejmował kolega jakieś próby odzyskania tych partycji ?

jeśli nie to proponuję użyć TestDisk

z bootowalnej Live CD Parted Magic Live CD


(ByczY) #13

Wątpię że się da skoro nadpisałem to


(ziom888) #14

Witam

Jeśli chodzi o sam klucz z nalepki to pewnie,że się nada tylko,zależy czy to wersja Oem czy Box ponieważ w przypadku Box klucz z nalepki zadziała tylko wyłącznie do instalacji systemu,a do aktywacji trzeba będzie dzwonić do Microsoftu,wtedy generują automatyczny klucz i podają Ci wtedy cyfrowy klucz czyli to tzw.preinstalacja systemu.Tylko ważne,aby płyta windowsa była oryginalna i zależne ile bitowa czyli przykład jeśli miałeś wgrany system 32 bitowy i wersje windows 7 home premium to nawet przy nowej instalacji możesz użyć płyty windows 7 ultimate 32 bit-owy i klucz z nalepki automatycznie podejdzie jako home premium.

Wyjaśnienie Pewności

Oczywiście miałem już z tym doczynienie wgrywałem w komputerach firmy Acer od nowa windowsy ponieważ systemy były po Niemiecku.Windows wgrany był początkowo jako wersja Box windows 7 home premium Niemiecka i przy instalacji nowego systemu użyłem Polskiej wersji z płyty Oem windows 7 home premium i użyłem klucza z nalepki przyklejonej do komputera klucz wszedł,lecz do pełnej aktywacji trzeba było zadzwonić do Microsoftu i wszystko automatycznie poprzez sekretarkę klucz wygenerowało i wszystko było w porządku i bez żadnych dalszych problemów.

Drugim przykładem komputera był wgrany system vista home premium po Niemiecku do instalacji użyłem windowsa z płyty oem vista ultimate i klucz użyty z pod nalepki komputera klucz został przyjęty,a windows zainstalował się automatycznie jako home premium chociaż użyłem plyty ultimate.

Pozdrawiam.


(djdavemix) #15

ziom888 , ja nigdy nie używałem klucza z naklejki wiedząc po prostu jak aktywowane są przez producentów systemy preinstalowane OEM na notebookach.

Po prostu wykorzystuje swoją wiedzę i cały proces odbywa się offline :slight_smile: nie jest on tajemnicą aczkolwiek bardzo prosto i szybko możemy używać zamiennie wersji Windows x86 czy x64.

Kwestią sporną może być tylko użycie oryginalnego nośnika Windows np. pożyczonego na czas instalacji.

Co do wersji box - niestety zasada aktywacji jest nieco inna - jako były posiadacz Windows 7 Ultimate powiem, że klucz z wersji EN pasuje do wersji z polskiej dystrybucji.

I w tym przypadku możemy wykorzystać tylko klucz produktu jako jedyny sposób aktywacji (tylko 10 razy online a później już tylko telefonicznie).

Niestety instalacja od razu wersji polskiej jest już niezgodna z licencją.

P.S. Podpowiem tylko, że wersja OEM może być aktywowana na dwa sposoby:

  • za pomocą numeru "ProductID" i pliku certyfikatu - tak jak to robią wszyscy producenci notebooków (offline)

  • za pomocą 25-cio cyfrowego klucza produktu z naklejki np. na komputerach stacjonarnych ( online lub telefonicznie)