Skąd pobrać Windows 7 RC w polskiej wersji językowej?

Witam! Napiszcie mi skąd mogę pobrać Windows 7 RC w polskiej wersji językowej?

Proszę o wyrozumiałość…

Pozdrawiam!

Pobrać możesz choćby stąd. Polonizacja to już niestety Twoja działka.

nie da rady nawet z tego linka co podał Gorgoroth , bo MS przestał już udostępniać ten system, a na CentrumXP jesteśmy przekierowywani właśnie na serwery MS

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz właśnie wskoczył w sieć tak jak podawał neowin.net :

7600.16385.090713-1255_x86fre_client_pl-pl_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_PL_DVD.iso

0xADCBB982

0x12DBAEE42ABA6C5C0C17491C403BF2C1C206D4D8

7600.16385.090713-1255_x64fre_client_pl-pl_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_PL_DVD.iso

0xBC615E03

0xB8888801B3EE236C1DD5D63CF71FB1E2491008E5

Ale oczywiście tak ściągnięty system nie będzie legalny - jeśli wykorzystasz cudzy, użyty klucz.

Spóźniłeś się kilka dni …

@ slawektor - wydaje mi się, czy to FINAL/RTM ? Ten build nie został udostępniony w sieci… [-X

Win7 RC już nie pobierzesz, oficjalny download został kilka dni temu zakończony przez M$, musisz poszukać wśród znajomych :wink: klucz dostaniesz jeszcze do 21 października. Polskie MUI (paczka językowa) jest w Windows Update, więc nie ma problemu z tym.

Nie jestem taki pewien tej “nielegalności”, bo program jest darmowy. W licencji choćby Adobe Readera pisze, że nie wolno go rozpowszechniać i kopiować bez zezwolenia :? To standardowe licencje dodawane do programów lub sterowników, zabezpieczają prawa producenta.

Co do klucza, to podobno Microsoft dawał ich tylko kilka i mnóstwo osoób ma z tym samym kluczem.

By stwierdzić “nielegalność” należałoby raczej wyjść od pytania, czy producent poniesie stratę finansową albo jakąkolwiek inną wskutek skorzystania z programu? Nie wydaje mi się, bo sam za darmo rozdawał na lewo i prawo, a sam program ma ograniczony czas działania. By dalej korzystać, trzeba kupić. A na chwilę obecną kupić nie można, bo jeszcze finalnej wersji nie ma w sprzedaży.

A oficjalnie pobrać nie można pewnie dlatego, bo wiecznie nie można udostępniać wersji RC, tym bardziej, że jest już gotowa finalna i czeka na premierę. Wersja RC jest dostępna (raczej była) dla każdego i za darmo, ale ma ograniczony czas działania, finalna jest już płatna i nie wolno ściągać [-X

Darmowy FrontPage Express też już nie jest dostępny ze strony Microsoftu, podobnie jak parę innych programów, ale czy to znaczy, że nie wolno instalować? Raczej znaczy tylko to, że Microsoft ich już nie udostępnia. Z reguły też nie pozwala na udostępnianie innym w internecie swoich programów, nawet servicepacków, ale taką ma politykę. Zapewne by zapobiec roznoszeniu się programów szpiegowskich przy pobieraniu z niepewnego źródła. A niektóre programy są dostępne tylko dla legalnych użytkowników.

W siódemce Ultimate RC pakiety językowe dodaje się za pomocą Windows Update, dla konkretnego użytkownika język zmienia się w Panelu Sterowania.

Natomiast w wersji finalnej można to zrobić tylko dla Ultimate, w Professional trzeba trochę nakombinować, by zmienić język przy pomocy plików dostarczanych przez Microsoft, a jak jest w Home, to nie wiem.

Hitm3n nie wydaje Ci się np:

Original file name: SW_DVD5_Win_Ult_7_64BIT_Polish_X15-65946.ISO

MD5: 7a9d1d6936efe0c1c4b436b87ff46f55

SHA1: b8888801b3ee236c1dd5d63cf71fb1e2491008e5

CRC32: bc615e03

W podpisie do linków jest też napisane.Uwaga! Wszystkie linki zamieszczone tutaj należy traktować wyłącznie jako kopię zapasową legalnie zdobytego nośnika/obrazu. Autor strony nie bierze żadnej odpowiedzialności za linki i nie zbiera żadnych informacji o osobach, które te pliki pobierają.

Ja jestem pewien nielegalności - wykorzystanie cudzego klucza, pomimo ‘darmowości’ systemu, nie jest zgodne z licencją.

Tu nie ma co gdybać i zastanawiać się nad darmowym udostępnianiem czy wątpliwymi stratami finansowymi (bo pewnie, tak jak piszesz, ich nie będzie) - legalność danego wariantu określa licencja, a więc trzeba przeczytać EULA, aby poznać temat.

Cytat z EULA:

“6. KLUCZE PRODUKTÓW. Licencjobiorca ponosi odpowiedzialność za właściwe korzystanie z przypisanych do niego kluczy produktów (jeśli ma to zastosowanie). Kluczy produktów nie można udostępniać osobom trzecim.” … i wszystko jasne …

Nielegalne jest też użycie własnego, prawdziwego klucza na wersjach późniejszych niż publiczna RC … - napiszę, żeby było od razu jasne …

WojtekJ ,

Tylko, że to nie EULA z Windows 7, bo Microsoft nie wypuścił jeszcze do tego systemu :slight_smile:

Cytujesz ustalenia z wcześniejszych systemów a nie możesz wiedzieć jak w Windows 7 Microsoft to rozwiązał

A skąd bierzesz takie wnioski?

To jest EULA z Windows 7 RC 7100 - sam, osobiście, wyciągnąłem ją z pliku spolszczenia dla Windows 7 RC 7100.

Wersja angielska dostępna jest też w oryginalnym ISO Windows 7 RC, ściągniętym ze strony Microsoft-u.

Dodane 25.08.2009 (Wt) 11:27

Wrzucam zresztą pełną treść, może komuś się przyda.

EULAID:Win7_RC.1_Ult_NRL_pl-PL

POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA MICROSOFT W WERSJI WSTĘPNEJ

SYSTEM OPERACYJNY WINDOWS 7 W WERSJI RELEASE CANDIDATE

Niniejsze postanowienia licencyjne stanowią umowę między Microsoft Corporation (lub, w zależności od miejsca zamieszkania Licencjobiorcy, jednym z podmiotów stowarzyszonych Microsoft Corporation) a Licencjobiorcą. Należy się z nimi zapoznać. Postanowienia dotyczą oprogramowania w wersji wstępnej określonego powyżej, jak również ewentualnych nośników, na których zostało ono dostarczone Licencjobiorcy. Postanowienia te dotyczą także udostępnianych przez Microsoft:

• aktualizacji,

• uzupełnień,

• usług internetowych oraz

• usług pomocy technicznej

dla niniejszego oprogramowania, o ile elementom tym nie towarzyszą inne postanowienia. W takim przypadku obowiązują postanowienia towarzyszące tym elementom.

Korzystanie przez Licencjobiorcę z tego oprogramowania oznacza, że akceptuje on niniejsze postanowienia. Jeśli Licencjobiorca ich nie akceptuje, nie może korzystać z oprogramowania.

Zgodnie z zasadami określonymi poniżej korzystanie przez Licencjobiorcę z niektórych funkcji oznacza również jego zgodę na przekazanie określonych informacji o komputerze podczas sprawdzania oryginalności oprogramowania oraz korzystania z usług internetowych.

Licencjobiorca przestrzegający niniejszych postanowień licencyjnych uzyskuje opisane poniżej prawa.

1. PRAWO DO INSTALACJI I UŻYWANIA.

a. Licencja na oprogramowanie. Licencjobiorca może zainstalować dowolną liczbę kopii oprogramowania na urządzeniach w swojej siedzibie i używać ich w celu projektowania, opracowywania i testowania swoich programów współdziałających z oprogramowaniem.

Licencjobiorca nie może korzystać z oprogramowania w rzeczywistym środowisku operacyjnym, o ile Microsoft nie zezwoli na to w odrębnej umowie.

b. Oprogramowanie uwarunkowane czasowo. Oprogramowanie przestanie działać z dniem 1 czerwiec 2010 r. Licencjobiorca może nie otrzymać powiadomienia, zanim oprogramowanie przestanie działać. Kiedy oprogramowanie przestanie działać, Licencjobiorca może nie mieć dostępu do danych używanych przez to oprogramowanie.

c. Okres obowiązywania. Niniejsza umowa wygasa z dniem 1 czerwiec 2010 r. Do momentu wygaśnięcia niniejszej umowy Licencjobiorca ma prawo korzystać z oprogramowania zgodnie z postanowieniami licencyjnymi tej umowy. W przypadku nieposiadania odpowiedniego klucza produktu co 30 dni może być konieczne ponowne zainstalowanie oprogramowania.

d. Składniki czcionek. Po uruchomieniu oprogramowania Licencjobiorca może używać jego czcionek (w tym oprogramowania, metryk i danych) do wyświetlania i drukowania zawartości. Licencjobiorca może jedynie:

• osadzać czcionki w zawartości, biorąc pod uwagę ograniczenia dotyczące ich osadzania, oraz

• tymczasowo pobrać je na drukarkę lub inne urządzenie wyjściowe w celu drukowania zawartości.

e. Ikony i inne elementy graficzne. Z zastrzeżeniem niniejszych postanowień licencyjnych Licencjobiorca nie może kopiować ani modyfikować obrazów ani innych elementów graficznych oprogramowania do innych celów.

2. UŻYWANIE Z TECHNOLOGIAMI WIRTUALIZACJI. Zamiast używać oprogramowania bezpośrednio na licencjonowanym urządzeniu Licencjobiorca może używać oprogramowania zainstalowanego na licencjonowanym urządzeniu w ramach jednego wirtualnego (lub emulowanego w inny sposób) systemu sprzętowego. W środowisku zwirtualizowanym treść chroniona za pomocą technologii zarządzania prawami dostępu do treści cyfrowych, technologii BitLocker lub jakiejkolwiek technologii pełnego szyfrowania twardego dysku może nie być tak zabezpieczona jak taka sama treść używana w środowisku innym niż zwirtualizowane. Należy przestrzegać wszystkich krajowych i międzynarodowych przepisów mających zastosowanie do treści chronionych.

3. POTENCJALNIE NIECHCIANE OPROGRAMOWANIE. Po włączeniu oprogramowanie Windows Defender sprawdza urządzenie Licencjobiorcy pod kątem programów szpiegujących, programów typu adware oraz innego potencjalnie niechcianego oprogramowania. W przypadku wykrycia niechcianego oprogramowania Licencjobiorca jest pytany, czy ma ono zostać zignorowane, wyłączone (poddane kwarantannie), czy usunięte. Wszelkie potencjalnie niechciane oprogramowanie określone jako „wysoce niechciane” lub „niebezpieczne” jest automatycznie usuwane po zakończeniu procesu skanowania, chyba że Licencjobiorca zmieni domyślne ustawienie. Usunięcie lub wyłączenie potencjalnie niechcianego oprogramowania może spowodować:

• zaprzestanie działania innego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu Licencjobiorcy lub

• naruszenie przez Licencjobiorcę licencji na używanie innego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu.

Użycie tego oprogramowania może także spowodować usunięcie lub wyłączenie oprogramowania, które nie jest potencjalnie niechcianym oprogramowaniem.

4. USŁUGI INTERNETOWE. Razem z oprogramowaniem Microsoft udostępnia usługi internetowe. Może w dowolnym czasie zmienić takie usługi lub przerwać ich świadczenie.

a. Zgoda na usługi internetowe. Niniejsze oprogramowanie jest w wersji wstępnej i niektóre jego funkcje internetowe są włączone domyślne, dzięki czemu Microsoft będzie mógł uzyskać opinie na temat ich działania. Za pomocą funkcji opisanych poniżej oraz funkcji przedstawionych w Zasadach zachowania poufności informacji dotyczących systemu operacyjnego Windows 7 nawiązywane jest połączenie internetowe z systemami komputerowymi Microsoft lub dostawcy usług. W niektórych przypadkach Licencjobiorca nie otrzymuje osobnego powiadomienia o nawiązaniu połączenia. Licencjobiorca może wyłączyć te funkcje lub ich nie używać. Więcej informacji na temat tych funkcji można znaleźć w Zasadach zachowania poufności informacji dotyczących systemu operacyjnego Windows 7 na stronie go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=104604. Korzystanie z tych funkcji przez Licencjobiorcę oznacza, że wyraża on zgodę na przekazanie takich informacji. Microsoft nie wykorzystuje uzyskanych informacji do identyfikacji Licencjobiorcy ani do kontaktowania się z nim.

i. Informacje o komputerze. Funkcje wymienione poniżej korzystają z protokołów internetowych, które przekazują do odpowiednich systemów informacje o komputerze, w tym adres protokołu internetowego, rodzaj systemu operacyjnego, rodzaj przeglądarki oraz nazwę i wersję używanego oprogramowania, a także kod języka urządzenia, na którym zostało zainstalowane oprogramowanie. Microsoft wykorzystuje te informacje w celu udostępnienia Licencjobiorcy usług internetowych.

• Urządzenia Plug and Play oraz rozszerzenia typu Plug and Play. Licencjobiorca może podłączać do swojego urządzenia nowy sprzęt bezpośrednio bądź za pośrednictwem sieci. Może się jednak okazać, że na urządzeniu brakować będzie sterownika odpowiedniego dla takiego sprzętu. W takim przypadku za pomocą funkcji aktualizacji oprogramowania można uzyskać od Microsoft właściwe sterowniki i zainstalować je na swoim urządzeniu. Administrator może wyłączyć funkcję aktualizacji.

• Usługa Windows Update. Aby umożliwić prawidłowe działanie usługi Windows Update (jeśli jest używana), oprogramowanie może wymagać aktualizacji lub pobrania dodatkowych składników tej usługi. Ich pobieranie oraz instalowanie może się odbywać bez powiadomienia.

• Funkcje obsługi zawartości sieci Web. Funkcje oprogramowania umożliwiają uzyskanie odpowiedniej zawartości od Microsoft i dostarczenie jej do Licencjobiorcy. Przykładami wspomnianych funkcji są obiekty clipart, szablony, szkolenia online, pomoc online i Appshelp. Licencjobiorca może nie korzystać z tych funkcji.

• Certyfikaty cyfrowe. Oprogramowanie korzysta z certyfikatów cyfrowych. Umożliwiają one potwierdzenie tożsamości użytkowników Internetu za pomocą zaszyfrowanych informacji w standardzie X.509. Mogą być także używane do cyfrowego podpisywania plików i makr oraz sprawdzania integralności i pochodzenia zawartości plików. Oprogramowanie pobiera certyfikaty i aktualizuje ich listy odwołania, jeśli są one dostępne za pośrednictwem Internetu.

• Funkcja Auto Root Update. Funkcja Auto Root Update aktualizuje listy zaufanych urzędów certyfikacji. Funkcję Auto Root Update można wyłączyć.

• Zarządzanie prawami dostępu do treści cyfrowych w pakiecie Windows Media. Właściciele treści korzystają z technologii zarządzania prawami dostępu do treści cyfrowych w pakiecie Windows Media (dalej „WMDRM”) w celu ochrony własności intelektualnej, w tym praw autorskich. Niniejsze oprogramowanie i oprogramowanie innych firm korzysta z technologii WMDRM w celu odtwarzania i kopiowania treści przez nią chronionych. Jeśli oprogramowanie nie będzie skutecznie chronić treści, ich właściciele mogą zażądać od Microsoft pozbawienia oprogramowania możliwości korzystania z technologii WMDRM do odtwarzania lub kopiowania treści chronionych. Takie pozbawienie nie wpływa na inne treści. Pobranie przez Licencjobiorcę licencji na treści chronione oznacza, że zgadza się on na możliwość dołączenia do licencji przez Microsoft listy odwołania. Właściciele treści mogą wymagać od Licencjobiorcy uaktualnienia technologii WMDRM, aby mógł uzyskać dostęp do tych treści. W przypadku oprogramowania Microsoft korzystającego z technologii WMDRM przed dokonaniem uaktualnienia jest wyświetlane pytanie o zgodę Licencjobiorcy na pobranie uaktualnienia. W razie niewyrażenia zgody na pobranie uaktualnienia dostęp do treści wymagających uaktualnienia nie jest możliwy. Licencjobiorca może wyłączyć funkcje WMDRM korzystające z dostępu do Internetu. Jeśli funkcje te są wyłączone, Licencjobiorca może nadal odtwarzać treści, na które ma ważną licencję.

• Program Windows Media Player. Po uruchomieniu program Windows Media Player sprawdza, czy w Microsoft są dostępne:

• zgodne usługi muzyczne online w regionie Licencjobiorcy,

• nowe wersje odtwarzacza oraz

• kodery-dekodery (jeśli na urządzeniu Licencjobiorcy nie zostały zainstalowane odpowiednie kodery-dekodery do odtwarzania treści).

Tę ostatnią funkcję można wyłączyć. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=104605.

• Usuwanie złośliwego oprogramowania. W trakcie procesu instalacji oprogramowania — po wybraniu opcji „Pobierz ważne aktualizacje do zainstalowania” — za jego pomocą można sprawdzić, czy na urządzeniu Licencjobiorcy nie zostało zainstalowane złośliwe oprogramowanie („Złośliwe Oprogramowanie”). W przypadku wykrycia takiego oprogramowania jest ono usuwane w trakcie procesu instalacji oprogramowania. Nazwa wykrytego Złośliwego Oprogramowania jest dodawana do listy zamieszczonej na stronie www.support.microsoft.com/?kbid=890830. Lista Złośliwego Oprogramowania jest okresowo aktualizowana. Podczas wspomnianej procedury sprawdzania do Microsoft jest wysyłany raport o wykrytym Złośliwym Oprogramowaniu oraz o błędach, które wystąpiły w trakcie sprawdzania. Ponadto do Microsoft przekazywane są szczegółowe informacje dotyczące procedury wykrycia takiego oprogramowania oraz informacje na temat urządzenia Licencjobiorcy. Informacje te są wykorzystane przez Microsoft w celu ulepszenia jego produktów i usług. Informacje zawarte w raportach nie zostaną wykorzystane do identyfikacji Licencjobiorcy ani do kontaktowania się z nim. Licencjobiorca może wyłączyć funkcję raportowania, postępując zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na stronie www.support.microsoft.com/?kbid=890830. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dokumencie zatytułowanym „Narzędzie Microsoft Windows do usuwania złośliwego oprogramowania — zasady zachowania poufności informacji” znajdującym się na stronie go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=113995.

• Funkcja rozpoznawania sieci. Za pomocą tej funkcji można ustalić, czy system jest podłączony do sieci. Funkcja ta korzysta z opcji biernego monitorowania ruchu sieciowego bądź aktywnych zapytań DNS lub HTTP. W zapytaniu przekazywane są tylko standardowe informacje TCP/IP lub DNS na potrzeby routingu. Funkcję aktywnych zapytań można wyłączyć w ustawieniach rejestru.

• Usługa Czas systemu Windows. Dzięki tej usłudze raz na tydzień następuje synchronizacja z witryną time.windows.com w celu zapewnienia, że urządzenie Licencjobiorcy podaje poprawną datę i godzinę. Licencjobiorca może wyłączyć tę funkcję lub wybrać preferowane źródło czasu w aplecie Data i godzina Panelu sterowania. Do połączenia używany jest standardowy protokół NTP.

• Usługa przejścia translacji adresów sieciowych (NAT) IPv6 (Teredo). Funkcja ta umożliwia istniejącym domowym urządzeniom bramy internetowej korzystanie z protokołu IPv6. IPv6 to protokół internetowy nowej generacji, który umożliwia aktywowanie połączenia typu end-to-end często wymaganego przez aplikacje równorzędne. W tym celu usługa klienta Teredo podejmuje próbę zlokalizowania publicznej usługi internetowej Teredo przy każdym uruchomieniu oprogramowania. Lokalizacja następuje dzięki zapytaniu wysyłanemu za pośrednictwem Internetu. W zapytaniu przekazywane są tylko standardowe informacje DNS. Pozwalają one ustalić, czy urządzenie jest podłączony do Internetu i czy może zlokalizować publiczną usługę Teredo. Jeśli Licencjobiorca:

• użyje aplikacji wymagającej połączenia IPv6 lub

• skonfiguruje zaporę tak, aby zawsze umożliwiać połączenie IPv6,

standardowe informacje o protokole internetowym będą przesyłane domyślnie do usługi Teredo na serwerze Microsoft w regularnych odstępach czasu. Żadne inne informacje nie będą przesyłane do Microsoft. Aby korzystać z innych serwerów (nienależących do Microsoft), należy zmienić to ustawienie domyślne. Można także wyłączyć tę funkcję, korzystając z narzędzia wiersza polecenia o nazwie „Netsh”.

• Akceleratory. Po kliknięciu Akceleratora w przeglądarce Internet Explorer z funkcją bezpośredniego podglądu lub najechaniu na niego kursorem myszy tytuł i pełen adres internetowy aktualnej strony internetowej (jeśli ma to zastosowanie), adres protokołu internetowego urządzenia Licencjobiorcy oraz wybrany tekst mogą zostać przesłane do dostawcy Akceleratora. Jeżeli Licencjobiorca korzysta z Akceleratora Microsoft, przesyłane przez niego informacje podlegają „Zasadom Microsoft dotyczącym zachowania poufności informacji w trybie online” dostępnym na stronie go.microsoft.com/fwlink/?linkid=31493. W przypadku Akceleratorów innych firm korzystanie z informacji wysłanych przez Licencjobiorcę podlega zasadom ochrony prywatności obowiązującym w tych firmach.

• Usługa wyświetlania podpowiedzi podczas wyszukiwania. Podczas wprowadzania wyszukiwanej frazy w polu wyszukiwania przeglądarki Internet Explorer lub po poprzedzeniu takiej frazy znakiem zapytania („?”) w pasku adresu wyświetlane będą sugestie wyszukiwania (jeśli w wyszukiwarce udostępniono taką usługę). Wprowadzane w ten sposób frazy są przesyłane do dostawcy usług wyszukiwania. Ponadto po naciśnięciu klawisza Enter lub kliknięciu przycisku Wyszukaj tekst wprowadzony w polu wyszukiwania lub w pasku adresu jest przesyłany do dostawcy usług wyszukiwania. Jeżeli Licencjobiorca korzysta z wyszukiwarki Microsoft, przesyłane przez niego informacje podlegają „Zasadom Microsoft dotyczącym zachowania poufności informacji w trybie online” dostępnym na stronie go.microsoft.com/fwlink/?linkid=31493. W przypadku wyszukiwarek innych firm korzystanie z informacji wysłanych przez Licencjobiorcę podlega zasadom ochrony prywatności obowiązującym w tych firmach. Usługę wyświetlania podpowiedzi podczas wyszukiwania można wyłączyć, klikając polecenie Zarządzaj dodatkami. Więcej informacji na temat tej usługi można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?linkid=128106.

• Promocje Media Center online. Jeśli funkcje Media Center zawarte w oprogramowaniu są wykorzystywane na potrzeby uzyskania dostępu do treści lub usług internetowych, usługi internetowe mogą uzyskiwać od oprogramowania określone informacje w celu umożliwienia skorzystania z oferty oraz wdrożenia określonych ofert promocyjnych. Informacje te mogą obejmować określone informacje o urządzeniu, w tym adres protokołu internetowego, rodzaj systemu operacyjnego, rodzaj przeglądarki oraz nazwę i wersję używanego oprogramowania, żądane treści, a także kod języka urządzenia, na którym zostało zainstalowane oprogramowanie. Korzystanie przez Licencjobiorcę z funkcji Media Center w celu uzyskania dostępu do treści lub usług internetowych oznacza, że wyraża on zgodę na gromadzenie i wykorzystanie tych informacji.

ii. Korzystanie z informacji. Microsoft może korzystać z informacji o urządzeniu, raportów o Złośliwym Oprogramowaniu oraz z informacji przesyłanych podczas korzystania z Akceleratora lub z usługi wyświetlania podpowiedzi podczas wyszukiwania w celu ulepszenia swojego oprogramowania i usług. Może także udostępniać te informacje osobom trzecim, w tym m.in. dostawcom sprzętu i oprogramowania. Mogą oni wykorzystać te informacje w celu poprawy współdziałania swoich produktów z tym oprogramowaniem.

b. Niewłaściwe korzystanie z usług internetowych. Licencjobiorca nie może korzystać z usług internetowych w sposób, który mógłby je uszkodzić lub zakłócić korzystanie z nich innym osobom. Korzystanie z tych usług w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do innych usług, danych, kont lub sieci jest niedozwolone.

5. AKTYWACJA. Dokonanie aktywacji oprogramowania zainstalowanego na konkretnym urządzeniu oznacza przypisanie oprogramowania do tego urządzenia. Podczas aktywacji za pomocą oprogramowania do Microsoft przesyłane są informacje o oprogramowaniu i urządzeniu. Informacje te obejmują wersję, język i klucz produktu oprogramowania, adres IP urządzenia oraz dane uzyskane z konfiguracji sprzętowej urządzenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?Linkid=104609. Korzystanie przez Licencjobiorcę z oprogramowania oznacza, że wyraża on zgodę na przekazanie tych informacji. Jeśli oprogramowanie jest objęte właściwą licencją, Licencjobiorca ma prawo używać oprogramowania w okresie obowiązywania niniejszej umowy. Jeśli urządzenie jest podłączone do Internetu, oprogramowanie może automatycznie połączyć się z Microsoft w celu aktywacji. Licencjobiorca może także aktywować oprogramowanie ręcznie za pośrednictwem Internetu lub przez telefon. Aktywacja, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i przez telefon, może wiązać się z koniecznością uiszczenia odpowiedniej opłaty. Jeśli Licencjobiorca zmodyfikuje składniki urządzenia lub oprogramowania, może być konieczne dokonanie ponownej aktywacji. Oprogramowanie automatycznie przypomina o konieczności aktywacji do czasu jej dokonania.

6. KLUCZE PRODUKTÓW. Licencjobiorca ponosi odpowiedzialność za właściwe korzystanie z przypisanych do niego kluczy produktów (jeśli ma to zastosowanie). Kluczy produktów nie można udostępniać osobom trzecim.

7. SPRAWDZANIE ORYGINALNOŚCI.

a. Sprawdzanie oryginalności ma na celu ustalenie, czy oprogramowanie zostało aktywowane oraz czy jest objęte właściwą licencją. Pozwala także stwierdzić, czy do funkcji sprawdzania oryginalności, licencjonowania lub aktywacji oprogramowania nie wprowadzono nieautoryzowanych zmian. Podczas sprawdzania oryginalności można także skontrolować, czy nie zostało zainstalowane złośliwe lub nieautoryzowane oprogramowanie związane z takimi zmianami. Jeśli wskutek sprawdzenia oryginalności okaże się, że kontrolowane oprogramowanie jest objęte właściwą licencją, wówczas Licencjobiorca będzie mógł dalej używać oprogramowania i jego określonych funkcji, a także uzyskiwać dodatkowe korzyści. Pominięcie procedury sprawdzania oryginalności oprogramowania jest niedozwolone. Ma to na celu uniemożliwienie korzystania z oprogramowania bez licencji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?Linkid=104610.

b. Oprogramowanie będzie sprawdzać, czy jest oryginalne. Kontrola ta może być inicjowana przez oprogramowanie lub przez Microsoft. Aby umożliwić działanie funkcji aktywacji oraz sprawdzania oryginalności, a tym samym prawidłowe funkcjonowanie oprogramowania, oprogramowanie może wymagać aktualizacji lub pobrania dodatkowych składników funkcji sprawdzania oryginalności, licencjonowania czy aktywacji oprogramowania. Ich pobieranie oraz instalowanie może się odbywać bez powiadomienia. Aktualizacje oraz dodatkowe składniki funkcji można pobierać za pośrednictwem usługi Windows Update (jeśli Licencjobiorca korzysta z tej usługi) lub w inny sposób. Podczas sprawdzania oryginalności oprogramowania lub po jego zakończeniu do Microsoft mogą zostać przesłane informacje o oprogramowaniu oraz urządzeniu, na którym zostało ono zainstalowane, a także o wynikach takiej kontroli. Informacje te dotyczą m.in. wersji i klucza produktu oprogramowania, adresu protokołu internetowego urządzenia oraz wszelkich nieautoryzowanych zmian dokonanych w funkcjach sprawdzania oryginalności, licencjonowania czy aktywacji oprogramowania oraz wykrytego złośliwego lub nieautoryzowanego oprogramowania. Microsoft nie wykorzystuje uzyskanych informacji do identyfikacji Licencjobiorcy ani do kontaktowania się z nim. Korzystanie przez Licencjobiorcę z oprogramowania oznacza, że wyraża on zgodę na przekazanie tych informacji. Więcej informacji na temat sprawdzania oryginalności oraz danych przesyłanych do Microsoft podczas kontroli lub po jej zakończeniu można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?Linkid=104611.

c. Jeśli w wyniku sprawdzania oryginalności oprogramowania okaże się, że nie jest ono oryginalnym lub właściwie licencjonowanym produktem Windows lub dokonano w nim nieautoryzowanych zmian, będzie to mieć wpływ na jakość korzystania z oprogramowania oraz jego działanie.

Microsoft może:

• naprawić oprogramowanie oraz usunąć, poddać kwarantannie lub wyłączyć wprowadzone, nieautoryzowane elementy zakłócające prawidłowe korzystanie z oprogramowania (w tym umożliwiające pominięcie zastosowania funkcji aktywacji lub sprawdzania oryginalności oprogramowania) lub

• sprawdzić, czy w związku ze wspomnianymi zmianami nie zostało zainstalowane złośliwe bądź nieautoryzowane oprogramowanie, lub

• poinformować Licencjobiorcę, jeśli oprogramowanie jest niewłaściwie licencjonowanym lub nieoryginalnym produktem Windows.

Licencjobiorca natomiast może:

• otrzymywać przypomnienia o konieczności uzyskania kopii oprogramowania z właściwą licencją lub

• być zobowiązany do stosowania się do instrukcji przekazywanych przez Microsoft, aby móc używać oprogramowania lub ponownie je uaktywnić.

Licencjobiorca może nie być w stanie:

• używać lub kontynuować używania oprogramowania lub niektórych jego funkcji bądź

• uzyskiwać pewnych aktualizacji lub uaktualnień od Microsoft.

d. Aktualizacje i uaktualnienia oprogramowania mogą być udostępniane Licencjobiorcy tylko w przypadku oprogramowania pochodzącego z Microsoft lub autoryzowanych źródeł. Więcej informacji na temat uzyskiwania aktualizacji z autoryzowanych źródeł można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?Linkid=104612.

8. OPROGRAMOWANIE W WERSJI WSTĘPNEJ. Niniejsze oprogramowanie jest w wersji wstępnej. Może zatem działać inaczej niż ostateczna wersja oprogramowania. Microsoft może zamienić wersję wstępną oprogramowania na wersję komercyjną lub w ogóle nie wprowadzić na rynek wersji komercyjnej.

9. UWAGI NA TEMAT PRODUKTU. Podzielnie się z Microsoft uwagami na temat oprogramowania jest równoznaczne z nieodpłatnym udzieleniem Microsoft prawa do używania, udostępniania oraz komercyjnego korzystania z tych uwag w dowolny sposób oraz w dowolnym celu. Jest także równoznaczne z nieodpłatnym udzieleniem osobom trzecim wszelkich praw patentowych niezbędnych do tego, aby ich produkty, technologie i usługi mogły współdziałać z określonymi elementami oprogramowania lub usługi Microsoft, których te uwagi dotyczą (lub korzystać z tych elementów). Licencjobiorca zobowiązuje się nie przekazywać uwag, które byłyby objęte licencją, na mocy której Microsoft — z racji wykorzystania tych uwag w swoim oprogramowaniu lub dokumentacji — byłby zobowiązany do udzielenia osobom trzecim licencji na takie oprogramowanie lub dokumentację. Prawa te pozostają w mocy po wygaśnięciu niniejszej umowy.

10. ZAKRES LICENCJI. Oprogramowanie jest licencjonowane, a nie sprzedawane. Na mocy niniejszej umowy Licencjobiorca uzyskuje tylko niektóre prawa do używania oprogramowania. Microsoft zastrzega sobie wszystkie pozostałe prawa. Licencjobiorca może używać oprogramowania tylko w sposób wyraźnie dozwolony w niniejszej umowie. Nie dotyczy to sytuacji, w których pomimo niniejszego ograniczenia na mocy prawa właściwego przysługują mu dodatkowe uprawnienia. W takich przypadkach Licencjobiorca musi uwzględniać wszystkie ograniczenia techniczne oprogramowania i używać go tylko w określony sposób. Licencjobiorca nie może:

• bez uprzedniej pisemnej zgody Microsoft ujawniać osobom trzecim wyników testów porównawczych dotyczących oprogramowania;

• obchodzić ograniczeń technicznych oprogramowania;

• odtwarzać, dekompilować ani dezasemblować oprogramowania, z wyjątkiem sytuacji, w których pomimo niniejszego ograniczenia prawo właściwe wyraźnie na to zezwala;

• używać składników oprogramowania do uruchamiania aplikacji, które nie są obsługiwane przez to oprogramowanie;

• sporządzać większej liczby kopii oprogramowania niż określona w niniejszej umowie lub dozwolona przez prawo właściwe pomimo niniejszego ograniczenia;

• udostępniać oprogramowania innym osobom do kopiowania;

• wynajmować, wydzierżawiać ani wypożyczać oprogramowania;

• przekazywać oprogramowania ani praw wynikających z niniejszej umowy osobom trzecim;

• korzystać z definicji dotyczących Potencjalnie Niechcianego Oprogramowania odrębnie od oprogramowania;

• używać oprogramowania do świadczenia komercyjnych usług hostingowych.

11. UWAGA DOTYCZĄCA STANDARDÓW H.264/AVC VISUAL, VC-1 VIDEO, MPEG-4 VISUAL ORAZ MPEG-2 VIDEO. Niniejsze oprogramowanie zawiera technologie kompresji sekwencji wizyjnych H.264/MPEG-4 AVC, VC-1, MPEG-4 część 2 oraz MPEG-2. MPEG LA, L.L.C. wymaga zamieszczenia następującej informacji:

TEN PRODUKT JEST OBJĘTY LICENCJAMI DOTYCZĄCYMI PORTFOLIO PATENTÓW ZWIĄZANYCH ZE STANDARDAMI AVC, VC-1, MPEG-4 CZĘŚĆ 2 (VISUAL) ORAZ MPEG-2 VIDEO. NA PODSTAWIE TYCH LICENCJI NINIEJSZY PRODUKT JEST PRZEZNACZONY DO NIEKOMERCYJNEGO UŻYTKU OSOBISTEGO PRZEZ UŻYTKOWNIKA W CELU (i) KODOWANIA DANYCH WIDEO ZGODNIE Z POWYŻSZYMI STANDARDAMI („STANDARDY WIDEO”) LUB (ii) DEKODOWANIA DANYCH WIDEO ZAKODOWANYCH W STANDARDZIE AVC, VC-1, MPEG-4 CZĘŚĆ 2 LUB MPEG-2 PRZEZ UŻYTKOWNIKA PROWADZĄCEGO NIEKOMERCYJNĄ DZIAŁALNOŚĆ OSOBISTĄ BĄDŹ OTRZYMANYCH OD DOSTAWCY DANYCH WIDEO DYSPONUJĄCEGO LICENCJĄ NA UDOSTĘPNIANIE TAKICH DANYCH WIDEO. INNE SPOSOBY UŻYWANIA PRODUKTU NIE SĄ OBJĘTE ŻADNĄ LICENCJĄ, W TYM LICENCJĄ DOMNIEMANĄ. ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT, NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZAWARTOŚCIĄ WITRYNY NALEŻĄCEJ DO MPEG LA, L.L.C (WWW.MPEGLA.COM).

12. OGRANICZENIA EKSPORTOWE. Oprogramowanie podlega przepisom eksportowym obowiązującym w Stanach Zjednoczonych. Licencjobiorca musi przestrzegać wszystkich krajowych i międzynarodowych przepisów eksportowych mających zastosowanie do oprogramowania. W przepisach tych określono ograniczenia dotyczące kraju przeznaczenia, użytkowników oraz korzystania z oprogramowania. Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=83205.

13. USŁUGI POMOCY TECHNICZNEJ. Niniejsze oprogramowanie jest udostępniane Licencjobiorcy w stanie „takim, w jakim jest”, w związku z czym Microsoft może nie świadczyć związanych z tym oprogramowaniem usług pomocy technicznej.

14. CAŁOŚĆ UMOWY. Niniejsza umowa wraz ze wszystkimi postanowieniami dotyczącymi uzupełnień, aktualizacji, usług internetowych i usług pomocy technicznej, z których korzysta Licencjobiorca, stanowi całość umowy dotyczącej oprogramowania i usług pomocy technicznej.

15. PRAWO WŁAŚCIWE.

a. Stany Zjednoczone. Jeśli Licencjobiorca uzyskał oprogramowanie w Stanach Zjednoczonych, wykładnia niniejszej umowy podlega prawu stanu Waszyngton, które ma zastosowanie do roszczeń z tytułu naruszenia umowy, bez względu na przyjęte w nim normy prawa kolizyjnego. Pozostałe roszczenia, w tym roszczenia zgłaszane na podstawie przepisów w zakresie ochrony praw konsumenta, zwalczania nieuczciwej konkurencji lub czynów niedozwolonych, podlegają prawu właściwemu dla stanu, w którym Licencjobiorca mieszka.

b. Poza Stanami Zjednoczonymi. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie w innym kraju, prawem właściwym dla umowy jest prawo obowiązujące w tym kraju.

16. SKUTKI PRAWNE. W niniejszej umowie zostały przedstawione niektóre z praw przysługujących stronom. Licencjobiorcy mogą także przysługiwać inne prawa na mocy ustawodawstwa krajowego. Licencjobiorcy mogą przysługiwać także prawa względem strony, od której nabył oprogramowanie. Niniejsza umowa nie zmienia praw przysługujących Licencjobiorcy na mocy ustawodawstwa stanowego lub krajowego, jeśli ustawodawstwo to na takie zmiany nie zezwala.

17. ODRZUCENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI Z TYTUŁU RĘKOJMI I GWARANCJI. Oprogramowanie jest licencjonowane w stanie „takim, w jakim jest”. Licencjobiorca ponosi wszelkie ryzyko związane z korzystaniem z oprogramowania. Microsoft nie udziela żadnych wyraźnych rękojmi, gwarancji ani zapewnień dotyczących oprogramowania. Niniejsza umowa nie wpływa na dodatkowe prawa konsumenta, jakie mogą przysługiwać Licencjobiorcy na mocy prawa miejscowego. W zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo miejscowe Microsoft niniejszym wyłącza swoją odpowiedzialność z tytułu dorozumianych gwarancji odnośnie do oprogramowania, w tym gwarancji z tytułu wartości handlowej, przydatności do określonego celu oraz braku naruszeń praw osób trzecich.

18. OGRANICZENIE ORAZ WYŁĄCZENIE ŚRODKÓW NAPRAWCZYCH I ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY. Microsoft i dostawcy Microsoft ponoszą odpowiedzialność wyłącznie za szkody bezpośrednie do kwoty 5,00 USD. Licencjobiorca nie może dochodzić roszczeń z tytułu żadnych innych szkód, w tym szkód wynikających z utraty zysków, szkód wtórnych, szczególnych, pośrednich ani ubocznych.

Powyższe ograniczenie ma zastosowanie do:

• wszelkich kwestii dotyczących oprogramowania, usług, zawartości i treści (w tym kodu) udostępnianych na stronach internetowych osób trzecich lub programów osób trzecich oraz

• roszczeń z tytułu naruszenia umowy, rękojmi bądź gwarancji lub roszczeń z tytułu złożonych zapewnień, odpowiedzialności o charakterze obiektywnym bądź niedbalstwa lub do odpowiedzialności z tytułu czynu niedozwolonego w zakresie dozwolonym przez prawo właściwe.

Niniejsze ograniczenie ma zastosowanie także w przypadku, gdy Microsoft wiedział lub powinien był wiedzieć o możliwości powstania takich szkód. Powyższe ograniczenie lub wyłączenie mogą nie dotyczyć Licencjobiorcy w sytuacji, gdy na mocy prawa krajowego nie jest dozwolone wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności za szkody uboczne, wtórne i inne.

EULAID:Win7_RC.1_Ult_NRL_pl-PL

Ze źródła :slight_smile:

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/eula.aspx

Jak widać jest jak byk informacja:

"Windows 7 End user license agreement

Coming soon

The Windows® 7 operating system is currently in development. Please see below for information about key provisions referenced in the license terms, which may be subject to change with each upcoming release. "

Sprawdziłem właśnie źródło i … nie można ściągnąć Windows 7 RC, natomiast klucze aktywacyjne można generować do 21 października 2009.

W związku z tym kolega, który otworzył wątek, może wejść na stronę http://www.microsoft.com/windows/window … nload.aspx i w odpowiednim polu “Get your product key for the 32-bit version” / “Get your product key for the 64-bit version” wybrać “GO”. Tak zarejestrowany system będzie legalny, wystarczy tylko ściągnąć z netu odpowiedni obraz ISO.

Sumy kontrolne oryginalnych, niemodyfikowanych obrazów ISO:

x86

SHA1: 7D1F486CA569EFFFFB719CFB48355BB7BF499712

ISO/CRC: E8A1C394

MD5: 8867C13330F56A93944BCD46DCD73590

x64

SHA1: FC867FE1AB2E0A9796F9E4D155B44EA6998F4874

ISO/CRC: 58FB2BE0

Dodane 25.08.2009 (Wt) 11:37

To zerknij sobie na “nieistniejącą” EULA, którą wkleiłem powyżej.

Strona internetowa to nie wszystko :stuck_out_tongue:

Pomyśl też … jak może nie istnieć EULA, skoro praktycznie miesiąc temu został wytworzony ISO z wersją RTM ?

Dla nowego użytkownika, który nie zainstalował systemu, strona internetowa to…właśnie wszystko

Zwłaszcza oficjalna strona Microsoftu

Nie, strona internetowa to tylko jedno ze źródeł. Dla mnie w dodatku nie jest najbardziej wiarygodne - co widać i w tym przypadku.

Samo logiczne myślenie poprowadzi do wniosku, że komunikat o nieistnieniu EULA dla Windows 7 jest kompletnie nieaktualny.

Wydany został Windows 7 RTM, jego obraz nie ulegnie już zmianie - jakim cudem miałby więc w sobie licencję, której … nie ma wg strony MS?

No cóż, cudów tu nie ma - komunikat jest mocno przeterminowany i tyle … :slight_smile: