Skąd pobrać Windows Vista Aero Glass?


(Cedar) #1

Tego się nie pobiera, to masz już w systemie:

http://www.pcworld.pl/news/108134/Aero. ... Basic.html

http://www.dobreprogramy.pl/Aero-od-sro ... 11346.html

PS. No to "jak w temacie"? :stuck_out_tongue:


(muchozol) #2

Może masz vistę basic z zablokowanym Aero Glass.


(Kozza) #3

W takim razie twój sprzęt nie obsługuje pełnego Aero


(Pharun) #4

Ewentualnie jeżeli obsługiwał Aero na niezmodyfikowanej wersji a teraz Aero nie działa to znaczy że mimo że zostawiłeś samo Aero modyfikując Win to prawdopodobnie usunąłeś inne pliki powiązane z nim bezpośrednio bez których to Aero działać nie będzie. Win Viste trudniej zmodyfikować w vLite niż XP w nLite - sam się tym bawiłem i bardzo łatwo wywalić coś co jest w systemie jednak potrzebne. Mimo że lubię Vistę i to bardzo to jeżeli idzie o modyfikacje XP było 10 razy łatwiejsze pod tym kątem.


(Pharun) #5
  1. www.nvidia.pl <---- ściągnij ręcznie aktualny sterownik do tego GFa bo jest nowszy z 18 kwietnia 2011

  2. Masz laptopa z 2 kartami - jedna wydajniejsza do gier (ten GF) a druga do działania normalnego (Intel). Intel nie obsłuży, albo bardzo słabo obsłuży Aero i dlatego Ci to siadło. Druga sprawa to jeżeli ktoś Ci powiedział że takie rozwiązanie jest dobre to kłamał ponieważ część gier/programów nie wykrywa podwójnych kart graficznych i działa tylko na tej słabszej.

  3. podstawowa sprawa jak chcesz mieć ładną grafikę na kompie i wodotryski w systemie - powtarzaj to jak mantrę kupując każdego kolejnego laptopa - karty graficzne Intej są do du*y nie zależnie czy mają dopisak HD czy nie - NIE KUPOWAĆ TEGO!


(Piotrkijak) #6

Tak jak piszą przedmówcy, po prostu najprawdopodobniej masz Vistę Home Basic, bo właśnie zróciłem uwagę, że ona jest najczęściej instalowana na lapkach, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, ze tylko ona jest instalowana i możesz sobie nawet poczytać na necie, że Vista Home Basic ma zablokowane Aero i Aero działa dopiero od Home Premium wzwyż... Natomiast z tym HP chodzi o to, że ta Vista ma dodane przez prducenta(w tym wypadku HP) programy i sterowiki po konkretny sprzęt oraz ma dodany klucz i specjalny certyfikat(certyfikat SLP to się bodajże nazywa) firmy HP dzięki któremu po zakupie laptopa system masz aktywowany, tak więc nie jest to system zmodyfikowany, bo producent nie modyfikuje go w żaden sposób, tylko tak jak pisałem dodaje do niego programy,sterowniki i klucz oraz certyfikat Hp w tym przypadku dzięki któremu system masz już aktywowany i tak jest za każdym razem po przywróceniu systemu. Zresztą zerknij na naklejkę z kluczem, którą masz na spodzie, jestem przekonany, że najprawdopodobniej masz na niej napisane Windows Vista Home Basic HP, lub podobnie.


(Pawbrotm) #7

Beztytu%C5%82u__png_300x300_q85.jpg

Zainstalowałeś sterowniki do grafiki Intela podczas gdy masz NVidię?

Tak. Sterowniki NVidii tyle ważą.

HP - H ome P remium. :stuck_out_tongue:

Aby wszystko było pewne drogi autorze naciśnij klawisz Windows i trzymając go wciśnij klawisz Pause|Break i napisz co jest napisane w oknie które wyskoczy (wyświetl podstawowe informacje o tym komputerze) - zwłaszcza interesuje nas to co jest w części "Wersja systemu Windows".


(Cedar) #8

To co powyżej to są cytaty z Twoich wcześniejszych postów.

Możesz w końcu przestać mieszać jeśli chcesz otrzymać sensowną poradę?

Jeśli nie masz grafiki Intela to po diabła instalujesz sterownik do grafiki Intela? Chyba, dlatego, bo widzisz Intel w nazwie procesora, innego wytłumaczenia twojego postępowania nie widzę.

To tak samo jakbyś chciał instalować sterowniki graficzne od ATI (AMD) w przypadku gdybyś miał procesor AMD i grafikę nVidia no bo przecież byś widział, że jest AMD.

Podaj dokładny i pełny symbol swojego lapka, bo obecnie wszystko jest pięknie przez ciebie zamotane.


(Cedar) #9

Pasuje jako tytuł każdego Twojego postu w tym wątku :wink: To były cytaty, kto jest ich autorem dobrze wiesz.

Płyta CD może być uniwersalna, do kilku modeli laptopów (czyli do tych z grafiką Intela też) i nie należy instalować wszystkiego "no bo przecież dali na płycie"

A nie "dlaczego"? :wink:

To może łaskawie pokażesz nam ten menedżer urządzeń?


(Cedar) #10

Wychodzi na to, że masz jednak wbudowaną kartę graficzną intela. Wbudowana jest w procesor i5

http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core- ... 231.0.html

A jak zgrać oba różne procesory graficzne - nie wiem, najlepiej jak skontaktujesz się z pomocą techniczną producenta.

PS. Problemem może być ten Twój zubożony system, zainstaluj pełną wersję to może i te problemy znikną.


(Łukash) #11

Grafika Intel HD jest bodajże wbudowana w procesor Intel Core i5 2410M ,więc nie rozumiem po co instalowałeś sterowniki ,jeżeli do tego momentu instalacji:

wszystko działało jak należy.Ja bym postawił system na nowo zanim coś się "samo " zepsuje. Doinstaluj tylko stery ze strony Nvidii do GT 540M.


(Łukash) #12

Tak się może nie dać. A Aero będzie jak nie przekombinujesz znowu :wink:


(Łukash) #13

Aero powinno samo zaskoczyć po instalacji sterów do GT 540M ,i odświeżeniu indeksu wydajności .

Ale ja serio proponuje zainstaluj ten zmodyfikowany czy czysty system od nowa.


(Łukash) #14

Możliwe że grafika Intela odpowiada za pulpit. Kombinujesz...,kombinujesz i w końcu przekombinujesz na dobre :wink:


(Pharun) #15

A robiłeś odświeżanie wydajności? Tam gdzie Ci Windows ocenę za sprzęt wystawia? Poza tym z tego co pamiętam jak działają takie laptopy to właśnie intel odpowiada za pulpit, filmy itd a nVidia ma się włączać dopiero w momencie dużego wysiłku graficznego (gry, programy do grafiki 3d).

Zastanawia mnie jeszcze jedno - dlaczego na siłę chcesz się pozbyć takich rzeczy jak IE i WMP? A w czym Ci to przeszkadza? Rozumiem że ludzie odchudzają Vistę żeby szybciej działała ale w takich chwilach to wywala się Aero a nie IE! Poza tym biorąc pod uwagę jakiego masz kompa to możesz zostawić lekką ręką wszystkie komponenty Visty i i tak będzie śmigać. Jak koledzy wcześniej powiedzieli - kombinujesz jak cholera i w pewnym momencie przekombinujesz i coś Ci w tym kompie siądzie bo takim majstrowaniem wbrew pozorom jesteś w stanie coś uszkodzić.


(Łukash) #16

Wbrew pozorom diagnostyka jest w stanie wykryć ewidentną winę użyszkodnika w razie wypadku :wink:

A jak to masz zamiar zrobić ? Będziesz instalował stery do procesora ? (No a jak znowu ,po ewentualnym sukcesie, wywali Ci GT 540 ? )


(Piotrkijak) #17

Wejdź w menedżer urządzeń, kliknij 2xlpm na kartę nvidi, przejdź na zakładkę sterownik i zobacz jaki jest podany kod błędu.


(Piotrkijak) #18

Cytat ze strony Microsoftu: "Jeden ze sterowników urządzenia powiadomił system operacyjny o określonej awarii urządzenia."

Jeśli skorzystano już z Kreatora rozwiązywania problemów, można poszukać dodatkowych informacji o diagnozowaniu tego problemu w dokumentacji sprzętu."

Wychodzi na to, że coś jest nie tak z tą grafiką...


(Łukash) #19

Najpierw chipset ,potem karta sieciowa LAN/Wlan co byś miał łączność ze światem ,potem grafika w kolejności jakiej instalowałeś tu

czyli wstrzymaj się z instalacją sterów do Intel HD (?) ,dalsza kolejność chyba nie ma znaczenia .


(Semtex) #20

Strasznie kombinujecie :stuck_out_tongue: , niepotrzebnie....

Wejdź w BIOS i wyłącz układ zintegrowany, nie będzie Ci się pokazywał w menadżerze urządzeń, zainstaluj najnowsze stery do Gforce, restart ( na najnowszych sterownikach nawet nie jest potrzeby restart) i wszystko powinno działać jak powinno.

BTW. Może być wymagane odświeżenie indeksu wydajności.