Skąd pobrać Windows Vista

Cześć wszystkim. Mam pytanko. Skąd pobrać oryginalny obraz Windows Vista? Mam licencję na laptopie przyklejoną mimo to po dostaniu go był wgrany XP. Nwm kto zainstalował XP ale ja chcę Vistę. A więc skąd mam pobrać? Nigdzie nie mogę znaleźć.

 

To znaczy jakbym pobrał przez torrenty oryginalny ISO i wpisał oryginalny klucz to to raczej nie byłoby piractwo tylko pobieranie z innej strony legalnego oprogramowania. Skoro mam klucz legalnie. Przy okazji chodzi mi o 32 bit a wersja Bussines czy jakoś tak.

Pobierając za pomocą torrenta  nawet idealny obraz oryginalnej płyty zawsze udostępniasz pobierany plik a w przypadku komercyjnego oprogramowania jest to przestępstwo a Ty w tym czasie stajesz się piratem

 

 

PS. niedawno był taki sam wątek, w którym podano legalne źródło Visty.

Jak wpiszesz oryginalny klucz np. z naklejki na laptopie to wszystko jest legalne.

Pobieranie płatnego oprogramowania jest niezgodne z prawem i posiadanie klucza nie ma tu nic do rzeczy.

Bardzo ogólnie to napisałeś. Dotyczy to każdego oprogramowania i każdego źródła, z którego się pobiera?

 

Np. powszechnie znany, legalny link (trochę “zamazany”) do Win 7 Home Premium EN: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-xxxxx.iso

dzięki za zainteresowanie się postem. mrFreeze  mi pomógł i chwała mu!

@Cedar. Jeśli oficjalnie udostępniony, to chyba logiczne, że można pobrać, ale jak widać dla Ciebie nie.

Jeżeli jest nalepka i dowód zakupu, to jest legalnie, co najwyżej źródło będzie szemrane. Kogo obchodzi czy posiadając licencję zainstalujesz system z cd od MS czy z pendrive sąsiada?

No właśnie, a pytanie było skąd pobrać obraz. Z tego co mi wiadomo, producent oficjalnie nie udostępnia obrazów ISO Windows Vista (poza kanałami dla subskrybentów). Zaś pobierając z sieci P2P automatycznie rozpowszechnia oprogramowanie, a to też jest łamaniem prawa. Dotyczy to również nieoficjalnych źródeł, innych niż sieci P2P.

Skoro laptop to pewnie OEM, a skoro OEM, to chyba musiałbyś się w jakiś sposób skontaktować z producentem komputera. Nie wiem jak to działa, nigdy nie miałem takiego problemu. To są tylko moje gdybania i jeśli się mylę - proszę o sprostowanie.

 

Ostatecznie myślę jednak, że zbytnio przestrzegamy prawa. Kupiliśmy licencję? To dlaczego mamy się męczyć i, a piraci nie? Ja bym pobrał obraz z P2P, bo naprawdę to jest przesada ;p

Już wczoraj pobrałem :smiley: Jak napisałem wyżej koleś podał linka :smiley: Zgadzam się, że nie dość, że za licencję zapłaciliśmy to jeszcze idąc prawem nie zdobędziemy systemu w sposób legalny :stuck_out_tongue: MS Sam się prosi abyśmy ściągali z nielegalnych źródeł według mnie na ich stronie powinny być wszystkie obrazy systemów nawet 98 i starszych ale do tych systemów bez wsparcia powinien się przed pobraniem i przy instalacji pojawić tylko komunikat z ostrzeżeniem, że system jest już nie wspierany i wszelkie próby zgłaszania błędów po prostu nie będą rozwiązywanie przez pomoc MS. 

Widzę, że dalej nie rozumiecie. Pobierając z P2P trzeba liczyć się z tym, że któregoś dnia może przyjść pisemko z prokuratury w celu złożenia wyjaśnień dlaczego z twojego IP było pobierane i przy okazji udostępniane to i owo. Sieci P2P można bez problemu, łatwo monitorować.

Nawet jeśli jakiś dobry kolega udostępnił Ci przez FTP, to przyjdą do kolegi i nawet jeśli Cie nie sypnie to poproszą administratora serwera lub sieci, w ktorej stoi serwer o logi i też Cię moga namierzyć.

Ale my rozumiemy od początku, tyle, że nie ściągałem przez torentty, więc nie było p2p :wink: Ściągnąłem z jakiejś stronki zwykłej :slight_smile:

Nie strasz, nie strasz. Za drobnych “pobieraczy” bardzo rzadko się biorą, szczególnie w przypadku pobierania oprogramowania od MS.

Na celowniku są przede wszystkim uploaderzy, czyli źródło nielegalnych plików.

 

Chyba że jest to zorganizowana obława przez organizacje typu RIAA i ZAiKS, celem nabicia sobie sakwy. Wówczas zwykły Kowalski za pobranie głupiego filmy rok wcześniej może mieć kłopot. 

Nie straszę tylko uświadamiam, że taka możliwość istnieje.

Trochę jednak straszysz niewtajemniczonych  ;)

W sumie prawo działa wstecz, więc można się wszystkiego spodziewać. Pytanie jakie znaczenie tutaj będzie miała ostatnia wypowiedź przedstawiciela MS.

Pobieranie z sieci Torrent zawsze wiąże się z równoczesnym udostępnianiem, nawet, jak ustawimy minimalne wysyłanie [1kb/sec], więc… Sam mam 2 licencje od Visty i 7, ale pewnie legalnego sposobu na pobranie i instalację nie będzie, bo faktycznie to OEM.