Skąd ściągnąć poprawkę do Internet Explorera?

Witam. Ostatnio zrobiło się głośno o luce, którą wykryto (nie pierwszy raz chyba zresztą), w przeglądarce Internet Explorer we wszystkich wersjach na XP , ale też Vista czy Seven , dla wersji 9.

Ja jej właśnie używam w wersji 8, chociaż względnie ostrożnie. Do tego czasu nie będę z niej korzystał.

Błąd w IE to exploit, który wykorzystuje powstałą lukę na spreparowanej stronie (najczęściej zawierającej komponent Flash) do wykonywania niezabezpieczonych kodów. Zwłaszcza na kontach aktywnego użytkownika.

Wiem, że MS opracowuje poprawkę tego błędu, i że ma być wkrótce dostępna. Ale właśnie nie wiem, i to jest moje pytanie: kiedy, gdzie i skąd mogę pobrać rzeczoną poprawkę IE? Czy może jest ona dołączona do aktualizacji automatycznych ?

http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/ … explorerze

http://support.microsoft.com/kb/2757760

witaj u mnie IE 9 pl. sam proponuje ściąganie nowszej wersji ale czytałem że nie warto mieć IE nie wiem dlaczego ale go trzymam

Dobrze, dzięki panowie. Pobrałem tę poprawkę, po wcześniejszych poprawkach w Aktualizacjach z Windows Update. Nie spodziewałem się jednak, że to nastąpi tak szybko, że już jest ta poprawka.

Wybrałem sposób automatyczny. Pobrałem ten skrypt, który następnie został przetworzony. :wink:

Dla pewności zapytam jeszcze: czy to już oby wszystko w temacie ? ![-o<

Zainstaluj poprawki z Windows Update i śpij spokojnie.

Warto mieć też zaktualizowane oprogramowanie firm trzecich, np. Javę i Flash Player, zawsze to mniejsze ryzyko wejścia infekcji do systemu.

Użyj SecurityCheck

Aktualizacje i poprawki z Windows Update zainstalowane.

Oprogramowanie JavaScript i Flash Player mam zawsze aktualne, z zasady włączone na automatyczne.

A to jest ten raport z Security Check :

http://www.wklej.eu/index.php?id=878f5d695e

Odinstaluj Java 6 Update 32. Jeżeli koniecznie potrzebujesz Javy 6 to zainstaluj Java 6 Update 35. Wchodzisz na stronę: http://www.oracle.com/technetwork/java/ … 36473.html Zaznaczasz Accept License Agreement. Pobierz i zainstaluj plik jre-6u35-windows-i586.exe. To wszystko. Pozdrawiam. :slight_smile:

Dodatkowo przemyśl czy na pewno potrzebujesz aktywnej wtyczki Java w przeglądarce, jeżeli używasz jej tylko sporadycznie to proponuję ją wyłączyć w opcjach i włączać tylko wtedy gdy jest absolutnie nie zbędna…

Od siebie tylko dodam że od 3 lat w ogóle nie instaluję Java w systemie i wszystko gra :wink:

Ta wersja Javy 6, to jest chyba stara wersja sprzed aktualizacji do 7. A czy ta Java 6 Update 35 zastąpi tę Java 6 Update 32 ?

Czy Java 6 Update 32 jest niezbędna do prawidłowego działania Javy 7 ? I czy mogę to całkiem odinstalować ?

Ja nawet nie wiem do czego mi ona potrzebna, po prostu aktualizuję Javę i tyle .

Co do tej łatki od MS to wszystko przebiegło jak trzeba ?

Mówisz tylko o IE? Jeśli tak zgoda bezpieczniej jest ją często wyłączać, choć nie bardzo wiem z jakich powodów.

A włączać wtedy, gdy jest potrzebna, a nie powiem, że zawsze ale dość często jest np. przy instalacji programów dla ich poprawnego działania czy do gier. To tylko przykłady. Bo mnie kiedyś radzono by mieć Javę włączoną, tylko czasami tak jak teraz przy tej luce nie.

Ale wiem, ja też rozważam całkowite porzucenie IE , i przejście domyślnie na inną.

Poza tym no wiesz są różne systemy, wymagania, upodobania, nie podajesz szczegółów więc trudno tak o tym mówić.

Dotyczy każdej przeglądarki :slight_smile:

Na szybko lektura na wieczór:

http://niebezpiecznik.pl/post/miliard-i … imilarpost

http://niebezpiecznik.pl/post/java-lata … imilarpost

http://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na- … imilarpost

http://niebezpiecznik.pl/post/porazka-o … imilarpost

Przynajmniej trzy z tych tematów dotyczą ostatnich 2 miesięcy, łatają jedną dziurę a tym samym otwierają kolejną, IMO, w takim przypadku ten “produkt” jest skreślony z punktu widzenia bezpieczeństwa systemu, mam lekką paranoję na tym punkcie ale chyba jest całkiem zdrowym odruchem :slight_smile:

No dobrze, ale spróbuj mnie przekonać przedstawiając jakieś wiarygodne fakty, że ktokolwiek miał właśnie z tytułu tego dziurawego IE jakieś na tyle poważne problemy, że aż zdecydował się zrezygnować z IE.

Podaj jakieś konkrety, wiarygodne fakty, bo na razie to jest tylko spora ilość słów, a zero faktów właśnie.

Z różnych stron słyszę, jaka to niebezpieczna jest to przeglądarka, lecz dokładnie nikt nie potrafi tego wiarygodnie i rzeczowo udowodnić.

Ja ładnych parę lat korzystam z IE , wraz z Javą , Flashem , zabezpieczeniami itp. i nie narzekam specjalnie, nigdy też nie miałem większych problemów z tego powodu.

Przecież po to wymyślono różne zabezpieczenia, żeby nawet niekoniecznie programiści MS musieli wyręczać miliony użytkowników (swoją drogą nie dziwię im się), ale użytkownicy komputerów, którzy jeśli chcą korzystać z tych browserów też powinni mieć tyle rozsądku i odpowiedzialności, żeby samemu umieć o to zadbać.

Także nie obarczajmy wszystkim MS. Ja też się z tym nie zgadzam, ale bądźmy też rozważni.

A tak to gdy przychodzi co do czego, to wszyscy z trwogą do MS , tak jakby byli zupełnie bezradni.

Od siebie uważam, że to jest trochę rozsiewanie plotek, bo być może gdzieś w wielkim świecie zdarzył się przypadek jakiegoś większego zainfekowania, i dalej poszło jakie to wielkie zagrożenie zapanowało, w praktyce uważam i trzeba też przyznać jest ono znikome i niepotwierdzone.

Czy ja coś gdzieś pisałem o IE? Mam zastrzeżenia do Javy a nie przeglądarki, każdy używa tego co Mu pasuje…

Po kolei:

  1. Odinstalujesz Java 6 Update 32 żeby zainstalować nowszą Java 6 Update 35. Stara Java jest dziurawa.

  2. Java 6 i Java 7 to dwa niezależne programy. Można mieć zainstalowaną w systemie wersję 6 i 7.

Proponuję odinstalować starą Javę 6 Update 32, zainstalować Javę 7 (Java 7 Update 7), a jeżeli okaże się, że na przykład nie działają jakieś programy, to doinstalujesz wersję 6 (Java 6 Update 65), w ten sposób w systemie będzie Java 6 i 7.

Do czego potrzebna jest Java? Niektóre programy (np. OpenOffice), gry internetowe (np. kurnik.pl), czaty (np. czat.onet.pl).

Jeżeli używasz IE, to może spodoba Ci się ten dodatek? IE7pro. Oferuje np. sprawdzanie pisowni, zresztą zobacz opis pod linkiem. Może przyda Ci się?

Dzisiejsza zbiorcza aktualizacja do internet explorer chyba załatwia problem z tym nowym zagrożeniem. Zastanawia mnie, jak długo jeszcze programy nie będą się uczyć same. Powinien być jakiś ochronny mechanizm połączonych naczyń, żeby atak na jeden komputer skutkował powstanie przeciwciał we wszystkich połączonych. Inteligencja komputerów jest w tyle za szczurami, a nawet za mrówkami wykazującymi się pamięcią zbiorczą w katalizie feromonów. Komputery, to nadal elektroniczny sprzęt, a internet, to uporządkowany zlepek danych. Ja pewnie tego już nie dożyję.

Zainstalowałem poprawkę ze świadomością, że to tylko półśrodki.