Skąd ściągnąc Win7 Pro OA

Witam!
Mam problem - zmieniam dysk w Lenovo T440p i chce postawić nowy system…
Laptop na firmę kupiony z innej firmy…jest na nim oryginalnie zainstalowany „Windows7 Pro OA for Lenovo” wersja EN (version 6.1 build 7601: Service Pack 1)- czy instalując od nowa system muszę mieć go od Lenovo? (skąd w takim razie ściągnąć go aby było legalnie i podczas kontroli nikt się nie przywalił?)
i czy musi być znów wersja EN? jak to jest?

Pozdrawiam serdecznie

Może coś tutaj się dowiesz
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/where-to-find-a-microsoft-windows-7-pro-oa-lenovo/ec12c0dd-3ccc-4732-96fb-9df26d8698a7

A czemu nie Windows 10? Mam T440 i W10 bardzo dobrze na nim działa - jak nie masz SSD to w ten element zainwestuj i żeby chociaż miał 8GB RAM.

1 polubienie

Dlatego napisalem ze zmieniam dysk :slight_smile: wlasnie na SSD :slight_smile: (mam 16GB), win10 nie chce specjalnie kupowac :confused:

Czytałem to wczoraj - oni jak zawsze problem robia :confused:

Nie musisz kupować, masz licencję na W7.

Tak zgadza się mam, ale pomimo że narzedzie na Microsofcie jest dostepne to takze podali date do kiedy legalnie można to zrobić…nawet na home.pl o tym pisali… :confused:
Czy darmowa aktualizacja Windows 7 do Windows 10 jest legalna? | Blog home.pl

choć teraz znalazłem dosyć swieżą wypowiedz:
Windows 10 upgrade paths (Windows 10) - Windows Deployment | Microsoft Docs

Instaluj normalnie win10, podaj klucz od 7 przy instalacji i masz problem z głowy.
Nie drąż tematu legalności, nie ma sensu.
W ostatnich miesiącach zaktualizowałem do dychy chyba 5 komputerów, żaden nie wybuchł ani nie poszedł na policję donieść o nielegalnych manewrach.
Używam X240 - to samo ale 12,5" z win10, nie ma opcji abym wrócił do win7 albo komuś go polecił.

No wiesz jak masz na firmę to jednak musisz uwazac podczas kontroli,a tym bardziej ze wlasnie teraz zauwazylem na stronie ze widnieje to:
" Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 zakończyła się 29 lipca 2016 r. Aby przeprowadzić uaktualnienie do systemu Windows 10, musisz mieć komputer spełniający wymagania i kupić pełną wersję oprogramowania. Firma Microsoft zaleca, aby nie instalować systemu Windows 10 na starszych urządzeniach. Niektóre urządzenia z systemem Windows 7 nie są zgodne z systemem Windows 10 lub może na nich wystąpić obniżona funkcjonalność. Przed zainwestowaniem w uaktualnienie systemu Windows 10 należy wziąć pod uwagę, że wsparcie techniczne tego systemu zakończy się 14 października 2025 r."

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/wsparcie-techniczne-systemu-windows-7-skończyło-się-14-stycznia-2020-r-b75d4580-2cc7-895a-2c9c-1466d9a53962?WT.mc_id=365AdminCSH_Smc

Szkoda, że MS oficjalnie nie wypowiada się nt legalności. Dyskusje na ten temat się nie kończą [SOLVED] Free update from Windows 7 to Windows 10: Still legal?

Wszystko zależy, jakie masz do tego podejście. Np ja pewnie bym pozostał przy 7 i odkładał kaskę na 10, nie chcąc się skazywać na wieczne zastanawianie się czy mam legalną kopię czy nie. Zwłaszcza w firmie, mimo że moim zdaniem to czy aktualizacji dokonano przed czy po terminie - jest nie do udowodnienia.

Zmieniasz dysk? Może sklonuj stary dysk na nowy, poszerz partycję główną w Disk Manager do maksymalnej pojemności dysku, a potem uruchom narzędzie Lenovo do reinstalacji Windows. Instalka jest na dysku na specjalnej partycji - o ile ktoś jej nie usunął. Może też uda się dobrać do plików instalki na tej partycji?

How to Restore a Lenovo ThinkPad to Factory Default Settings - YouTube w t440 powinno być podobnie

Jeżeli chcesz jednak pobrać ISO Win 7 to znajdziesz w sieci ale to są strony z poza MS, którym musisz zaufać na słowo. MS już dawno ISO 7 pokasował.

Niestety kupilem bez partycji recovery,a chcialem postawic swiezy windows.
ta dyskusja zablokowana zostala przez admina strony w 2019…
tylko dziwne ze u nas na polskiej stronie Microsoftu podaja ze " „Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 zakończyła się 29 lipca 2016 r. Aby przeprowadzić uaktualnienie do systemu Windows 10, musisz mieć komputer spełniający wymagania i **kupić pełną wersje oprogramowania”"

za to na EN co innego i to z przed kilku tygodni info… → Windows 10 upgrade paths (Windows 10) - Windows Deployment | Microsoft Docs

Sam pissałeś, że masz ‘licencję’ EN na W7. Wydrukuj sobie to ze strony EN, zainstaluj W10 i tyle. Myślisz, że ktoś Cię sprawdzi kiedy wykonałeś upgrade licencji do W10? Że jak bedziesz miał kontrolę, to ktoś bedzie pytać Microsoft, żeby sprawdził bazę kiedy to wykonałeś?
Jak nie przeszkadza Ci W10 (np. nie ma tak, że nie lubisz) - instaluj W10. Poważnie biznesowo chcesz używać niesuportowanego W7?

Tak mam naklejke na laptopie T440p pod bateria „Windows 7 PRO OA for Lenovo” , wersja EN zainstalowana → czyli takze musze zainstalowac wersje EN win10? czy moge PL?
ale co mam wydrukowac sobie? skad?

Windows 10 możesz zainstalować dowolny jak Ci wygodnie - jest o tyle dobrze, że bez problemu w przypadku W10 możesz zmienić (opcje wbudowane w system operacyjny) język systemu operacyjnego i instalujesz. Jest szansa, że nawet system nie poprosi Cię o kod licencyjny a jak poprosi, wpisz ten od W7 (zostanie przyjęty).
Wydrukować: wydrukuj sobie, że był możliwy darmowy upgrade i tyle.
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Pobierz sobie narzędzie do tworzenia ISO, przygotuj pusty pendrive (nie pamiętam, chyba min. 4GB),
uruchom narzędzie:

Możesz sobie zmodyfikować jak chesz (zachowując architekturę x64):


Wskaż pendrive i potem z tego pendrive zainstaluj system opercyjny. Oczywiście jak Ci wygodniej, możesz utworzyć ISO, nagrać na DVD itd.

1 polubienie

Niema problemu z kontrolą gdy masz licencje do 7 a na komputerze jest 10.

1 polubienie

Jak nie widział aktywowanej 10 to nie ma szans (licencja na około 40 dni to raczej wymysł pana/pani z infolinii MS).

Mnie dziwi dlaczego na polskiej stronie Microsoftu niby nie mozna jest napisane po 2016 roku a na angielkiej artykul z czerwca ze mozna - chyba ze zle cos zrozumialem czytajac :smiley:Windows 10 upgrade paths (Windows 10) - Windows Deployment | Microsoft Docs

z innej beczki czym sie rozni/bedzie roznil po instalacji oryginal ze strony M$ od tego WIN10 ktory ktos zaktualizowal:
windows 10 21h2 -24.07. 22r - Modyfikacje - Jakub - WinClub

Co do MS: zadaj pytanie Microsoftowi.
Co do różnicy: poważnie dyskutujesz o legalności systemu, rodzajach licencji itd. a na koniec myślisz o modyfikowanym przez kogoś z internetu systemie operacyjnym, gdzie nie masz pewności co zostało dokładnie zmodyfikowane?

Tym, że ten ze strony MS będzie bez tzw. złośliwego oprogramowania.

Zadałem im pyanie na stronie: Redirecting

ale cisza :slight_smile:

myslec raczej nie mysle o MODzie na firmowy komputer :slight_smile: pytalem z ciekawosci :slight_smile:
przy okazji na swoim T440 mowisz ze ladnie smiga WIN10 a probowales win11 na nim?