Skąd ściągnąć Windows Vista Home Basic 32bit

Dzień Dobry!

Mam duży problem otóż :

Kupiłem laptopa z Windows’em Vista Home Basic 32 bit.

Zrobiłem format i zainstalowałem Windows’a XP Home Edition.

Teraz chciałbym wrócić do Visty ale nie mam płyty instalacyjnej, ale za to mam Product Key’a.

Skąd mogę ściągnąć Windows Vista Home Basic 32 bit [tylko po polsku] i po prostu bym wpisał mojego Product Key’a.

Proszę o pomoc !

michdyn ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie mam partycji Recovery ponieważ jak instalowałem Windows XP to zrobiłem format całego laptopa.

Model laptopa to HP G5051EA

Skontaktuj się z HP wyślą ci płytę recovery z systemem, zapłacisz za to, ale za głupotę się płaci, trzeba było sobie zrobić kopie recovery na dvd.

Tak jak powyżej pozostaje tylko kontakt z HP aby Ci wysłał za odpowiednią opłatą oryginalny dysk z Twoim WIndowsem.

Nawet gdybyś nie skasował partycji recovery to i tak by to nic nie dało bo ona jest połączona z oryginalnym pierwotnym systemem. Jak skasuje się ten system to partycja recovery przestaje być aktywna i nadaje się do skasowania. Nigdy nie udało mi się z powyższego przykładu przywrócić taką partycję recovery do życia.

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze 2 lata temu HP przysyłało płytę recovery za darmo. Dostawa z Węgier. Czas oczekiwania ~2 tygodnie.

Warunek: laptop musi mieć mniej lat niż okres obowiązywania gwarancji. W przeciwnym wypadku nie ma szans na płytę, nawet odpłatnie.

Zanim skontaktujesz się z supportem, spisz sobie numer seryjny i dokładny numer modelu laptopa, ewentualnie obróć laptopa dnem do góry na czas dzwonienia (na dnie są nalepki z numerami).

http://www8.hp.com/pl/pl/contact-hp/phone-assist.html