Skąd ściągnąć Windows Vista Home Basic 32bit

(Michdyn) #1

Dzień Dobry!

Mam duży problem otóż :

Kupiłem laptopa z Windows'em Vista Home Basic 32 bit.

Zrobiłem format i zainstalowałem Windows'a XP Home Edition.

Teraz chciałbym wrócić do Visty ale nie mam płyty instalacyjnej, ale za to mam Product Key'a.

Skąd mogę ściągnąć Windows Vista Home Basic 32 bit [tylko po polsku] i po prostu bym wpisał mojego Product Key'a.

Proszę o pomoc !

(Agatonster) #2

michdyn ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Michdyn) #3

Nie mam partycji Recovery ponieważ jak instalowałem Windows XP to zrobiłem format całego laptopa.

Model laptopa to HP G5051EA

(przybylski) #4

Skontaktuj się z HP wyślą ci płytę recovery z systemem, zapłacisz za to, ale za głupotę się płaci, trzeba było sobie zrobić kopie recovery na dvd.

(Starchris) #5

Tak jak powyżej pozostaje tylko kontakt z HP aby Ci wysłał za odpowiednią opłatą oryginalny dysk z Twoim WIndowsem.

Nawet gdybyś nie skasował partycji recovery to i tak by to nic nie dało bo ona jest połączona z oryginalnym pierwotnym systemem. Jak skasuje się ten system to partycja recovery przestaje być aktywna i nadaje się do skasowania. Nigdy nie udało mi się z powyższego przykładu przywrócić taką partycję recovery do życia.

(Fanboj O) #6

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze 2 lata temu HP przysyłało płytę recovery za darmo. Dostawa z Węgier. Czas oczekiwania ~2 tygodnie.

Warunek: laptop musi mieć mniej lat niż okres obowiązywania gwarancji. W przeciwnym wypadku nie ma szans na płytę, nawet odpłatnie.

Zanim skontaktujesz się z supportem, spisz sobie numer seryjny i dokładny numer modelu laptopa, ewentualnie obróć laptopa dnem do góry na czas dzwonienia (na dnie są nalepki z numerami).

http://www8.hp.com/pl/pl/contact-hp/phone-assist.html