Skąd się biorą dyski recovery? Jak je usunąć?

Hejka,

Słuchajcie, mam od pewnego czasu nowy laptop z systemem W8.

Od dłuższego czasu same tworzą się na nim dyski recovery (obok C i D), jako partycje.

Nie mam pojęcia dlaczego do tego dochodzi, ani jak to usunąć. Problem w tym, że ciągle mi ich systematycznie przybywa i w tym momencie mam ich już 15! Od L-Z Każda po 599mb.

Być może to jakieś programy zainstalowane na moim kompie je generują? Nie używam nic specjalnego oprócz AVG-Antivirus oraz Malwarebytes Anti-malware.

Proszę o sugestie na temat powstawania tegoż *********, oraz radę jak się tego łatwo pozbyć a w przyszłości uniknąć takiej sytuacji.

Dziękuję serdecznie!

Może zacznij od napisania co to za nowy laptop.

To Asus R500V, i5 3210m 2,5 GHz, 4 GB ram, Winda 8. Ale czy to przez jego markę ? Czy np. korzystanie z karty pamięci z telefonu może generować te dyski ? Często umieszczam ją w porcie komputera żeby coś nagrać.

Marka laptopa raczej nie ma tu znaczenia ale ilość oprogramowania instalowana na takim markowym laptopie jest zawsze inna.

Poszukaj w ustawieniach, bo może jest tak ustawione, żeby tworzył tą partycję. Ja miałem tak w jednym Windowsie, że automatycznie tworzył mi kopie zapasową.

Ile jest zajętego miejsca na tej karcie pamięci ?