Skąd uczyć się Wordpressa?

Wiecie, gdzie mógłbym nauczyć się tych wszystkich funkcji Wordpressa ? Tj. np wp_get_archives

No wszystko masz w dokumentacji Wordpressa.

Tak w sumie, to powinieneś podać ten link, bo wp_get_archives , podałem jako przykład :slight_smile: Ale wielkie dzięki !

Dodane 27.07.2013 (So) 23:38

A wiesz może jak ustawić, żeby tłumaczyło mi na język polski ? W ustawieniach Chrome mam, żeby tłumaczyło z agnielskiego na polski, lecz wiele razy odrzucałem tłumaczenie i teraz mi nie tłumaczy…

Wpisz w pasku adresu _ chrome://settings/ _ następnie kliknij _ Pokaż ustawienia zaawansowane… _ które znajdują się na samym dole karty, a potem przejdź do sekcji _ Język _, w której masz jedynego checkbox’a. Zaznacz go.

Pisałem, że mam to ustawione. Wiele razy odrzucałem tłumaczenie i coś teraz nie trybi

Z tłumacza i tak się niczego nie nauczysz. Trzeba po angielsku czytać, ale zanim do dokumentacji to raczej odesłał bym cię do poradników, których na anglojęzycznych blogach pełno. Jest też polski kurs wideo:

http://webroad.pl/wp

Acha… sprawdziłeś to co napisałem? Miałem tę opcję odznaczoną - vide nie pytało mnie o tłumaczenie, a kiedy zaznaczyłem - zaczęło pytać. Poodrzucałem przez moment opcje tłumaczenia - przestało mnie pytać. W ustawieniach automatycznie przestało być zaznaczone. W celu testu powtórzyłem sekwencję działań opisaną powyżej. Znowu zaczęło mnie pytać i po kilku odmowach przestało - sprawdź coś zanim zaczniesz pisać banialuki.

Dodane 29.07.2013 (Pn) 0:04

Poza tym R@z0r ma rację. Nie wyobrażam sobie, by w dzisiejszym świecie informatyki, zwłaszcza w WEB-ie ktoś mógł egzystować bez znajomości podstaw angielskiego (minimum to chociaż pasywne znanie języka (czytanie), bo rozumiem że ktoś może tych wszystkich czasów nie używać poprawnie (pisanie, mowa) - sam tego nie robię :P).

Jeśli znasz dobrze HTML/CSS/PHP (a mam nadzieję że tak jeśli się za szablony do WP bierzesz) to oprócz samej dokumentacji WP, tutoriali w ich Codexie polecam analizę struktury i działania załączonych do WP themów - bardzo wiele można się z nich nie tylko nauczyć ale i podpatrzyć jak najlepiej wykonać daną czynność.

najlepiej jak sam usiądziesz i metodą prób i błędów będziesz go poznawał - tutoriale jak najbardziej są pomocne, ale praktyka robi swoje :slight_smile:

Zależy co dokładnie chcesz, ja polecam wpisywanie poszczególnych zagadnień w Google, na pewno ktoś już się zetknął z tym, co akurat chcesz zrobić. W moim przypadku działa doskonale. :slight_smile:

Różne blogi, forum wordpress.org, sporo tego jest. :slight_smile: