Skąd uzyskać Windows 7 na notebooka z Orange

Moja koleżanka jest w posiadaniu notebooka Acer Aspire One D260 z Orange i chciałbym przeinstalować jej system. Jako że ktoś kiedyś zainstalował jej Linuxa nie mam podjęcia do jakiego Windowsa pasuje serial który znajduje się pod baterią. Zapewne był to jakiś Windows 7 32x. Na infolinii Orange odsyłali mnie z takim zapytaniem to punktu w którym zakupiony został sprzęt, a w punkcie odsyłali mnie na infolinie, więc od strony Orange niczego się nie dowiedziałem.

No i moim pytaniem jest czy ktoś wiedziałby jaki system instalowany jest fabrycznie na notebookach acera w Orange i jak zdobyć jego kopie, żeby przy użyciu numeru seryjnego naklejonego na obudowie notebooka zainstalować w legalny sposób system operacyjny Microsoftu?

Zazwyczaj jest to, a nawet na pewno, Windows 7 Starter 32 bit.

Była podobna sytuacja.Jeśli nie znajdziesz innego sposobu to zamów płytę recovery u Acera.Koszt ok. 100zł ±20

Najpewniej Windows 7 Starter albo Home Basic / Home Premium

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

to chyba ten

http://ittechblog.pl/2010/09/30/recenzj … od-orange/

Ok już wiem jaka wersja, dzięki za pomoc. No i pytanie dla pewności, jeżeli ściągnę sobie ta wersje z MSDNAA i zainstaluje z serialem z naklejki, to będzie to legalny sposób instalacji i czy nawet po skończeniu studiów system ten będzie dalej chodził legalnie?

Zobacz zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Jednak jest dalej problem, na MSDNAA nie ma Win 7 Startera, więc zostaje mi wykupienie subskrypcji TechNet/MSDN, albo kupienie obrazu za 30 euro :frowning:

a ściągniecie obrazu z internetu? serial masz oryginalny, więc przeszkód bym nie widział :>

http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O-plytach-z-Windows-od-producenta-laptopa-za-euro,34110.html @liriusz tutaj piszą, że ściągnięte z internetu i tak nie stanowią 1:1 obrazu płyty tej oryginalnej, można to jakoś sprawdzić przez sprawdzenie sum kontrolnych, ale nie wiem jak to się robi. Chyba ze ktoś zna pewne źródło niemodyfikowalnego windowsa 7 starter x32, poza płatnymi źródłami od macrosoftu?

nie będę podawał for interneowych, ale masz wersję W7 all in one gdzie masz dosłownie WSZYSTKIE wersje windows’a 7 od startera do ultimate :slight_smile: