Skad wiedzieć jakie zniżki OC mi przysługują?


(XOR) #1

Zamierzam zmienić ubezpieczyciela OC. W formularzu jest pytanie o zniżki OC jakie posiadam. Nie wiem jednak na jakiej podstawie wywnioskować ile mi się należy - w obecnej ubezpieczalni co rok twierdzili, ze nic więc postanowiłem ich olać? Jakie parametry decydują o zniżkach i czy są one stale w każdej ubezpieczalni?

Prawko - od -2008

Samochód - od 2009 - ten sam cały czas

Lata bez szkód - od 2010

Czy z tego da się coś wywnioskować?


(Linkfan) #2

Masz skończone 25 lat? Jeśli nie to żadne zniżki Ci nie przysługują :slight_smile:

Pozdrawiam


(folusek) #3

zwyżka za prawko jesli nie uplynęło 5 lat 10%

zwyżka za wiek jeśli nie masz 25 lat 10%

według tego co podałeś to w miesiącu w jakim podpisałeś OC w 2009r masz zniżkę w tym samym miesiącu 2013r

według tego co napisałeś powinno być 40 % plus odjąć to co wyżej napisałem , nie wiem tylko o co ci chodzi że bezszkodowość od 2010 ??? a czemu nie od 2009r ???

http://www.ubezpieczenia.aplum.pl/sklad … ny-oc.html

co do zmiany firmy OC wystarczy w obecnej firmie powiadomić żeby ci przysłali zaświadczenie okresu ubezpieczenia co miałeś u nich wraz z wykazem zniżek :slight_smile:

moga ci wysłać listem do domu lub pocztą email =D>

Dodane 16 sty 2013 16:32

co ty gadasz znizkę ma !!


(Witkacy75) #4

http://www.cuk.com.pl/poradnik-cuk/ubez … nizke-w-oc

http://www.kalkulator-oc-ac.cuk.com.pl/


(XOR) #5

Jest do wyboru zazwyczaj albo zniżki albo lata bezszkodowej jazdy. Ja w 2009 roku miałem wypadki. Umowę obecnym zakładem mam od stycznia 2010, bo poprzedni ubezpieczyciel dał mi zwyżki za spowodowanie szkód. Mam lat 30. 3 lata bezszkodowej jazdy więc zniżka 30%?


(folusek) #6

po pierwszym roku ubezpieczenia 10% dopiero dostajesz


(XOR) #7

A czy z obecnym ubezpieczycielem muszę “zrywać” umowę - czy odbywa się to automatycznie? Mam do końca stycznia.


(Karolekc5) #8

Z tego jak ja robiłem jeśli zmieniasz ubezpieczyciela, trzeba pisemnie wypowiedzieć mu umowę. Mi to zrobiła i wydrukowała ta sama osoba u której zawierałem ubezpieczenie nowe.


(folusek) #9

wypowiedzieć umowę poprzedniemu ubezpieczycielowi najpóźniej 1 dzień przed zakończeniem umowy


(roobal) #10

Według starych zasad wypowiedzenie musiało zostać dostarczone dzień przed zakończeniem umowy do ubezpieczyciela, według nowych liczy się data stempla pocztowego, a nie data dostarczenia. Niektóre firmy akceptują wypowiedzenia przesłane mailem i powinien to być zeskanowany dokument z widocznym podpisem lub faksem, inne tylko pocztą i ważne, aby wysłać poprzez Pocztę Polską, w przypadku gdybyś wysyłał dzień przed zakończeniem umowy.


(Yv1) #11

Domyślam się, że wypełniasz jakiś formularz na stronie www w kalkulatorze oc i stąd pytanie jak w temacie. Ja na Twoim miejscu skontaktowałbym się z jakimś multi-agentem który policzy Ci składkę dla kilku TU na raz. Taryfikacja składki bardzo się może różnić i niekoniecznie składka w tym samym TU będzie atrakcyjna dla auta B w porówaniu do auta A. Ja się przekonałem na sobie (przykład - TUiR WARTA S.A., ja: 1 szkoda/1998cm3/29lat/11lat posiadam uprawnienia - składka 1000pln za gołe oc, mama: 0 szkód/1400cm3/powyżej 29 lat/uprawnienia powyżej 29 lat - składka 970pln za oc, acs z zerowym pomniejszeniem wartości części+kr, nwk, assistance, szyby, oba auta zarejestrowane na terenie woj. Śląskiego i mają powyżej 10 lat).


(maniq) #12

Zniżki liczone są na podstawie bezszkodowej jazdy. W HDI bodaj jest to 10% za każdy rok. Max do 60%. I takową ma mój ojciec a tym samym ja. Niestety mam zwyżkę za wiek. Ale i tak jest tanio.

Jeśli nie wiesz jakie masz zniżki przypomnij sobie czy miałeś jakieś kolizje, wypadki, szkody przez ostatnie lata.


(Yv1) #13

p.s. Zapomniałem dodać, że jeśli chcesz mieć też AC to bierz w pakiecie i poczytaj sobie OWU zanim się zdecydujesz, bo czsem warunki ubezpieczenia mogą się bardzo różnić w różnych TU (wyłączenia, udziały własne, franszyza, wyliczeni szkody całkowitej oraz warunki wypłaty za szkodę całkowitą).


(maniq) #14

Dokładnie tak jest. Dlatego też wiele osób bierze dodatkowe NNW.