Skad wiedzieć jakie zniżki OC mi przysługują?

Zamierzam zmienić ubezpieczyciela OC. W formularzu jest pytanie o zniżki OC jakie posiadam. Nie wiem jednak na jakiej podstawie wywnioskować ile mi się należy - w obecnej ubezpieczalni co rok twierdzili, ze nic więc postanowiłem ich olać? Jakie parametry decydują o zniżkach i czy są one stale w każdej ubezpieczalni?

Prawko - od -2008

Samochód - od 2009 - ten sam cały czas

Lata bez szkód - od 2010

Czy z tego da się coś wywnioskować?

Masz skończone 25 lat? Jeśli nie to żadne zniżki Ci nie przysługują :slight_smile:

Pozdrawiam

zwyżka za prawko jesli nie uplynęło 5 lat 10%

zwyżka za wiek jeśli nie masz 25 lat 10%

według tego co podałeś to w miesiącu w jakim podpisałeś OC w 2009r masz zniżkę w tym samym miesiącu 2013r

według tego co napisałeś powinno być 40 % plus odjąć to co wyżej napisałem , nie wiem tylko o co ci chodzi że bezszkodowość od 2010 ??? a czemu nie od 2009r ???

http://www.ubezpieczenia.aplum.pl/sklad … ny-oc.html

co do zmiany firmy OC wystarczy w obecnej firmie powiadomić żeby ci przysłali zaświadczenie okresu ubezpieczenia co miałeś u nich wraz z wykazem zniżek :slight_smile:

moga ci wysłać listem do domu lub pocztą email =D>

Dodane 16 sty 2013 16:32

co ty gadasz znizkę ma !!

http://www.cuk.com.pl/poradnik-cuk/ubez … nizke-w-oc

http://www.kalkulator-oc-ac.cuk.com.pl/

Jest do wyboru zazwyczaj albo zniżki albo lata bezszkodowej jazdy. Ja w 2009 roku miałem wypadki. Umowę obecnym zakładem mam od stycznia 2010, bo poprzedni ubezpieczyciel dał mi zwyżki za spowodowanie szkód. Mam lat 30. 3 lata bezszkodowej jazdy więc zniżka 30%?

po pierwszym roku ubezpieczenia 10% dopiero dostajesz

A czy z obecnym ubezpieczycielem muszę “zrywać” umowę - czy odbywa się to automatycznie? Mam do końca stycznia.

Z tego jak ja robiłem jeśli zmieniasz ubezpieczyciela, trzeba pisemnie wypowiedzieć mu umowę. Mi to zrobiła i wydrukowała ta sama osoba u której zawierałem ubezpieczenie nowe.

wypowiedzieć umowę poprzedniemu ubezpieczycielowi najpóźniej 1 dzień przed zakończeniem umowy

Według starych zasad wypowiedzenie musiało zostać dostarczone dzień przed zakończeniem umowy do ubezpieczyciela, według nowych liczy się data stempla pocztowego, a nie data dostarczenia. Niektóre firmy akceptują wypowiedzenia przesłane mailem i powinien to być zeskanowany dokument z widocznym podpisem lub faksem, inne tylko pocztą i ważne, aby wysłać poprzez Pocztę Polską, w przypadku gdybyś wysyłał dzień przed zakończeniem umowy.

Domyślam się, że wypełniasz jakiś formularz na stronie www w kalkulatorze oc i stąd pytanie jak w temacie. Ja na Twoim miejscu skontaktowałbym się z jakimś multi-agentem który policzy Ci składkę dla kilku TU na raz. Taryfikacja składki bardzo się może różnić i niekoniecznie składka w tym samym TU będzie atrakcyjna dla auta B w porówaniu do auta A. Ja się przekonałem na sobie (przykład - TUiR WARTA S.A., ja: 1 szkoda/1998cm3/29lat/11lat posiadam uprawnienia - składka 1000pln za gołe oc, mama: 0 szkód/1400cm3/powyżej 29 lat/uprawnienia powyżej 29 lat - składka 970pln za oc, acs z zerowym pomniejszeniem wartości części+kr, nwk, assistance, szyby, oba auta zarejestrowane na terenie woj. Śląskiego i mają powyżej 10 lat).

Zniżki liczone są na podstawie bezszkodowej jazdy. W HDI bodaj jest to 10% za każdy rok. Max do 60%. I takową ma mój ojciec a tym samym ja. Niestety mam zwyżkę za wiek. Ale i tak jest tanio.

Jeśli nie wiesz jakie masz zniżki przypomnij sobie czy miałeś jakieś kolizje, wypadki, szkody przez ostatnie lata.

p.s. Zapomniałem dodać, że jeśli chcesz mieć też AC to bierz w pakiecie i poczytaj sobie OWU zanim się zdecydujesz, bo czsem warunki ubezpieczenia mogą się bardzo różnić w różnych TU (wyłączenia, udziały własne, franszyza, wyliczeni szkody całkowitej oraz warunki wypłaty za szkodę całkowitą).

Dokładnie tak jest. Dlatego też wiele osób bierze dodatkowe NNW.