Skąd wziąć plik *.exe do programu?


(4dr14n) #1

Hej.

Ostatnio mój Zone Alarm dziwnie sie zachowuje i usuwa wszystko co widzi na swojej drodze, nie ważne czy to potrzebne czy nie potrzebne.

Po ostatnim skanowaniu stwierdził, ze plik eMule.exe jest wirusem i należy go usunąć. Niestety przez nie uwagę zatwierdziłem jego żądanie i... nie mam pliku który uruchamia eMula - mimo że wszystko inne jest. W panelu programu Zone Alarm zaznaczyłem by przywrócił ten plik "restore", ale nie zrobił tego, mimo, ze w ZA on już nie widnieje jako kwarantanna lub coś w tym stylu.

Może zna ktoś sposób, jak przywrócić ten plik, albo może można go jakoś zrobić?


(Monczkin) #2

Zainstaluj program jeszcze raz.

Nazwij temat konkretnie.


(Kolmar) #3

Chyba wyczarować... Musisz ponownie zainstalować emula i tyle, możesz oczywiście próbować odzyskać ten plik poprzez specjalistyczne oprogramowanie (data recovery) ale w tym momencie najprawdopodobniej sektory dysku zawierające informację o tym pliku zostały już nadpisane więc pozostaje Tobie pierwsza metoda.


(4dr14n) #4

własnie nie chciałbym nowego eMula, gdyż mam już drugiego na kompie, tylko że na innym dysku i on jest beznadziejny. Ten co został skasowany był bardzo dobrze skonfigurowany.

A jeśli bym zrobił przywracanie systemu, to co wtedy się zmieni? Czy plik exe będzie spowrotem, i jakie inne zmiany zostaną przywrócone? i Czy jeśli ściągam jakies pliki to czy bedą one znów miały tyle procent ile w danym dniu do którego przywracam system, czy normalnie tyle, i le teraz?


(Kolmar) #5

Nic się nie zmieni. Przywracanie systemu dotyczy tylko najważniejszych elementów systemu.

Nie wiem gdzie emul trzyma swe pliki konfiguracyjne, ale zrób sobie kopie folderu emula i zainstaluj go ponownie. Nic w tej sytuacji nie wykombinujesz, albo reinstalujesz, albo nie używasz emula, koniec ...kropka.


(system) #6

Zastanów się, czy Twój Zone Alarm nie ma czasami racji i czy na Twoim komputerze istnieją zainfekowane pliki exe - są takie wirusy, które infekują wszystkie pliki exe.

Pobierz Dr.WEB CureIt! i przeskanuj nim komputer - wszystkie dyski.


(Sicu (Final)) #7

Może to być wirus Jeffo miałem tego wirusa i zaraża on wszystkie pliki *exe


(4dr14n) #8

ja już miałem tak kiedyś, dlatego robiłem formata, ale od tamtej pory się coś takiego nie dzieje. Co za głupi ten zone alarm...

Jakby ktoś jeszcze miał jakies pomysły, to proszę o odpowiedź.


(Cosik Ktosik) #9

Sprawdź może jednak ten plik: http://virusscan.jotti.org/

Podaj logi z hijackthis i combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

(wg zasad: viewtopic.php?f=16&t=213350)


(mysz 1) #10

W eMule\Config jest plik txt.preferences.ini , jest tam wersja eMula. Zainstaluj nowego eMula np: pulpit/nowy folder , skopuj plik .exe w wklej w starym folderze .


(4dr14n) #11

Wybacz, ale w logi nie bede się bawił, bo je oglądałem a i tak nic tam nie znalazłem. Poza tym za niedługo bede robił i tak formata ;p

Sprubuje jeszcze z tą instalacją i kopiowaniem ikonki exe, ale powiedzcie, czy jeśli skopiuję ta ikonkę exe z nowo zainstalowanego eMula, to czy ustawienia będą te same, co w tatmtym skanowanym pliku exe, czy już te nowe tylko??