Skąd wziąć plik *.exe do programu?

Hej.

Ostatnio mój Zone Alarm dziwnie sie zachowuje i usuwa wszystko co widzi na swojej drodze, nie ważne czy to potrzebne czy nie potrzebne.

Po ostatnim skanowaniu stwierdził, ze plik eMule.exe jest wirusem i należy go usunąć. Niestety przez nie uwagę zatwierdziłem jego żądanie i… nie mam pliku który uruchamia eMula - mimo że wszystko inne jest. W panelu programu Zone Alarm zaznaczyłem by przywrócił ten plik “restore”, ale nie zrobił tego, mimo, ze w ZA on już nie widnieje jako kwarantanna lub coś w tym stylu.

Może zna ktoś sposób, jak przywrócić ten plik, albo może można go jakoś zrobić?

Zainstaluj program jeszcze raz.

Nazwij temat konkretnie.

Chyba wyczarować… Musisz ponownie zainstalować emula i tyle, możesz oczywiście próbować odzyskać ten plik poprzez specjalistyczne oprogramowanie (data recovery) ale w tym momencie najprawdopodobniej sektory dysku zawierające informację o tym pliku zostały już nadpisane więc pozostaje Tobie pierwsza metoda.

własnie nie chciałbym nowego eMula, gdyż mam już drugiego na kompie, tylko że na innym dysku i on jest beznadziejny. Ten co został skasowany był bardzo dobrze skonfigurowany.

A jeśli bym zrobił przywracanie systemu, to co wtedy się zmieni? Czy plik exe będzie spowrotem, i jakie inne zmiany zostaną przywrócone? i Czy jeśli ściągam jakies pliki to czy bedą one znów miały tyle procent ile w danym dniu do którego przywracam system, czy normalnie tyle, i le teraz?

Nic się nie zmieni. Przywracanie systemu dotyczy tylko najważniejszych elementów systemu.

Nie wiem gdzie emul trzyma swe pliki konfiguracyjne, ale zrób sobie kopie folderu emula i zainstaluj go ponownie. Nic w tej sytuacji nie wykombinujesz, albo reinstalujesz, albo nie używasz emula, koniec …kropka.

Zastanów się, czy Twój Zone Alarm nie ma czasami racji i czy na Twoim komputerze istnieją zainfekowane pliki exe - są takie wirusy, które infekują wszystkie pliki exe.

Pobierz Dr.WEB CureIt! i przeskanuj nim komputer - wszystkie dyski.

Może to być wirus Jeffo miałem tego wirusa i zaraża on wszystkie pliki *exe

ja już miałem tak kiedyś, dlatego robiłem formata, ale od tamtej pory się coś takiego nie dzieje. Co za głupi ten zone alarm…

Jakby ktoś jeszcze miał jakies pomysły, to proszę o odpowiedź.

Sprawdź może jednak ten plik: http://virusscan.jotti.org/

Podaj logi z hijackthis i combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

(wg zasad: viewtopic.php?f=16&t=213350 )

W eMule\Config jest plik txt.preferences.ini , jest tam wersja eMula. Zainstaluj nowego eMula np: pulpit/nowy folder , skopuj plik .exe w wklej w starym folderze .

Wybacz, ale w logi nie bede się bawił, bo je oglądałem a i tak nic tam nie znalazłem. Poza tym za niedługo bede robił i tak formata ;p

Sprubuje jeszcze z tą instalacją i kopiowaniem ikonki exe, ale powiedzcie, czy jeśli skopiuję ta ikonkę exe z nowo zainstalowanego eMula, to czy ustawienia będą te same, co w tatmtym skanowanym pliku exe, czy już te nowe tylko??