Skąd wziąć sterownik PCMCIA MTD-0002 do karty pamięci

Witam,

 

Mój laptop ciągle woła, że nie może zainstalować sterownika. Twierdzi, że chodzi o sterownik PCMCIA MTD-0002. Z tego co się zdołałem zorientować, to model karty jest Kingston 99U5295-022.A00LF. Próbowałem znaleźć w internecie ten sterownik, ale niestety same śmieciaste strony wychodzą w google.

Posiadam:

komputer: Hp Compaq 2510p

system: Windows 7 Home Premium 64 bitowy

 

Czy ktoś zna stronę internetową, z której można by pobrać ten sterownik?

Hej,

A może bezpośrednio ze strony producenta? http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3355636&swLangOid=30&swEnvOid=4058

Pozdrawiam,

Dzięki, byłem na tej stronie ściągnąłem sterowniki do pamięci masowej, ale gdy wejdę do menedżera urządzeń, to wśród sterowników niezainstalowanych wymieniony jest PCMCIA MTD-0002. Na stronie Kingston niestety nie znalazłem tego sterownika :confused:

Jesteś  tego pewien? Bo wg mnie  to jest  oznaczenie modułu RAM.  Wejdz w szczegóły  tego urządzenia w  menadzerze urządzen  i podaj identyfikator  sprzętu 

To wygląda na sterownik do modemu RJ-11 (ISDN) . Wyłączyć i dać sobie “spokój”

W drzewie urządzeń znajduje się to wśród “innych urządzeń”. Wszedłem we właściwości tego urządzenia i w karcie “ogólne” jest napisane tak:

typ urządzenia: inne urzadzenie

producent: nieznany

lokalizacja: na Kontroler CardBus Ricoch R/RL/5C476(II) lub zgodny (rzeczywiście coś z ‘Ricoh’ w nazwie ostatnio instalowałem, bo nie mogłem znaleźć nigdzie sterów do tego PCMCIA MTD-0002)

Na karcie “Szczegóły” w sekcji “identyfikator sprzętu” pojawia się tylko PCMCIA MTD-0002

w sekcji “nazwa obiektu urzadzenia fizycznego” jest napisane: \Device\PcCard0-1

Nie wiem czy o to chodziło.

 

Hej,

Czyli to jest czytnik kart pamięci - instalujemy zatem te sterowniki: http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3355636&swLangOid=30&swEnvOid=4058 Po ściągnięciu klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i wybieramy z menu kontekstowego polecenie Uruchom jako administrator.

Pozdrawiam,

Hej, dzięki za odpowiedź. Ten link odsyła mnie do strony ze sterownikami do mojego kompa, ale już byłem na niej wczoraj i wszystko stamtąd poinstalowałem - niestety nie było tam drivera PCMCIA MTD-0002. Sam już nie wiem, czy ten sterownik jest mi do czegoś potrzebny, bo szperając w necie doczytałem, że nie jest on od RAMu… ech, pogubiłem się już z tym.

Odczekam może i zobaczę czy jest niezbędne.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :wink:

Hej,

Prawdopodobnie to czytnik kart pamięci - sprawdź, czy on Ci działa poprawnie. A na stronie HP chodzi oczywiście o sterownik o nazwie Ricoh Media Card Reader Driver

Pozdrawiam,

A widzisz, na to bym nie wpadł. Zobaczę, czy działa, jak komp wróci z serwisu (być może jeszcze w tym tygodniu), bo czytnik kart lepiej, żeby działał, jak nagle będzie potrzebny :slight_smile:

Ricoh Media Card Driver instalowałem, ale dalej w menedżerze urz. pisało, że brakuje sterownika.

Hej,

Ewentualnie można spróbować znaleźć sterownik po identyfikatorze sprzętu. Jak to zrobić, dowiesz się z artykułu w linku: http://www.hotfix.pl/sprawdzanie-identyfikatora-sprzetu-w-systemie-windows-a330.htm Następnie podaj identyfikator i pewnie coś do niego dobierzemy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Hej,

okazuje się, że poprzednio podrzuciłem tu posta, który miałem wkleić w innym temacie - komp stacjonarny mi zaatakowało, ale już jest dobrze :wink:

Co do Compaq’a, to wymienili mi go na inny model - okazało się, że niewłaściwa data i godzina nie były spowodowane padającą bateryjką z płyty głównej, a uszkodzonym dyskiem. Dzięki tej wymianie mam w zestawie baterię do laptopa, która trzyma 4h - jak na używany komp, to raczej długo :slight_smile:

Obsługa sklepu zainstalowała potrzebne składniki systemu (prócz aktualizacji, na które musiałem znów poświecić 12h). Komp działa poprawnie, tak więc nie będę się już zajmował tymi sterownikami. Myślę, że jak coś wytryni się podczas działania, to wtedy będę patrzył na sterowniki i inne rzeczy. Te, które poprzednio instalowałem ze strony Hp, to było niestety za dużo - komp zwolnił, a ja miałem możliwość obsługi rzeczy, z których i tak nie korzystam i nie są mi potrzebne - np. czytnik linii papilarnych.

Co do samego kompa, to jestem bardzo zainteresowany wymianą niektórych podzespołów - szczególnie pamięcią RAM i procesorem na jakieś pojemniejsze/szybsze. Czy wiesz może gdzie w sieci można by się udać po poradę w tej sprawie? Założyłem już temat w tej sprawie na forum Benchmark, ale wątpię, że ktoś odpowie, a przynajmniej nie prędko, dlatego chciałbym spróbować też gdzie indziej, bo przyznam, że wolałbym już mieć z głowy tę sprawę :wink:

 

Pozdrawiam.

Hej,

W takiej sytuacji załóż nowy temat w dziale: https://forum.dobreprogramy.pl/laptopy-ultrabooki-i-netbooki-oraz-podzespoly-64f.html

Pozdrawiam,

Dzięki za linka i za wcześniejszą pomoc :wink:

 

Pozdrawiam,

4dr14n