Skąd zabrać login i hasło (sieć w viście)

(wąhol) #1

mam router linksys wag200 który rozdziela Neostradę na komputer przez kartę sieciową po kablu a laptopem przez WI-FI internet normalnie chodzi ale chciałbym udostępnić foldery i pliki na obu komputerach jak to zrobić??z góry dzięki za cierpliwość

(Pieciaks) #2

Hmmm... Najpierw sprawdź, jakie systemy masz zainstalowane na obu komputerach. Z moich doświadczeń wynika, że Windows XP z Vistą "nie chcą" dzielić się plikami (w Viście nie widać udostępnionych przez XP plików), chociaż nie wiem, czy jest jakaś metoda na rozwiązanie tego problemu.

(wąhol) #3

mam na dwóch te same systemy vista 64 ultimate...widzę komp w sieci ale nie mogę już wejść

(Hashi) #4

Sam mam lekkie problemy z utworzeniem na Vista sieci ad hoc z XP...XP łączy się, pobiera adres ale po stronie Visty wyskakuje, że parametry sieci są niezgodne z ustawieniami...

Co do Udostepniania spróbuj wejść w folder Public (pliki przekopiowane do tego katalogu powinny być dostępne). Sprawdź w Centrum Sieci i Udostępniania czy masz ustawnione udostępnianie. Udostępnić możesz też dowolny folder prawy klik -> Właściwości -> Udostępnianie.

Sam jestem ciekaw.

(wąhol) #5

jak zrobię udostępnij folder wyskakuje podaj hasło i użytkownika albo tak jak teraz taki błąd

sie01gt9.jpg

(Hashi) #6

"Jeśli nie znajdujesz się w domenie, możesz również włączyć udostępnianie chronione hasłem. Dostęp sieciowy do folderu publicznego będą wówczas miały tylko osoby, którym przypisane jest konto użytkownika i hasło na danym komputerze.

Domyślnie dostęp do folderu jest wyłączony."

windowshelp

(wąhol) #7

ale ja nie chce tylko przez folder publiczny bo muszę tam przenosić plik tylko dostęp do całego dysku

(Hashi) #8

Może ta instrukcja windowshelp.

Trzeba było przebrnąć przez parę linków.

(Asterisk) #9

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(wąhol) #10

teraz mi wyskakuje podaj login i hasło do połączenia się z laptopem skąd mam je zabrać?? założyłem konto z hasłem ale nie chce by mi teram przy włączeniu kompa wyskakiwało podaj hasło idzie to jakoś zmienić??

(Hashi) #11

Próbowałeś w grupie roboczej usunąć udostępnianie hasłem?

Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Udostępnianie i odnajdowanie -> Udostępnianie chronione hasłem -> wyłącz udostępnianie....