Skąd zabrać login i hasło (sieć w viście)

mam router linksys wag200 który rozdziela Neostradę na komputer przez kartę sieciową po kablu a laptopem przez WI-FI internet normalnie chodzi ale chciałbym udostępnić foldery i pliki na obu komputerach jak to zrobić??z góry dzięki za cierpliwość

Hmmm… Najpierw sprawdź, jakie systemy masz zainstalowane na obu komputerach. Z moich doświadczeń wynika, że Windows XP z Vistą “nie chcą” dzielić się plikami (w Viście nie widać udostępnionych przez XP plików), chociaż nie wiem, czy jest jakaś metoda na rozwiązanie tego problemu.

mam na dwóch te same systemy vista 64 ultimate…widzę komp w sieci ale nie mogę już wejść

Sam mam lekkie problemy z utworzeniem na Vista sieci ad hoc z XP…XP łączy się, pobiera adres ale po stronie Visty wyskakuje, że parametry sieci są niezgodne z ustawieniami…

Co do Udostepniania spróbuj wejść w folder Public (pliki przekopiowane do tego katalogu powinny być dostępne). Sprawdź w Centrum Sieci i Udostępniania czy masz ustawnione udostępnianie. Udostępnić możesz też dowolny folder prawy klik -> Właściwości -> Udostępnianie.

Sam jestem ciekaw.

jak zrobię udostępnij folder wyskakuje podaj hasło i użytkownika albo tak jak teraz taki błąd

sie01gt9.jpg

"Jeśli nie znajdujesz się w domenie, możesz również włączyć udostępnianie chronione hasłem. Dostęp sieciowy do folderu publicznego będą wówczas miały tylko osoby, którym przypisane jest konto użytkownika i hasło na danym komputerze.

Domyślnie dostęp do folderu jest wyłączony."

windowshelp

ale ja nie chce tylko przez folder publiczny bo muszę tam przenosić plik tylko dostęp do całego dysku

Może ta instrukcja windowshelp.

Trzeba było przebrnąć przez parę linków.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

teraz mi wyskakuje podaj login i hasło do połączenia się z laptopem skąd mam je zabrać?? założyłem konto z hasłem ale nie chce by mi teram przy włączeniu kompa wyskakiwało podaj hasło idzie to jakoś zmienić??

Próbowałeś w grupie roboczej usunąć udostępnianie hasłem?

Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Udostępnianie i odnajdowanie -> Udostępnianie chronione hasłem -> wyłącz udostępnianie…