Skakający kursor, wadliwy schowek i parę innych problemów


(Rdg Dabrowski) #1

Witam wszystkich.

Mam laptopa Dell z Windowsem 7 (64 bitowy), który ma już 2,5 roku. Przez ten cały czas traktowałem go po macoszemu, rzadko go wyłączałem, cały czas był na uśpieniu prawie, do tego upadł dwa razy i został zalany wodą co poskutkowało zmianą klawiatury. Muszę powiedzieć, że w tej chwili mam masę problemów związanych z tą maszyną. Naprawdę utrudniają mi życie, a pracować już czasami się nie da, Ale wszystko po kolei.

1. Problem z kursorem (skacze podczas pracy)

Kursor wariuje gdy pracuję w MS Word, Notatniku i innych edytorach (przeskakuje o kilka linijek/stron), oraz w programach graficznych np. Adobe Photoshop (gdy maluję kursor skacze mi nagle w różne miejsca). Dzieje się tak tylko i wyłącznie w tych przypadkach podczas pracy. Myślę, że gdyby coś było z touchpadem działo by się to i podczas normalnego użytkowania systemu, a tu nic. Dlatego myślę, że to wirus.

Szukałem wiele na ten temat w Internecie i każdy pisze, że to przez najeżdżanie ręką na touchpada. Ale przecież to bzdura - sprawdzałem dokładnie i klikając klawisze kontakt ręki z miziadłem był zerowy.

Niby poradziłem sobie częściowo i działam tak już od prawie pół roku. Ściągnąłem bowiem program touchfreeze, który wyłącza mi touchpada podczas pisania i malowania. Jednak ta aplikacja niesie ze sobą też to, że nie mogę używać niektórych funkcji w Photoshopie. Poza tym i tak często zdarza się, że po jakimś czasie kursor wariuje. Dlatego właściwie touchfreeze tak naprawdę nie załatwił do końca problemu, a ja sam nie wiem co mogło spowodować takie zachowanie.

Dodam, że nie stało się to zaraz po zalaniu tylko jak już była nowa klawiatura, ani jak się to pojawiło to ani razu nie upadł.

Ta sprawa to właściwie mój priorytet i naprawdę prosiłbym Was o ogromną pomoc.

2. SCHOWEK NIE WSPÓŁPRACUJE Z PHOTOSHOPEM

Schowek Windows kopiuje wszystko pięknie, działa jak należy, ale przestał działać z Photoshopem. Działa z illustratorem, paintem itp., ale nie z PS’em. Najzwyczajniej nie mogę nic wkleić ze schowka windowsowego (powiedzmy kopiuje obrazek poprzez mozille Ctrl+C i ctrl+V próbuje go wkleić do PS, i nic).

To podobno jakiś bug Windowsa, ale postępowałem według zaleceń z Internetu (grzebałem w registrze i zmieniałem wartości), ale efekt był żaden. Chyba, że źle to zrobiłem. Jakiś pomysł?

3. OPERA (kompletnie wysiadła)

Od jakiegoś czasu sypała mi się Opera. Uważałem ją za najlepszą ze wszystkich przeglądarek, aż tu od jakichś nowszych aktualizacji pojawiały się problemy z flashem i skryptami (przeglądarka po prostu się wieszała i trzeba było ją resetować). Z każdą nową aktualizacją było chyba gorzej, bo miałem wrażenie, że wysiada częściej. W końcu przesiadłem się tymczasowo na Mozillę, ale zależałoby mi, żeby wrócić do Opery.

Być może winowajcą jest jakieś dziadostwo co zauważyłem w procesach kiedyś “opera_wrapper” (piszę z pamięci).

4. PROBLEM Z MEDIAMI

Raz na jakiś czas zdarza się (ostatnio coraz częściej), że nie jestem w stanie odpalić żadnych mediów na komputerze (muzyki, filmów) - i to nie tylko ONLINE (youtube itp.), gdzie wieszają się przeglądarki, tylko i podczas zwykłego odtwarzania plików (wiesza się program).

Poza tym w ogóle parę dni temu całkowicie wysiadł mi Winamp. Nie mogę go uruchomić gdyż pojawia się komunikat “Nie można uruchomić… nie znaleziono nsutil.dll. Spróbuj ponownie…”. Myślę, że jest to powiązane z problemem z mediami, więc zamieszczam to w tym podpunkcie.

5. Kalibracja komputera

Pytanie dodatkowe - mój laptop pokazuje strasznie przyciemnione kolory. Nigdy się nie spotkałem z takim czymś, u każdego na laptopie wygląda tak jak trzeba, tzn. jest dużo jaśniej, nawet na głupim telewizorze (i to na dodatek wszędzie wygląda niemal identycznie - sprawdzałem chyba na 10 różnych monitorach) - tylko u mnie ta kalibracja nawala.

I wiem, że to naturalne, że wszystkie wyświetlają inaczej, ale mój naprawdę odbiega od tego co widzę na innych wyświetlaczach. Ustawień nie zmieniałem, wyświetlacz chodzi na pełnej funkcjonalności. Winą jest po prostu matryca? Próbowałem ręcznie kalibrować i niby powinno być dobrze, ale kolory nadal są jakie były.

p.s - regularnie skanuję komputer COMODO i Spybotem. Ten drugi znajduje mi BabylonToolbar, ale nie może go usunąć.

Oto wykazy z OTL:

OTL.TXT http://wklej.org/id/839755/

EXTRAS.TXT http://wklej.org/id/839756/

Proszę wszystkich o pomoc, bo komputer, chce czy nie chce jest mi niezbędny do pracy i funkcjonowania.

Pozdrawiam!

  • przypomniało mi się, że ostatnio doszedł jeszcze jeden błąd. Komputer nie chciał się uruchomić bo cały czas trwał proces:

AMD:CCC AEM Capturing Window


(Spandau) #2

Z tego co tutaj napisałeś wygląda na to że to nie jest temat do tego działu. Odinstaluj Spybota.

użyj AdwCleaner z opcji Delete (zamknij wcześniej wszystkie przeglądarki przed użyciem narzędzia) otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p3090080 pokaż raport z tej operacji na forum.

Uruchom ponownie OTL klikasz Skanuj Pokaż nowy raport OTL.txt na forum.


(Rdg Dabrowski) #3

Skan z Adwcleaner po akcji “DELETE” http://wklej.org/id/841380/


(Spandau) #4

Uruchom AdwCleaner - wybierz opcje Uninstall

Gdzie nowy raport OTL.txt?

Proszę o raport Kasperski TDSSKiller [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc … entry33542](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 33542#entry33542)


(Rdg Dabrowski) #5

Rezulat po użyciu Adwcleanera:

Zaczęła działać Opera oraz Internet Explorer

OTL:

OTL.txt http://wklej.org/id/841764/

Extras.txt http://wklej.org/id/841768/

Kasperski TDSSKiller:

http://wklej.org/id/841776/

Program znalazł SPTD.sys - kliknąłem SKIP bo nie wiedziałem, czy to usuwać, czy nie.


(Spandau) #6

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Dodatkowo proszę o raport Autoruns http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html Po zakończony skanie zapisz raport spakuj plik i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.

Raport TDSSKiller prawidłowy, znaczy nie ma infekcji.


(Rdg Dabrowski) #7

Skan OTL po wykonaniu skryptu:

http://wklej.org/id/841920/

Skan z Autoruns:

http://wyslijto.pl/files/download/88p9dllgpy


(It Master Pl) #8

1.Jeśli używasz myszki to może być uszkodzona!

2.Czy photoshop jest oryginalny!?

3.Według mnie najlepszy jest google chrome!

4.Jaki masz procesor!?

5.Ustawienia/sterowniki monitora/karty!