Skalowanie Ekranu


(Piotras86) #1

Cześć.

Jestem obecnie posiadaczem Windows 7 na laptopie HP Pavilion ,mój problem polega na tym ,że gdy zainstalowałem sterowniki do karty graficznej (GeForce 8400M GS )64 bit ! na Win 7 to po odpaleniu jakiejś gry w trybie pełnoekranowym w rozdzielczości mniejszej niż na pulpicie (pulpit 1280x800 , aplikacje 1024x768 ) po bokach pojawiają się obecnie czarne paski ,tak że na pełnym ekranie gram w mniejszej rozdzielczości ale obraz z gry nie wypełnia całego ekranu .Przy sterownikach do karty graficznej z Visty 32 bit obraz z gry z mniejszej rozdzielczości niż ekran wypełnia go w całości .

Czy ktoś się orientuje czy powinienem zmienić sterowniki , czy może wystarczy zmienić coś w opcjach sterowników ?

Link do sterowników które pobrałem - 64bit - http://www.nvidia.pl/object/notebook_wi ... ql_pl.html

PS . Gdy zmienię w Windowsie rozdzielczość na 1024x768 , to obszar operacyjny jest w środku ekranu a wokół niego również czarne grube pasy...


(WooQash) #2

nie wiem jak się to odbywa na laptopach, w LCD samo się ustawia, a w CRT zalezy od częstotliwości odświeżania.

Można spróbować to zmienić, ale myślę, że problem jednak w czymś innym tkwi


(przemekKK) #3

Panel sterowania -> Panel sterowania NVIDIA -> Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu -> zaznacz opcję Użyj skalowania NVIDIA.

O to chodziło?


(Marcin650) #4

Musisz zainstalowac sterowniki do visty x 64 z numerem 802.06... i problem ustąpi .mi one dzis pomogły bo tez borykałem sie z tym problemem


(Piotras86) #5

przemekKK`u próbowałem już wcześniej robić jak pisałeś,ale ustawienia się resetowały i nie można było ustawić tego jak powinno być ,pogrzebałem coś w opcjach sterowników i jakoś się ustawiło jak miało być .


(Kubek1200) #6

dziwne, bo u mnie po zainstalowaniu sterów nvidii od razu było dopasowane.