Skalowanie monitora mi się włączyło... jak można by je wyłąc

Hmm… No więc tak, posiadam monitor LG L1918S-SN, natywna rozdzielczość to 1280x1024 (19calowy, 5:4), natomiast podłączony jest złączem VGA.

OS to Windows 7 x64, a grafika to od miesiąca, może 2, GTS 450

Monitor nabyty był w 2007 roku, jakoś w wakacje (Sierpień chyba), przez długi okres czasu miał włączone skalowanie (nie ma w OSD żadnych opcji do tego chyba, że są ukryte) i obraz czysty był tylko na 2 rozdzielczościach, tj 1280x1024 czyli jego natywnej, oraz 1280x960 (poprzez dodanie centymetrowych czarnych pasów na górę i dół monitora)

ostatnio jakoś na początku tego roku, lub grudzień zeszłego wyłączyło mu się skalowanie zupełnie co mnie UCIESZYŁO ponieważ w każdej rozdzielczości powyżej 1024x768 miałem krystalicznie czysty obraz (poprzez wyświetlaniu obrazu w małej ramce z czarnymi paskami po bokach tam gdzie było potrzeba, aby był proporcjonalny)

Kilka dni temu miałem format i pierwszą instalację systemu wraz z nową kartą graficzną (wcześniej miałem GeForce 8600 GT OC od Galaxy -> odinstalowałem ją, i zainstalowałem tego GTS’a bez formatowania itd.) no i po formacie, dzisiaj zauważyłem, że skalowanie powróciło… mało tego na całość… dosłownie wszystko… nawet znikły czarne paski na 1280x960 i obraz jest nieproporcjonalnie rozciągnięty na cały monitor na tych rozdzielczościach co uniemożliwia korzystanie…

Ktoś ma jakiś pomysł na zmianę skalowania? Skoro raz dało radę… to jakoś musi dać drugi…

Dodam, że w panelu sterowania nVidi nie istnieje tryb zaawansowany, dlatego też nie mam tam opcji do przełączania skalowania, które powinny być… (chociaż słyszałem, że one i tak pojawiają się przy monitorach na DVI a ja mam VGA więc jeśli to prawda to niewiele by mi to pomogło)