Skalowanie na laptopie 15'' FHD

Witam,

Pracuję na laptopie z 15’’ z matrycą FHD oraz monitorze 22’’ FHD - na ekranie laptopa mam problem ze skalowaniem (rozmazane czcionki w niektórych aplikacjach przy skali 125% - temat znany i “lubiany”).

Z pomocą przychodzi program PExplorer-Windows-10-DPI-Fix, jednak nie do końca. Skalowanie w wersji z Windows 8.1 zostaje zmienione na obu ekranach.

Jest możliwość ustawienia skalowania w wersji z 8.1 tylko na ekranie laptopa a standardowego 100% z W10 na ekranie monitora? Po użyciu programu skalowanie na ekranie laptopa jest ok, ale na ekranie monitora wszystko jest niepotrzebnie “duże”.

Windows 8 nie wspiera dynamicznej zmiany skalowania w zależności od ekranu. Generalnie ustawia się w zależności od tego na którym ekranie uruchomiła się aplikacja (albo tego, który jest głównym - nie pamiętam). Sugeruje wyłączyć skalowanie. Na 15’’ FullHD nie jest koniecznie potrzebne.

Windows 10 obsługuje to dużo lepiej, ale z jakiegoś powodu nie zaktualizowałeś.

Możesz też w opcjach kompatybilności aplikacji (pod prawym przyciskiem - właściwości) ustawić, aby wybrana aplikacja się nie skalowała. Dla tych które masz tendencję przenosić z jednego ekranu na drugi.

Nie zrozumieliśmy się. Używam Windows 10 a program o którym wspomniałem wymusza poprzez zmiany w rejestrze skalowanie jak w Windows 8.1 - gdzie działało to lepiej (nie rozmazywało czcionki przy 125% 15" FHD).

Przy skali 100% oczywiście da się pracować, ale wymagana jest lupa. Nie mam tego jak zaprezentować na screenshocie, ale czcionki przy 125% są po prostu rozmazane i niewyraźne.

Na AdwCleaner te opcje z właściwości nie działają -
na laptopie z Windows 10 1809 był rozmazany przez DPI Windows 10 na jakieś 150%.