Skalowanie strony pod urządzenia mobilne

Cześć

Stworzyłem prostą stronę internetową która ma być wyświetlana na urządzeniach mobilnych. Wszystko było by ok gdyby nie to, że nie mieści się na mojej komórce z systemem android, po prostu się nie skaluje do odpowiedniej wielkości. To co znalazłem w google czyli np. też mi nie pomogło. Macie może pomysł na to aby stronka wyświetlała się w odpowiedniej wielkości także na urządzeniach mobilnych? Wiem, że można posłużyć się osobnymi stylami ale tego raczej nie chciał bym robić.

Używać wartości procentowych w stylach…? Nic innego chyba nie wymyśle.

Dlaczego nie chcesz użyć osobnych styli? Ja bym nawet proponował przygotować osobną wersje strony dla urządzeń mobilnych. Bo to co wygodnie obsługuje się myszką zazwyczaj nie jest zbyt wygodne na ekranie dotykowym.

z tymi wartościami procentowymi zamiast pixelów to jest jakieś rozwiązanie tylko trzeba teraz przerabiać całą stronę :-/

width: 100% i tyle :slight_smile:

dla tego media dajesz

lektura:

http://www.html5rocks.com/en/mobile/mobifying/

żadne robienie ekstra nie jest potrzebne pod mobile. media queries robisz i wszystko śmiga jak burza.

jednak jest to troszke kodu css więcej, i niestety bez tego się nie obejdzie.

ja mam tak http://www.ulicazeglarska.pl zrobione, klika błędów jest i brak wersji na tablet, ale mobile śmiga

W PHP lub JS odczytać info o to czy jest to urządzenie mobilne, w JS odczytać szerokość i podmienić arkusz stylu lub wczytać na nowo stronę w arkuszu dla innej szerokości - co chyba było by lepsze.

poczytaj o Media Queries