Skalowanie w Windows 8.1 - normalne wielkości w Full HD/2k?

Witam,

Aktualnie w laptopie mam matrycę 1366 x 768 , wielkość to 15,6". W przyszłości spróbuję (nie wiadomo, czy laptop przyjmie taką rozdzielczość) wymienić matrycę na Full HD (1080p) lub U** HD**(2k). Czytałem, że tak duże rozdzielczości powodują to, że na ekranie wszystko staje się małe i trzeba z lupą siedzieć przy komputerze. Ostatnio jednak przeczytałem, że wWindows 8.1 wprowadzą autoskalowanie , przez co nie będzie już problemu z superrozdzielczościami.

Udostępnili już jakąś betę Windows 8.1 - naprawdę to działa i jest swobodnie pracować na wysokich rozdzielczościach?

Chcę jeszcze raz podkreślić, że w przyszłości, dlatego piszę tutaj o 2K.

Zresztą… czy 2K na 15,6 ma sens…?

Czy ma sens? Nie sądzę.

A FHD?

2k to już moim zdaniem to słabe rozwiązanie.

Podobną rozdzielczość oferuje Retina w MacBookach ale oprócz świetnej jakości, ostrości i odwzorowania detali nic oferuje to nic więcej. Obszar roboczy jest taki sam jak w rozdzielczości FullHD.

Ewentualnie możesz zamontować matrycę FullHD. Jednak nie wiadomo czy przypadkiem nie wymienisz do tego czasu laptopa na nowy, wyposażony właśnie w taką matrycę.

Hm… No dobrze…

Ale testował ktoś te skalowanie w W8.1?

Testował w jakim sensie ?

Większość użytkowników nawet nie zauważy różnicy, chyba, że podłączą monitor i zaczną przeciągać aplikację z jednego monitora na drugi.

No np. ma ktoś 1080p na standardowym ekranie (nie jakieś super wielkie TV) i czy ma normalne wielkości w Windows 8.1?

Ja od kilku lat używam laptopów z matrycą FullHD (15,6cala) i skalowanie w Windows 8.1 niby działa, ale za wielu opcji nie ma (może się to zmieni w finalnej wersji). Ja jednak tego nie używam - mam ustawione wszystko na 100%, dzięki temu jest nieco mniejsze, za to więcej się mieści. Jeśli chodzi o to zmniejszenie (na przykład czcionek), to nie jest ono aż tak duże, by były jakiekolwiek trudności np. z przeczytaniem tekstów na ekranie.