Skan negatywów w Medion 90093

Witam forumowiczów.Kupiłem ten skaner i prosiłbym o porado-wskazówki odnośnie skanowania negatywów i czy w ogóle można z negatywu zrobic zdjęcie na kompie.Proszę o pomoc jak dla początkującego użytkownika.Dziękuję i pozdrawiam.

Hej,

Skaner oferuje bardzo dobrą rozdzielczość skanowania, więc przy skanowaniu negatywów używaj jak najwyższej. Dodatkowo do skanowania bardzo pomocna będzie odpowiedni przystawka do skanowania negatywów.

Oczywiście, że tak!! :slight_smile: Wystarczy zeskanować i odwrócić kolory - można to zrobić nawet za pomocą wbudowanego w Windows Paint’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

pracuje właśnie nad starymi negatywami i musiałem się trochę nauczyć tego skanera. jest niezły, skanuje do 4800dpi negatyw i wyciąga wszystko. a że roztocza również to małe poprawki fotoszopem i 2 minuty perfekt jakości zamiast godziny (niejednokrotnie) w ciemni. szukam właśnie programu, który w połaczeniu z nowymi sterownikami nauczył by ten skaner (albo mnie) lepszego kontaktu. to się chyba nazywa interfejs.

Hej,

To może niestety być dość trudne… Sterowniki to jedna strona medalu. Drugą jest faktycznie komunikacja urządzenia z systemem operacyjnym - a ta jest zapewniana przez ustandaryzowany i dość wiekowy już system Twain. Spróbuj zatem tylko ze sterownikami, bo jedynie one mogą coś zmienić.

Pozdrawiam,

Dimatheus