Skan negatywów w Medion 90093

(Hynys) #1

Witam forumowiczów.Kupiłem ten skaner i prosiłbym o porado-wskazówki odnośnie skanowania negatywów i czy w ogóle można z negatywu zrobic zdjęcie na kompie.Proszę o pomoc jak dla początkującego użytkownika.Dziękuję i pozdrawiam.

(Dimatheus) #2

Hej,

Skaner oferuje bardzo dobrą rozdzielczość skanowania, więc przy skanowaniu negatywów używaj jak najwyższej. Dodatkowo do skanowania bardzo pomocna będzie odpowiedni przystawka do skanowania negatywów.

Oczywiście, że tak!! :slight_smile: Wystarczy zeskanować i odwrócić kolory - można to zrobić nawet za pomocą wbudowanego w Windows Paint'a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Jonageiro) #3

pracuje właśnie nad starymi negatywami i musiałem się trochę nauczyć tego skanera. jest niezły, skanuje do 4800dpi negatyw i wyciąga wszystko. a że roztocza również to małe poprawki fotoszopem i 2 minuty perfekt jakości zamiast godziny (niejednokrotnie) w ciemni. szukam właśnie programu, który w połaczeniu z nowymi sterownikami nauczył by ten skaner (albo mnie) lepszego kontaktu. to się chyba nazywa interfejs.

(Dimatheus) #4

Hej,

To może niestety być dość trudne... Sterowniki to jedna strona medalu. Drugą jest faktycznie komunikacja urządzenia z systemem operacyjnym - a ta jest zapewniana przez ustandaryzowany i dość wiekowy już system Twain. Spróbuj zatem tylko ze sterownikami, bo jedynie one mogą coś zmienić.

Pozdrawiam,

Dimatheus