Skaner Canon LiDE 35 - błąd przy próbie skanowania

Witam.

Kupiłem wczoraj skaner Canon LiDE 35 i pojawił się problem.

System W2k, podłączenie przez USB 2.0, sterownik zainstalowany, menedżer urządzeń pokazuje LiDE 35, skaner odblokowany.

Przy próbie skanowania następują krótkie przesunięcia “mechanizmu skanowania z diodami” o około 0,5 cm do przodu i do tyły (tak jakby coś się blokowało) i pojawia się komunikat ScanGear CS : Error in scanner. Turn off scanner and follow instructions in manual. Scanner driver be closed (code:201). W instrukcji nie ma takiej wzmianki ani numeru kodu. Czy skaner jest sprawny, czy mam go zwrócić ?

Pozdrawiam.

Najlepiej bedzie gdy zwrócisz się do sklepu gdzie go kupiłeś, lub do producenta…

Ten błąd może powodować źle nagrzewająca się lampa [diody]…

Lepiej go zwróć lub wymień na nowy…

Od razu sprawdź [jeżeli to możliwe] w sklepie czy jest sprawny…

Poczytaj dokładnie instrukcje i sprawdź czy czasem mechanizm skanujący nie jest zablokowany (mechanicznie) przed przesówaniem sie w czasie transportu,niektóre skanery maja taką blokade w postaci sówaka lub innego typu rozwiązania , takie zabezpieczenie powinno znajdować sie gdzieś z boku obudowy lub z dołu.

Witam.

Dziekuję za wypowiedzi.

Oj Zbychu przecież napisałem, że skaner jest odblokowany, no ale to może kwestia nieuwagi. Wszystko OK.

Slafur : Zwróciłem skaner do sklepu. Został sprawdzony przez serwisanta. Diagnoza : uszkodzony. Zaproponowano mi wymianę na nowy skaner (lecz akurat czakają na dostawę), wymianę na inny model lub zwrot gotówki.

Bardzo grzecznie i bez uwag. Pełna kultura.

Pozdrawiam.