Skaner "cropuje"

Mój Skaner “Canon 4200F” ma program “Canonscan Toolbox”, który używam do skanowania. Problemem jest “cropping” czyli ucinanie.

Jak coś naszkicuje to program mały kwadracik stanowiący mniej niż 10% kartki zeskanuje… i czasem to tylko fragment mego rysunku albo poprostu biała przestrzeń. W związku z tym jestem zmuszony często szkicować ciemniejszymi ołówkami żeby skaner to czuł… przez co poprawki i korekty są niemożliwe… ale TO nawet nic nie daje czasem, wtedy muszę w rogach kartki najciemniejszym z najciemniejszych nabarzgrolić żeby czuł rogi kartki i wszystko zeskanował, ale nawet to czasem nic nie daje i muszę cały rysunek se zepsuć snując grube czarne krechy w każdej możliwej pustej przestrzeni żeby cholerstwo wreszcie rysunek zaakceptowało.

Juz wiele razy przeszukiwałem ustawienia ale nigdzie nie ma opcji wyłączenia croppingu… widocznie jestem świrem i dziwolągiem że ZAWSZE jak coś wkładam do skanera to chce CAŁĄ kartkę.

Ktoś ma porady? Albo jak poszperać w ustawieniach albo jaki program do skanera można by użyć?