Skaner do Netbooka

Mam Netbooka, którego używam do serfowania po internecie. Ponieważ jednak nie ma on dotycznienia z zawirusowanymi plikami, nie instalowałem na nim, żadnego antywirusa (ma tylko 1gb ramu i procesor Intel Atom) - nie lubię używać komputera który przymula, nie ma więc żadnego antywirusa. Potrzebuję jednak takiego programiku, który mógłbym włączać np. raz na tydzień i używać go do skanowania systemu - jaki polecacie?

o nawet nie wiesz ile tego drobnego ustrojstwa czai się wszędzie… nie jesteś świadomy, że nawet wchodząc na strony wydawałoby się poważnych firm mam alert z AV - zdaża mi się to w pracy 1-2 razy dziennie, więc nie mów, że nie ma do czynienia z wirusami jeśli używasz go do neta…

zainstaluj avasta, czy avg chociaż… ale coś zainstaluj.

Tak tylko, że później w coś kliknę to półgodziny będę czekał zanim to się uruchomi. Dzięki, ale uważam, że komputer ma przede wszystkim szybko działać. Mam Windowsową zaporę, która jak działa tak działa, lecz zawsze coś chroni.

Dlatego potrzebuję tylko skanera do plików, którego będę mógł włączyć raz w tygodniu, żeby sprawdzić dyski i tyle.

proszę:

http://www.skanery.internetdsl.pl/

nie polecam żadnego… czuję, że niebawem tu wrócisz z pytaniem - jak zainstalować xp z usb?? :wink:

ale w końcu to Twój komp…

Z drugiej strony używałem przez jakieś 2 lata komputera bez żadnego antywirusa, bez aktualizacji, bez service pack i działał bardzo ładnie. Problemy dziwnie zaczęły się z chwilą instalacji Kasperskiego.

No, ale zboczyłem z tematu. Te skanery które podałeś mi to przecież skanery online. Ja myślałem o czymś takim jak jakiś skaner antymalware, antyspyware itp. itd. który będzie mi po prostu skanował dysk raz w tygodniu. W pozostałym czasie będzie wyłączony.

Na notebooku o wiele gorszym zainstalowałem Avast’a i wszystko ładnie działa, na Intel Atom działa nawet GTA VC więc nie wiem, czemu nie instalować Avast’a. Nic nie muli, wiem co piszę. Zainstaluj Spybot Search & Destroy 1.6.2.46.

A ten program nie muli systemu? Można go używać cały czas? Jak jego zużycie zasobów?

a ja w dalszym ciągu sugeruje coś co będzie działało w tle…

bo na różne przygody jesteś w stanie natrafić serfując po necie:

virusp.th.jpg

nie wiem jak ty ale ja używam kompa głównie do pracy i nie mogę sobie pozwolić na problem z systemem z powodu jakiegoś wirusa - bo to jest jak dla Ciebie nie potrzebna strata czasu, a dla mnie także czego innego :wink: