Skaner HP Scanjet 3200c pod XP - nie działa

Witam

Mam pytanie dotyczące skaneru HP Scanjet 3200c. Skaner nie chce działać pod system Windows XP, mimo tego, że zastosowałem się do wszystkich możliwych instrukcji na stronach HP - łącznie ze sprawdzaniem ustawień biosa, grzebaniem w rejstrze itp itd. Ściągnąłem także oprogramowanie i sterowniki, które powinny działać pod XP, ale niestety - skaner nadal nie jest wykrywany. Bardzo proszę o pomoc, nie mogę znaleźć żadnego wyjścia.

Pozdrawiam

XP+SP1 conajmniej :?:

SP1 zainstalowane na czysto - przed zainstalowaniem urządzeń USB :?:

Inne urządzenia na USB chodzą?

dw4463757

Instalowałeś IE 7 ?

Miałem podobny problem z HP wielofukcyjnym po instalacji IE 7 - nie chciał odpalić Nawigator. Pomogła aktualizacje HP poprzez Software Update - plik Director… problem znikł.

Pozdrawiam

Ale to nie jest pod usb, to jest pod to takie szerokie… Przepraszam za super techniczną nazwę :slight_smile:

A tego sposobu z hp nie za bardzo rozumiem…

Instalacja IE 7 sprawia, że urządzenia HP nie chcą działać, przechodziłem to przy instalacji IE 7 anglojęzycznej. Problem był znany firmie HP i przed pojawieniem się IE 7 w wersji polskiej, przygotowali poprawkę, aktualizacyjną, problem ten usuwającą. Winieneś zaktualizować urządzenie, by wyeliminować tą możliwość niewykrywania urządzenia przez system.

Pozdrawiam

HP ScanJet 3200c driver package 2.0

http://www.softwarepatch.com/utilities/hp-3200c.html :ok:

Description

The HP ScanJet 2200c scanner driver package can be installed on Windows 95, 98, Me, 2000 and XP. It installs version 2.0 of the HP PrecisionScan LTX scanning software and driver onto your PC.


HP advises that, on some systems, the scanner hardware may get into an error state that will keep the scanning software from finding the 3200c ScanJet. If your scanner still isn't found after installing this driver and software update, please follow the directions below:


   1. Unplug the power cable from the 3200c ScanJet.

   2. Unplug the parallel cable(s) from the 3200c ScanJet.

   3. Shut down the PC and wait for ten seconds.

   4. Plug in the power cable to the 3200c ScanJet.

   5. Plug in the parallel cable(s) to the 3200c ScanJet.

   6. Power your PC on.

Agaton - Mógłbyś mi tak bardziej powiedzieć co mam zrobić? :slight_smile: Byłbym wdzięczny

Gina - Ten sposób przerabiałem kilka razy, tak samo jak ściągnięcie tego drivera’a conajmniej dwa razy.

gina

Sugerujesz niewłaściwe podłączenie urządzenia ? Zapewne w instrukcji jest to dokładnie objaśnione, ale kto wie? - może i tu tkwić przyczyna…

dw4463757

Nie wiem, czy masz opcję w skanerze Software Update , jeżeli tak, to uruchom, i jeżeli to jest ten plik , o którym myślę, to program zaproponuje Ci pobranie aktualizacji - wyrazisz zgodę i plik zostanie pobrany i zainstalowany po restarcie.

Jeżeli nie masz tej opcji, to bardziej kłoptliwy sposób : wchodzisz na stronę Pobieranie sterowników i oprogramowania i tam po wpisaniu danych użytkowanego urządzenia pobierzesz aktualizację .

Pozdrawiam

No tyle że ja ściągnąłem to ;( Mam ten update, i jakiegoś dodatkowego patcha, wszystko wszystko wszystko ;(