Skaner PRIMAX Colorado Direct 9600-problem

witam. dostałem ten skaner od znajomej(niby sprawny) ale nie chce mi go kpmputer odszukać, wykryć, sterowniki do niego zainstalowałem pod xp, później podmieniłem pliki w rejestrze(znalazłem te porady na innych forach) i nic. zainstalowało sie ale skaner nie odpowiada. wiecie co moge zrobić żeby go “obudzić”?

z góry dzięki za pomoc

Teraz musisz , zainstalować jakiś program do skanowania wtenczas w programie jak dasz skanuj , skaner sie obudzi oczywiście jak sterowniki zgrały się z systemem.

zanstalowałem Faststone Image Viewer 2.29 taki programik. gdy chce skanować pojawia mi się ramka w której pisze takie coś:

scanner not found!please check the following

1.LPT port (SPP/EPP)is enabled

2.power adapter is plugged in the scanner connector

3.parallel port cable is plugged into the LPT port

wiesz możę co mam teraz zrobić?

Obecnie większość skanerów podłącza się przez USB. Ten skaner musi być podłączony przez równoległy port LPT odpowiednim kablem.

Wydaje się, że z tym połączeniem jest coś nie tak.

Jeżeli połączenie będzie prawidłowe to tu możesz ściągnąć istalację.

http://www.sendspace.com/file/qztwta

mam ten kabel, połączone jest raczej dobrze, a on działa bo mi ta osoba od której dostałem mówiła,tylko że ona miała win 98. zobacze na 98

Złączono Posty : 22.06.2006

skaner chodzi. znalazłem sterowniki do xp i niby wszystko ładnie chodzi, ale gdy skanuje coś to dochodzi do 4% i wyskakuje mi błąd. nie instalowałem nic oprócz tego sterownika, czy jest jakiś program potrzebny z płyty producenta aby on chodził?moze wiecie co może być nie tak? skanowałem przez irfavwiewa i XnView.

Złączono Posty : 22.06.2006

to jak, wiecie co może być?