Skaner PRIMAX Colorado Direct 9600-problem


(Wrona160) #1

witam. dostałem ten skaner od znajomej(niby sprawny) ale nie chce mi go kpmputer odszukać, wykryć, sterowniki do niego zainstalowałem pod xp, później podmieniłem pliki w rejestrze(znalazłem te porady na innych forach) i nic. zainstalowało sie ale skaner nie odpowiada. wiecie co moge zrobić żeby go "obudzić"?

z góry dzięki za pomoc


(Zbych ) #2

Teraz musisz , zainstalować jakiś program do skanowania wtenczas w programie jak dasz skanuj , skaner sie obudzi oczywiście jak sterowniki zgrały się z systemem.


(Wrona160) #3

zanstalowałem Faststone Image Viewer 2.29 taki programik. gdy chce skanować pojawia mi się ramka w której pisze takie coś:

scanner not found!please check the following

1.LPT port (SPP/EPP)is enabled

2.power adapter is plugged in the scanner connector

3.parallel port cable is plugged into the LPT port

wiesz możę co mam teraz zrobić?


(floyd) #4

Obecnie większość skanerów podłącza się przez USB. Ten skaner musi być podłączony przez równoległy port LPT odpowiednim kablem.

Wydaje się, że z tym połączeniem jest coś nie tak.

Jeżeli połączenie będzie prawidłowe to tu możesz ściągnąć istalację.

http://www.sendspace.com/file/qztwta


(Wrona160) #5

mam ten kabel, połączone jest raczej dobrze, a on działa bo mi ta osoba od której dostałem mówiła,tylko że ona miała win 98. zobacze na 98

Złączono Posty : 22.06.2006

skaner chodzi. znalazłem sterowniki do xp i niby wszystko ładnie chodzi, ale gdy skanuje coś to dochodzi do 4% i wyskakuje mi błąd. nie instalowałem nic oprócz tego sterownika, czy jest jakiś program potrzebny z płyty producenta aby on chodził?moze wiecie co może być nie tak? skanowałem przez irfavwiewa i XnView.

Złączono Posty : 22.06.2006

to jak, wiecie co może być?