Skaner PRIMAX Colorado Direct 9600-problem

Mam taki skaner, jak w temacie. I jest on na pewno sprawny, bo używałem go od dawna. Ale nie dawno zmieniłem płytę główną i procka. I teraz na na tym samym WinieXP i tych samych seterownikach mam problem z tym skanerem. Preview robi prawidłowo, ale kiedy chcę skanować, lampa dojeżdza tylko do miejsca gdzie ma zacząć i wywala błąd, coś w tym stylu;

Instrukcja z pod adresu XXXXX odwołuje sie się do komórki pod adresem XXXXX. Pamięć nie może być read.

Na tym samym porcie za skanerem jest podłączona drukarka i ona działa OK, więc to nie chyba nie port w kompie. Ale co ?

Napisz na jakim porcie jest ten skaner, podłącz sam skaner i spróbuj ponownie. Poszukaj czy nie ma nowszych sterowników do skanera, wgrałeś wszystkie sterowniki do płyty głównej?

Miałem taki sam problem z tym skanerem po przesiadce z Windows 98 na XP. On jest na LPT, prawda? Sterowników do niego nie ma, chyba że jakieś nieoficjalne. Ja swój skaner zmusiłem w końcu do współpracy ale za to skanowanie było bardzo niestabilne i ciagle wyskakiwały jakieś błędy. Sprzedałem go w końcu i kupiłem współczesny skaner działąjący w XP.